Mokvající opruzeniny

veveru
12.3.10 11:40

Mokvající opruzeniny

Dobrý den,mám sedmiměsíční dceru a po průjmu z dysmikrobie má mokvající opruzeniny,jejichž hojení se zatím nezlepšuje.Stolice cca 10× za 24 hodin.Zatím používám:koupele a oplachy z řepíku či černého čaje,po osušení ošetřím genciánkou a následně aplikuji Imazol,příp.Pityol nebo Sudokrém.Pokud mohu, nechávám dceru bez plen,pak aplikuji pouze genciánku,ne krémy.Nemáte někdo s něčím takovým zkušenosti?Děkuji za odpověď Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2901
12.3.10 11:59

Ahoj. Mladší dcera taky trpěla na mokvající opruzeniny, ale jediné, co zabralo, byl právě ten Imazol přes den + na noc Imazol a na to ještě genciána. Myslím, že jsem omývali slabě růžovým roztokem hypermanganu, ale to si nejsem jistá… Zkusila bych pediatra, jestli nemá nějaké účinné vysušovadlo… ach jo, je to trápení:( Ať jste brzy bez opruzenin :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9645
12.3.10 12:03

Ahoj,
zkus si koupit v lékárně zinkovou mast…vysušuje! Já ji mazala malému na mokvající atopák a pak to překryla Lenienskou mastí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9645
12.3.10 12:04

…jo a jinak nedám dopustit na Nivea SOS!!!! Taky se zinkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
703
12.3.10 12:16

ahoj dobrá je msta od Justu s Nanucou a Rosalinou,sto jí asi 370kč 60ml
je drahá,ale dobrá,pokud máš někoho kdo ji prodává,měl by ti ji půjčit jestli to pomůže
já na ni nedám dopustit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8912
12.3.10 12:27
ADA76 píše:
Ahoj,
zkus si koupit v lékárně zinkovou mast…vysušuje! Já ji mazala malému na mokvající atopák a pak to překryla Lenienskou mastí.

Malýmu jediný ze všech těch mastiček co jsem zkusila fungovalal právě zinková mast. Namíchali přímo v lékárně do takové malé bílé kulaté krabičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9969
12.3.10 13:47

U nás fungovalo vysušení genciánkou a pak mazat bambuckým máslem nebo mastičkou na bradavky z DM drogerie. Tu používám teď skoro na všechno :-) Na suché rty, prasklé koutky a obecně na vysušenou kůži. A když začíná opruzenina, ještě je to jen zarudlé, tak to zabere hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.10 13:56

Taky máme problémy se stolicí, nevím jestli ze zubů… Dávám malému lactobacilky baby na obnovu střevní flory a na zadeček Imazol- je to krém pasta takže zanechává vrstvu. Nechám ho ale chvilku zaschnout než prcka zabalím do pleny. Dobrá je i ochraná pasta od Menalidnu, ale je to velké balení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.10 09:49

my jsem si donesli ošklivé opruzeniny z porodnice, malý to měl do krve. Takže jsme mazali genciánkou a pak ondřejovu mast (stojí cca 6O kč). To jediné nám zabralo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
veveru
14.3.10 11:21

Ahoj, díky moc všem za odpověď! Už jsem vyzkoušela snad vše co, se tu od vás objevilo (kromě drahých mastí). Zatím se situace snad jen zhoršuje :cert: připadá mi, že to nemá řešení, když 10× denně mastičky nanesu a vzápětí smývám, protože se malá opět pokakala :cry: navíc, nejhorší opruzeniny má mezi půlkami, takže jí tam mastičky ani moc nedrží a když je bez plen tak stejně má půlky u sebe, takže to ani nevětrá :cert: Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
14.3.10 11:57

Ahoj Verčo,

ještě jsem zapomněla. Pokud používáš vlčené ubrousky, tak na ně zapomeň. Malou omyj pouze vodou a tvrdým mýdlem (ta vysušují), asi nejlépe nějakým dětským. Jo, a pokud dáváš jednorázovky, tak do ní vlož ještě klasickou látkovou plínku. Zní to divně, ale je to odzkoušené na celkem dost dětech - mamka pracovala v kojeneckém ústavu.
Radila jsem Ti Ondřejovu mast, v Podkrkonoší se jmenuje Vrchlabská mast - je dělaná z bylinek a recept je snad stoletý a fakt zabírá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
misickaz
1.4.10 21:10

Ahoj. Tak mi jsme měli ten stejný problém a musím říct, že jsem vyzkoušela snad všechny mastičky a nic nezabíralo.Už mi právě plakala i jen při rozbalení a tak jsem byla bezradná. Až mi kamarádka poradila obyčejný dětský zásyp. A opravdu zabral a do dvou dnů měla maličká zase klid. A jak holky píšou taky jsem neutírala vlhčenýma ubrouskama ale opláchla jsem ji vždy vodou. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
veveru
2.4.10 11:22

ahoj! díky za radu. My už máme naštěstí po problému :-D zabral roztok Rivanolu od naší dr. velmi rychle a jako zázrakem. Co se týče vlhčených ubrousků, ty jsem na stolici stejně nikdy nepoužívala a vzhledem k tomu, že malá teď jen kakala, tak byla furt pod vodou :wink: teď je na díetě a díky tomu je i průjem zvládnutý Zdravím Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
look_at_me
1.5.10 19:47

gencianol/ gentianol ? modrá tekutina

Ahoj, prosím můžete mi někdo poradit? Měla by to být modrá tekutina na opruzeniny, která vysušuje a jmenuje se nějak gentianol, gencianol … :think: Nevíte někdo její přesný název? Popř. máte zkušenosti s tímto? :dance: Předem díky a hezký den všem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
veveru
2.5.10 16:01

ahoj, je to tzv. „genciánka“ nebo taky „fialka“. Mají v každé lékárně za pár korun. Je to fialová voda a pozor hodně barví e nejde moc vyprat! Veronika

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama