Mohu si vybrat vakcínu?

Anonymní
včera v 11:44

Mohu si vybrat vakcínu?

Ahoj, dlouho jsem se bránila očkování, ale po nátlaku příbuzných jsem se rozhodla, že se nechám očkovat, ale pouze pokud dostanu Pfizer. O ostatní vakcíny nestojím. Je možnost si v očkovacím centru vybrat vakcínu, kterou chci? Na očkovacím místě kam mám jít podávají Pfizer a Modernu, tak aby mi násilím nemohli nutit Modernu. Máte zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69338
včera v 11:47

NO tak si vyber centrum, kde očkují jen Pfiser, ne? :nevim: Nikdo ti to násilím nenarve, ale přijde mi to vopruz pro očko centrum za tebe pak shánět náhradíky a řešit tam nějaké kejkle s tebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3061
včera v 11:50

Nechala jsem se očkovat ve velkým centru a ne, nezeptaj se, jede tam všechno podle přesných postupů, není prostor řešit indivindi požadavky. Upozorňují na to i na stránkách toho centra, že to nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24345
včera v 11:51

Já mám zkušenost z Plzně na nábřeží, kde nabízí Pfizer a Modernu a po zadání PIN2 se mě to zeptalo, jestli pf. nebo M. a pak podle kliknutí mi to vyjelo datumy jen na tu danou látku. Já zase chtěla Modernu.
Takže to jde. Ale jestli je to tak všude, to nevím. :nevim:
Každé centrum má očkovacího koordinátora, na stránkách daný instituce na něj bude někde kontakt, tak tam zkus napsat a zeptat se (taky sem napsala a zeptala se a dostala odpověď do druhého dne)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
včera v 11:53

Mě tedy v očkovacím centru nikdo vakcínu vybrat nedal, prostě jsem se objednala a čekala co dostanu. Naštěstí jsem dostala Pfiezer, ale přítel se nechává očkovat přes obvodního a ten mu dal já výběr buď modernu nebo Johson

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1157
včera v 11:54

V nemocnicích dávají nejvíc Comirnaty, čili Pfizer. Ale frčí to, nikdo se s tebou párat nebude, jestli náhodou bude Moderna a ty nebudeš chtít. Zrovna tyhle 2 vakcíny vykazují stejné vlastnosti, chápu, že do Sputniku se nikdo nežene, ale jestli to má pár setin procent nějakých účinků jinak, má cenu to řešit? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 12:04

Taky mi systém po zadání pin2 nabídnul jestli chci v očkovacím centru v Plzni pfizer nebo astru, zvolila jsem pfizer, vygenerovalo to i termín za 6týdnů na další dávku, očkování teprve čekám, tak doufám, že dostanu pfizer. Divila jsem se, že i do velkokapacitního očkovacího centra dávají astru, ale možná už jí praktici nechtějí. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1691
včera v 12:09

To res s konkrétním očko centrem. U nás to nešlo, dávají pfizer a modernu, ale nejde si vybrat. Po všech procedurach, kdy mělo dojít na samotné ockovani, paní řekla, že "dnes ockujeme vakcínou pfizer…). Předpokládám, že jiné dny je to zas moderna. Zrovna u těchto dvou je to ale vcelku jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14980
včera v 12:16
@Anonymní píše:
Ahoj, dlouho jsem se bránila očkování, ale po nátlaku příbuzných jsem se rozhodla, že se nechám očkovat, ale pouze pokud dostanu Pfizer. O ostatní vakcíny nestojím. Je možnost si v očkovacím centru vybrat vakcínu, kterou chci? Na očkovacím místě kam mám jít podávají Pfizer a Modernu, tak aby mi násilím nemohli nutit Modernu. Máte zkušenosti?

Myslim, ze pokud nejsi 60+, tak nemusis mit obavy, ze bys dostala neco jineho :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76736
včera v 12:27
@Anonymní píše:

No, nutit ji ji nebudou, ale přijdeš o termín a budeš muset čekat na další, pokud zrovna budou očkovat na tvůj termín tu, kterou nechceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2157
včera v 12:29

Zeptej se, až tam prijdes :nevim: ale třeba mému muži to předem sdělit odmítli.

V takovém případě bych přistoupila na metodu “buď mi to sdělíte, nebo se očkovat nebudu a nashle”.

A nechapu tuto praxi, informovaný souhlas se snad dává PŘED výkonem :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4340
včera v 12:32

Odkud jsi? To je taky fajn informace. V Praze v O2 dávají Pfizer… na Vyšehradě taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5013
včera v 12:33
@Anonymní píše:

V našem největším očkovacím centru píchají od začátku jenom jen Pfeizer mají to napsáno na recpci, aby se asi neptali všichni zvlášť…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 12:37

@Verurizeckova Z Prahy, chci jít na Karlák do L DermaMedEst, protože jsem se dočetla, že tam většinou očkují pfizerem

• Citovat
  • Nahlásit
4340
včera v 12:39

Tak bez do O2 a dostaneš to určitě a nemusíš se stresovat. Tam je opravdu jen Pfizer…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat