Mohu dělat asistenta vlastnímu dítěti?

1093
25.5.20 15:46

Mohu dělat asistenta vlastnímu dítěti?

Ahoj holky, stále se řeší u psychologů, zda syn má lehkou formu autismu a zda školu v první třídě, do které nastoupí od září zvládne. Jestli nebude potřeba asistent, nebo jej budu učit doma. Nevím co takové domácí učení obnáší a zda je pro dítě s autismem vhodné. Bojíme se ve škole hlavně šikany. Syn je plachý, nerad zapadá do kolektivu, nechce se učit, připravovat do školy, namá žádné kamarády ani ze školky.
Napadlo mě včera, kdyby se rozhodlo, že školu nezvládá a je potřeba asistent, mohla bych ho dělat já, jako matka? Kurz bych si samozřejmě udělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
767
25.5.20 15:51

Teoreticky mohla, ale záleží na škole, některé školy to nevidí rádi. A. P. je zaměstnanec školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32690
25.5.20 15:56

Už jsem o tom někde četla v diskuzích, že se to občas děje. Ale do toho bych nešla, není to dobré pro to dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.20 15:57

Jak píše @Tojsemja3 je to možné, ale žádný příčetný učitel to nechce. Dítě reaguje na matku úplně jinak než na učitele a asistenta (cizí osoby). A nedělala bych to ani jako ta matka.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.20 15:58

@pocker jsem učitelka a za mě to není dobrý nápad. Asi se to bude lišit dítě od dítěte, ale dost dobře si to nedovedu představit. Mám dítě s vývojovou dysfázií a ADHD a taky ho nechci učit. Nejraději bych s ním ani nesdílela jednu školu. Na jednu stranu by to bylo fajn, vím, jak na něj. Znám ho a můžu předpokládat, jak bude reagovat. Ale děti se s mámou chovají jinak. Často s mámou hůř pracují než s cizí osobou. Na mámu si dovolí víc a ty jako máma máš tendenci situaci vidět hůř, než to často je.
Hlavně ve chvíli, kdy budou 2 autority - ty a paní učitelka, by to nemuselo dělat dobrotu.
Sama mám ve třídě dítě s asistentkou a měnili mi asistentku, protože jsem měla učit asistentky dítě.
Navíc i u těch prcků bych se bála, aby mu nedávaly sežrat, že tam má mámu. Mě máma dokonce 2 roky učila a můžu říct, že to nedělalo dobrotu.

• Citovat
  • Nahlásit
1093
25.5.20 15:59

Syn bude chodit do školy, které asistenty umožňují. Ale nevím, zda to musí být někdo cizí, což by syn asi špatně nesl. Celkově se bojíme s manželem, jak školu bude zvládat. On když něco nechce, nebo se mu něco nelíbí, začne se vztekat a už s ním nikdo nehne. Nevím, jestli ho pak ze třídy nevyřadí, když bude rušit ostatní a nebude spolupracovat a pak mi bude nařízeno, ať takové dítě zůstane doma a učím se s ním já..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25969
25.5.20 16:02

@pocker Moje zdravé dítě při nucené koronavirové domácí škole spíš nespolupracovalo. Obdobnou zkušenost mi potvrdilo asi 90% rodičů dětí ze třídy, z kroužku, od sousedů.
Dítě s cizí autoritou pracuje obecně lépe než s rodičem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2746
25.5.20 16:03
@pocker píše:
Syn bude chodit do školy, které asistenty umožňují. Ale nevím, zda to musí být někdo cizí, což by syn asi špatně nesl. Celkově se bojíme s manželem, jak školu bude zvládat. On když něco nechce, nebo se mu něco nelíbí, začne se vztekat a už s ním nikdo nehne. Nevím, jestli ho pak ze třídy nevyřadí, když bude rušit ostatní a nebude spolupracovat a pak mi bude nařízeno, ať takové dítě zůstane doma a učím se s ním já..

Domácí vzdělávání ti nikdo nařídit nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
25.5.20 16:03

Každá škola musí umožnit A. P. ale ne to, aby A. P. dělala mamka. Je to fakt blbost, jestli to chlapec bude potřebovat a bude mu doporučeno poradenský zařízením, škola mu A. P. zajistí. Chlapec to zvládne neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54605
25.5.20 16:04

Muzes, ale nedoporucuje se to.
Je to velmi slozita situaci pro vsechny.
A vem si, ze tebe bude dite ve tride oslovovat pani asistentko a ne mami. Jses na tohle pripravena?
Obcas supluji tridy, kde mam dcery, takze prijdu narazove nebo kouknu do tridy, kdyz mam dohled na chodbe. Ale stale bych v te tride nechtela zustat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24554
25.5.20 16:08

Nedelala bych to, zaprvé když tě bude mít za zadkem, nikdy se nenauci přijmout i jinou autoritu a zadruhe, myslíš že predejdes sikane, kdyz budes syna vodit za ručičku? Úplně si dokážu představit jak bude ještě víc vyražený z kolektivu, třídní mamanek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1093
25.5.20 16:09

A setkal se někdo s tím, že dítě, které má ve tříně asistenta, je brané,,jinak" u spolužáků.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
25.5.20 16:12

Záleží na tom jak A. P. funguje. A. P. je pro celou třídu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54605
25.5.20 16:14
@pocker píše:
A setkal se někdo s tím, že dítě, které má ve tříně asistenta, je brané,,jinak" u spolužáků.?

Ne. Od toho je tam ucitelka a asistentka, ktere jsou tandem a detem vysvetli. Povidaji si o vsem otevrene. Duveruj tridni ucitelce.
Nezlob se, ale pusobis velmi uzkostne. Nech nastoupit dite do skoly, kdyz bude treba AP, at vse zaridi skola. At svemu diteti neublizis sama, protoze mas tendence ho velmi ochranit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.20 16:15
@pocker píše:

Ne a často ani nevědí, ke komu AP je.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat