Moje stavy - nic mě nabaví, nic nechci, nic nedokážu..

21.1.20 18:07

Moje stavy

Ahoj holky :mavam:
Jsem tady, protože mám potřebu se někomu svěřit, ale nemám komu, tak to raději vypíšu.
Moje problemy se týkají nejspíš mé psychiky. :nevim: Poslední dobou, (Asi půl roku) si nevím rady. Vím, že s tím by měl člověk zajít k odborníkovi, taky jsem objednaná, ale já si právě nejsem ničím jistá. Ani tím doktorem. Prostě jsou chvilky, kdy si myslím, že se nic neděje, jsem v pořádku, ale pak zase nastane zlom. Je toho strašně moc.
Občas, někdy mám pocity, jako při depresi. Nic mě nabaví, nic nechci, nic nedokážu a hodněkrát jsem myslela na smrt a říkala si :,, Co tady dělám? Jsou to moc bolestivé stavy, kdy se do sebe uzavřu a okolí mě nezajímá. Kolikrát jsem prostě nedošla do školy a odmítala, protože to pro mě bylo jediné řešení. V tu chvíli si myslím, že se semnou něco děje a mám i pocit, že to chci řešit. Někdy to trvá týden a někdy jen chvilku, takové stavy jsem měla třeba jen půl dne. A pak je to najednou zase o něco lepší. Prostě si řeknu, že musím začít něco dělat a je mi zase nějakou dobu líp. (Nechci zemřít).
Občas mě přepadne taky úzkost. A už jsem měla chvilky, kdy jsem byla z něčeho jen tak vyděšená. Například jsem si řekla, že pokud něco neudělám, tak mě na druhý den někdo příjde zabít a nebo, že jsem vypila nějakou škodlivinu. občas stavy, kdy mám z něčeho strach, třeba když zavřu oči, nebo když se večer podívám do okna, pořád tam něco vidím a potom jsem vyděšená.
Potom jsem ošklivá na ostatní, citím jako bych to nemohla zastavit a všechno mě rozčiluje. Bojím se lidí, nechci nikoho poblíž a kvůli tomu nedokážu pracovat.
Dnes mě chytil stav, kdy chci být jen sama a veškeré pocity a myšlenky mě strašně štvou a já se potom citím jako bych to nemohla zastavit, všechno mě rozčiluje. Bolí mě z toho duše a strašně se mi chtělo si ublížit, tak jsem se trochu pořezala. Strasně se za to stydím :,( U doktora už jsem byla, kromě té psychiky jsem zdravá, snažím se hýbat, zdravě jíst, ale poslední dobou moc nesním a nebo naopak.
Vůbec si nevím rady, co dělat. Nějak mám pocit, že to mám pod kontrolou a furt si nalhávám, že pomoc nepotřebuju. Setkali jste se někdo s něčím podobným? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10324
21.1.20 18:40

Panicke ataky.. zkus psychologa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2080
21.1.20 19:36
@Sabi1234 píše:
Ahoj holky :mavam:
Jsem tady, protože mám potřebu se někomu svěřit, ale nemám komu, tak to raději vypíšu.
Moje problemy se týkají nejspíš mé psychiky. :nevim: Poslední dobou, (Asi půl roku) si nevím rady. Vím, že s tím by měl člověk zajít k odborníkovi, taky jsem objednaná, ale já si právě nejsem ničím jistá. Ani tím doktorem. Prostě jsou chvilky, kdy si myslím, že se nic neděje, jsem v pořádku, ale pak zase nastane zlom. Je toho strašně moc.
Občas, někdy mám pocity, jako při depresi. Nic mě nabaví, nic nechci, nic nedokážu a hodněkrát jsem myslela na smrt a říkala si :,, Co tady dělám? Jsou to moc bolestivé stavy, kdy se do sebe uzavřu a okolí mě nezajímá. Kolikrát jsem prostě nedošla do školy a odmítala, protože to pro mě bylo jediné řešení. V tu chvíli si myslím, že se semnou něco děje a mám i pocit, že to chci řešit. Někdy to trvá týden a někdy jen chvilku, takové stavy jsem měla třeba jen půl dne. A pak je to najednou zase o něco lepší. Prostě si řeknu, že musím začít něco dělat a je mi zase nějakou dobu líp. (Nechci zemřít).
Občas mě přepadne taky úzkost. A už jsem měla chvilky, kdy jsem byla z něčeho jen tak vyděšená. Například jsem si řekla, že pokud něco neudělám, tak mě na druhý den někdo příjde zabít a nebo, že jsem vypila nějakou škodlivinu. občas stavy, kdy mám z něčeho strach, třeba když zavřu oči, nebo když se večer podívám do okna, pořád tam něco vidím a potom jsem vyděšená.
Potom jsem ošklivá na ostatní, citím jako bych to nemohla zastavit a všechno mě rozčiluje. Bojím se lidí, nechci nikoho poblíž a kvůli tomu nedokážu pracovat.
Dnes mě chytil stav, kdy chci být jen sama a veškeré pocity a myšlenky mě strašně štvou a já se potom citím jako bych to nemohla zastavit, všechno mě rozčiluje. Bolí mě z toho duše a strašně se mi chtělo si ublížit, tak jsem se trochu pořezala. Strasně se za to stydím :,( U doktora už jsem byla, kromě té psychiky jsem zdravá, snažím se hýbat, zdravě jíst, ale poslední dobou moc nesním a nebo naopak.
Vůbec si nevím rady, co dělat. Nějak mám pocit, že to mám pod kontrolou a furt si nalhávám, že pomoc nepotřebuju. Setkali jste se někdo s něčím podobným? :(

Jako kdybych to psala já, kolik ti je, jestli se můžu zeptat? K psychiatrovi jsi tedy objednaná? A co psychoterapeut? Ve stavech deprese a úzkostí je nejlepší kombinace léčby farmakologické a psychoterapeutické. Já mám úžasnou jak psychiatričku, tak psycholožku, i když to se mnou nemají lehké, ale bez nich bych to už vůbec nedávala. Moc ti držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 20:05
@Lollitka píše:
Jako kdybych to psala já, kolik ti je, jestli se můžu zeptat? K psychiatrovi jsi tedy objednaná? A co psychoterapeut? Ve stavech deprese a úzkostí je nejlepší kombinace léčby farmakologické a psychoterapeutické. Já mám úžasnou jak psychiatričku, tak psycholožku, i když to se mnou nemají lehké, ale bez nich bych to už vůbec nedávala. Moc ti držím palce.

Je mi 18, jinak moc děkuju za odpověď. Ano po roce jsem objednaná, ale bojím se, že to znovu odvolám :? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2080
21.1.20 20:10
@Sabi1234 píše:
Je mi 18, jinak moc děkuju za odpověď. Ano po roce jsem objednaná, ale bojím se, že to znovu odvolám :? :nevim:

Tak to jsi ještě mlaďounká a čím dříve se začneš léčit, tím lépe. Určitě setkání neruš, jdeš k psychiatrovi, nebo psychologovi? Uvidíš, že snad půjde ti pomoci a přeci chceš, aby ti bylo lépe a vyznat se ve svých stavech, proto opravdu doporučuji odborníka, nebýt na to sama. Držím moc palce, kdybys chtěla, písni SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 20:15
@Lollitka píše:
Tak to jsi ještě mlaďounká a čím dříve se začneš léčit, tím lépe. Určitě setkání neruš, jdeš k psychiatrovi, nebo psychologovi? Uvidíš, že snad půjde ti pomoci a přeci chceš, aby ti bylo lépe a vyznat se ve svých stavech, proto opravdu doporučuji odborníka, nebýt na to sama. Držím moc palce, kdybys chtěla, písni SZ.

Jdu k psychiatrovi. Ano, děkuji moc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama