Dávky v hmotné nouzi - soused?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maskovak
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 21.11.17 23:20
Dávky v hmotné nouzi - soused?

Dd, prosím o laskavou radu moudřejší. Ne pro sebe, ale pomáhám osamělému sousedovi, pán před důchodem. Ztratil práci, propustili ho ve zkušebné době. Zaregistroval se 4.10.na ÚP, požádal o podporu. Podporu zatím nevyřídili, i když vše doložil, nikoho nezajímá z čeho zaplatí náklady a jídlo. Úspory už nemá, vydal to na řešení zdravotních potíží vážnějšího charakteru nekryté pojišťovnou (epilepsie). Měl by mít 65 proc. platu, vypočítává se z čisté mzdy, kterou měl 16 000 (nezapočítala se do čisté mzdy osobní ohodnocení atd.,díky kterým finančně vycházel).. Problém je, že platí nájem (Praha),cca 7000 plus služby (voda, ústř. topení, popelnice, úklid spol. prostor, výtah atd.),což činí 9 300. Nadto ještě platí čtvrtletně zálohy elektřina a plyn. Pomáhám mu s papírováním. Požádala jsem mu ještě o příspěvek na bydlení, který bude cca 2 900. Myslíte, že ještě požádat o příspěvek v hmotné nouzi?Co k němu doložit? Že bych stáhla formulář na internetu(prý jsou ale od listopadu nějaké aktualizované formuláře?) a došla tam s ním. Jdu tím směrem v pátek, že bych to rovnou i s ním odnesla do podatelny. Jde o to, aby udržel byt a normálně žil (léky, zimní boty, mobil, jízdné…).Práci má přislíbenou na únor, dřív to nejde. Naše rodina mu pomáhá. Prosím o radu zkušenější, mám z úřadů stres a pán ještě víc, je z jednání úředníků zmatený. Hlídal nám děti atd.,takže mu chci taky pomoct. Děkuji moc

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

elan
Kecalka 182 příspěvků 21.11.17 23:39

Příspěvek na hmotnou nouzi nedostane, když má požádáno o podporu, musí je dojít urgovat, aby tu podporu už vyřídili, jinak je mi divné, že ta podpora není už vyřešená, mě osobně se to nikdy nestalo, že by UP neřešil žádost o podporu tak dlouho.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 21.11.17 23:53

@elan Zavolám tam, aby to už vyřídili. A proč nemůže dostat hmotnou nouzi? Jsem laik, ale pokud bude mít výši podpory 65 procent z platu 16 tisic a nájem má 9300 plus elektro a plyn, tak přece by měla být nějaká pomoc? Příspěvek na živobytí? Doplatek na bydlení? Nevím totiž, zda mu zbyde vůbec existenční, resp. životní minimum.Jsem laik. Podpora mu vyjde, jestli počítám z hlavy, cca 10 400 a náklady na bydlení budou vyšší než podpora…Co jídlo, drogerie…

maskovak
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 21.11.17 23:59

@elan Teď jsem koukala na web MPSV, že dávka v hm. nouzi přísluší v případě potřeby i osobě na podpoře. Nebo ne? Mají chybnou informaci?

enyf
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 22.11.17 00:05
@elan píše:
Příspěvek na hmotnou nouzi nedostane, když má požádáno o podporu, musí je dojít urgovat, aby tu podporu už vyřídili, jinak je mi divné, že ta podpora není už vyřešená, mě osobně se to nikdy nestalo, že by UP neřešil žádost o podporu tak dlouho.

Hlavně je divné, že by mu do čisté mzdy nezapočetli osobní ohodnocení. Běžně se započítají. Pak je zvláštní, že měl osobní ohodnocení ve zkušební době, kor když ho pak vyhodili. Ale možné to je, neříkám, že ne. Ohledně další možné podpory bych se zeptala přímo na úřadě práce. Přece jen ti úředníci nejlépe vědí, jaké jsou možnosti.

elan
Kecalka 182 příspěvků 22.11.17 00:13

V hmotné nouzi není osoba, která je vedena v evidenci uchazečů o zaměstnání a má zažádáno o podporu či jí pobírá

arada
Extra třída :D 11071 příspěvků 22.11.17 00:19

Kde pracoval před tím, než ho vyhodili?

Gumidci
Závislačka 4187 příspěvků 22.11.17 00:46

@elan mohla bych poprosit o zdroj, jelikoz to co pises je blbost

Příspěvek upraven 22.11.17 v 00:51

Gumidci
Závislačka 4187 příspěvků 22.11.17 00:51

@maskovak ano nalezi, jen nesmi odmitnout praci bez vaznych duvodu, to by byl vyrazen sankcne na pul roku z evidence a v tim pripade by pak nemel narok na hmotku

elan
Kecalka 182 příspěvků 22.11.17 00:55

https://www.mpsv.cz/cs/ ale nejlepší bude ať se zeptá na UP

Gumidci
Závislačka 4187 příspěvků 22.11.17 01:02
@elan píše:
V hmotné nouzi není osoba, která je vedena v evidenci uchazečů o zaměstnání a má zažádáno o podporu či jí pobírá

At koukam jak koukam takovou formulaci tam nikde nevidim a neni ani v zakone o HN

maskovak
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 22.11.17 01:07

@enyf ne do čisté mzdy se nezapočítá osob. ohodnocení. někde se dává po zkušeb. době, někde dřív. ale to v diskusi neřeším dík

maskovak
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 22.11.17 01:10
@Gumidci píše:
@maskovak ano nalezi, jen nesmi odmitnout praci bez vaznych duvodu, to by byl vyrazen sankcne na pul roku z evidence a v tim pripade by pak nemel narok na hmotku

dik, vygooglila jsem take, ze osoba na podpore muze dostat pomoc v hmotne nouzi. zmatla me jen uzivatelka elan, ktera tvrdila, ze ne.tady je to jasne:podporu bude mit neco pres 10 000,ale jen za bydleni plati 9300 plus elektro plyn, takze ho doprovodim vyplnit formulare a uvidi se dik

jahuhudka
Extra třída :D 10195 příspěvků 22.11.17 05:54
@maskovak píše:
dik, vygooglila jsem take, ze osoba na podpore muze dostat pomoc v hmotne nouzi. zmatla me jen uzivatelka elan, ktera tvrdila, ze ne.tady je to jasne:podporu bude mit neco pres 10 000,ale jen za bydleni plati 9300 plus elektro plyn, takze ho doprovodim vyplnit formulare a uvidi se dik

Jestli k tomu dostane cca 2500 prispevek na bydleni tak bude mit zivotni minimum ( nevim predne 3300 na osobu? )a nic dalsiho opravdu nedostane. Mozna me napada cca 1000 kc dava hmotna nouze na dietu ze zdravotnich duvodu ( ne na leky) tak mozna to

stinga
Závislačka 3235 příspěvků 22.11.17 07:00

@maskovak když je pán před důchodem, tak jak to bude dělat v důchodě, kdy bude pobírat cca 60 % platu už napořád? Za celý život si nic nenašetřil? No možná nemohl, když je nemocný. Ale asi by si už s předstihem měl najít levnější bydlení, jinak bude žít velmi bídně.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama