Mohu vyplatit nerozdělený zisk při PPM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
kaja555
Kecalka 116 příspěvků 23.11.17 15:35
Mohu vyplatit nerozdělený zisk při PPM

Ahoj,

jsem jednatelem ve společnosti, ve které jsem byla zaměstnána před dětmi. Momentálně jsem na PPM a zajímá mne, zda nevíte, jestli si mohu ke konci roku vyplatit nerozdělený zisk minulých období či bych tímto mohla o PPM přijít?

Děkuji


Reklama

Reakce:
 
Hanula1212
Závislačka 4992 příspěvků 23.11.17 19:49

A jednatel si může vyplatit zisk?

 
kaja555
Kecalka 116 příspěvků 25.11.17 20:14
@Hanula1212 píše:
A jednatel si může vyplatit zisk?

Ano muze, mě jde jen o to, zda mohu v době čerpání PPM?

 
Security
Nováček 1 příspěvek 26.11.17 08:19
PO zisk příjem při PPM

Ano bez problému můžeš.

 
Uživatel je onlineeumedon
Extra třída :D 12836 příspěvků 26.11.17 14:14
@kaja555 píše:
Ano muze, mě jde jen o to, zda mohu v době čerpání PPM?

Mám za to, že nerozdělený zisk minulých let, stejně jako podíl na zisku lze na základě rozhodnutí valné hromady rozdělit mezi společníky. Jednatel dostává odměnu za výkon funkce jednatele (což je příjem ze závislé činnosti).

 
kaja555
Kecalka 116 příspěvků 26.11.17 20:25

@eumedon ale je to přeci za minule období, tak jsem myslela, ze by to nemělo vadit…

 
Uživatel je onlineeumedon
Extra třída :D 12836 příspěvků 27.11.17 07:54
@kaja555 píše:
@eumedon ale je to přeci za minule období, tak jsem myslela, ze by to nemělo vadit…

Mohlo by to vadit. Zisk i nerozdělený zisk patří společníkům, ne jednateli. A je jedno, za které období. Jednateli patří odměna za výkon funkce jednatele.

 
kaja555
Kecalka 116 příspěvků 27.11.17 19:37

@eumedon dnes jsem zajišťovala na PSSZ a prý to není v kolizi s PPM, jelikož v této výplatě nejsou zapocitavany odpeacovane dny.

 
Hanula1212
Závislačka 4992 příspěvků 27.11.17 19:54

Tak o výplatě nerozděleného zisku rozhoduje valná hromada, nikoli jednatel. V tom bude ten prvotní problém.

 
Uživatel je onlineeumedon
Extra třída :D 12836 příspěvků 27.11.17 20:14

Zákon 90/2012 Sb. o obchodních korporacích, § 34 - Podíl na zisku

(1) Podíl na zisku se stanoví na základě řádné nebo mimořádné účetní závěrky schválené nejvyšším orgánem obchodní korporace. Lze jej rozdělit pouze mezi společníky, ledaže společenská smlouva určí jinak.

(2) Podíl na zisku v kapitálových společnostech je splatný do 3 měsíců ode dne, kdy bylo přijato rozhodnutí nejvyššího orgánu obchodní korporace o jeho rozdělení, ledaže společenská smlouva nebo nejvyšší orgán určí jinak. Podíl na zisku v osobních společnostech je splatný do 6 měsíců od konce účetního období, ledaže společenská smlouva určí jinak.

(3) O vyplacení podílu na zisku rozhoduje statutární orgán. Je-li rozdělení zisku a podílů na zisku v rozporu s tímto zákonem, podíly na zisku se nevyplatí. Má se za to, že ti členové statutárního orgánu, kteří s vyplacením podílu na zisku v rozporu s tímto zákonem souhlasili, nejednali s péčí řádného hospodáře.

Nejvyšším orgánem s. r. o. je valná hromada. Společenská smlouva může stanovit, že podíl na zisku mohou dostat nejen společníci, ale i ten jednatel, zaměstnanci, apod. Ale jen, je-li to ve společenské smlouvě a rozhodují o tom společníci na valné hromadě, ne jednatel. Není-li o tom nic ve společenské smlouvě, lze zisk rozdělovat jen mezi společníky.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Z oslavy narozenin se stal pohřeb, dívku zastřelili před nočním klubem

Eliana Ferreira Campos známá jako ‚Miss Barbye Marley‘ byla zastřelena před... číst dále >

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >


Reklama