Podpora v nezaměstnanosti při rodičovském příspěvku

499
21.11.17 12:19

Podpora v nezaměstnanosti při rodičovském příspěvku

Prosím, kdo byl v podobné situaci, nebo dokáže poradit. Pobírám RP (a pobírat budu ještě rok) a zároveň pracuji na dohodu o pracovní činnosti. Ke konci roku dohoda končí a já bych se přihlásila na UP jako uchazeč o zaměstnání a zároveň požádala o podporu v nezaměstnanosti. Z čeho se bude podpora počítat? Klasicky jako po dobrání RP (0,15 násobek, apod.), nebo z mého „třičtvrtě“ roku dohody (mzdy)? Díky. :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
a12
61149
21.11.17 12:28

8o jakoze by si pobirala RP a zaroven podporu? a to jako jde, jo? :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
21.11.17 12:31
@a12 píše:
8o jakoze by si pobirala RP a zaroven podporu? a to jako jde, jo? :mrgreen:

jde

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69235
21.11.17 12:31
@a12 píše:
8o jakoze by si pobirala RP a zaroven podporu? a to jako jde, jo? :mrgreen:

samozřejmě, že to jde

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1100
21.11.17 12:31

Jde oboje

Příspěvek upraven 21.11.17 v 12:32

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101950
21.11.17 12:32

@whooro Z té dohody, ale musíš se na UP přihlásit do 3 pracovních dnů od konce té DPČ.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101950
21.11.17 12:32
@Alkata píše:
Bud jedno nebo druhé holka ;)

Když o tom nic nevíš, tak blbě neraď.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
a12
61149
21.11.17 12:32

8o tak to teda cumim 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
a12
61149
21.11.17 12:34
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101950
21.11.17 12:35
@a12 píše:
8o tak to teda cumim 8o

A proč by to nemělo jít, proč by měl být někdo, kdo je aktivní a snaživý a pracuje i při pobírání rodičáku, bit tím, že nedostane podporu, jen protože ještě bere rodičák.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69235
21.11.17 12:35

Pozor ale, pokud se nepřihlásíš do tří pracovních dnů, tak z rodičáku, musíš se nahlásit do tří pracovních dnů.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
499
21.11.17 12:37

Souběh pobírání rodičovského příspěvku a podpory v nezaměstnanosti není vyloučen :nevim: to vím, ale zajímal mě ten výpočet.. Nejsem si jistá, jestli bych neměla mít 12 měsíců práce před, aby se podpora počítala ze mzdy.. Trochu se bojím, že i na ÚP na mě paní bude koukat divně :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101950
21.11.17 12:38

@whooro Ne, když tam dojdeš do těch 3 dnů, tak nemusíš mít 12 měsíců, ten zbytek se ti doplní péčí o dítě (předpokládám, že dítku je víc jak rok). Jo a divně na tebe asi koukat budou, nejsou na to zvyklé, ale na to kašli ;-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
499
21.11.17 12:41

Díky za vaše příspěvky :hug: @j.a.n.i1 jo, dítku je dva a půl :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
a12
61149
21.11.17 12:45
@j.a.n.i1 píše:
A proč by to nemělo jít, proč by měl být někdo, kdo je aktivní a snaživý a pracuje i při pobírání rodičáku, bit tím, že nedostane podporu, jen protože ještě bere rodičák.

ale to jde asi jen v pripade, ze neni zamestnana, ne? myslim jakoze pred rodicakem nikde nepracovala a po rodicaku se nema kam vratit. tyhle veci jsem si nikdy nezjistovala proto se divim jaky vlastne jsou moznosti :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat