Mononukleóza příznaky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucie_fl
Povídálka 13 příspěvků 15.10.14 18:59
mononukleóza příznaky

Dobrý večer, prosím o rady či zkušenosti.. Dr vyřkla u syna 26 měsíců podezření na mononukleózu. Horečky téméř týden, povlaková angína, rýma a do toho později kašel. Zatím čekáme na výsledky, ale trvá to prý 14 dní a jaterní testy vyšly dobře. Zvětšené játra ani slezinu nemá, tak nevím, zda to bude ono. Teď mě znepokojuje, že po té, co upadly horečky, tak má už asi tři dny zase nízkou teplotu, pouze 36 stupnu a normálně mívá 36,6. A v noci se hrozně potí, jakmile usne, je celý zpocený a vlásky mokrý a teplotu má v noci tak 35,8. Máte prosím někdo podobné zkušenosti.? Mam strach, aby to nebylo něco vážnějšiho. Ta nejistota a čekání je hrozné. Ještě teda má takové otoky kolem očiček-červené. Prosím poraďte, děkuji za každou radu a zkušenost :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 15.10.14 19:14

No nevím, to mi na mononulkeozu nepřijde, tam by ty jaterní testy asi dobrý nebyly :think: já měla u mononukleozy zvětšený játra, a špatný testy, a šílěně nateklý mandle, bez horeček. a brali jste antibiotika? nemůže to být normální angína? :nevim:

anickadomnik
Echt Kelišová 8151 příspěvků 15.10.14 19:16

@Lucie_fl mě se to taky zdá divný, protože mi dr. vysvětlovala když měl mononukleozu kluk tak je to především ten nález na játrech. :nevim: :nevim: :nevim:

Hoa Mai
Kelišová 6081 příspěvků 20 inzerátů 15.10.14 19:18

Já jsem teda horečky měla a nezabíraly na ně léky, proto jsme tehdy jeli o víkendu na pohotovost a tam na to přišli. Uzliny jsem měla zvětšené taky. Jinak příznaky, jako popisuje zakladatelka, ale na testy jsem nečekala tak dlouho, byly do druhého, max. do třetího dne, hned mě poslali do nemocnice.

Lucie_fl
Povídálka 13 příspěvků 15.10.14 19:20

No antibiotika jsme braly, ale jelikož nezabíraly, tak nam je vysadily. Jsou mi divne hlavně ty nízké teploty najednou a to noční pocení. Už jsem z toho zoufalá. :?

aleesha
Závislačka 4423 příspěvků 15.10.14 19:22

No syn měl mononukleozu a jaterní testy výborné :nevim: I když on to měl takové podivné - protilátky proti Eb viru měl ( čili mononukeoza) ale chytli jsme to od něj já i dcera ( přitom mono je minimálně nakažlivá, dr prý dva případy v rodině nezažila). Dodnes nevím, co to tedy vlastně bylo. Ale výsledky testů měl snad během tří dnů, rozhodně to netrvalo dva týdny :think:

Lucie_fl
Povídálka 13 příspěvků 15.10.14 19:29

Nam brali krev na krevní obraz a jaterní testy, ale to potvrzení, zda je to mono prý trvá déle.

Bauli
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 21:04

Já měla povlak v krku, horečky, oteklý uzliny, zvětšený játra a slezinu a jaterní testy, který byly určitě dřív než za 14 dní, hodně zhoršený. A nakažlivý je to dost, brácha to chytil i přes mamčinu snahu a já tenkrát od spolužačky, co mi dala kousnout tyčinky :nevim:

Lucie_fl
Povídálka 13 příspěvků 15.10.14 22:12

Ano, jaterni testy už máme a ty jsou právě v pořádku. Ale je ještě nějaký test, který prokáže, zda to opravdu mono je. Jak už jsem psala, tak ani zvětšená játra ani slezina nejsou. I přesto by to „prý“ mohla být. Má tedy dost červeno kolem očiček a pod nimy takové opuchlé. I to by prý mohl být příznak. To jste někdo měl?

Arisek15
Kecalka 107 příspěvků 16.10.14 06:52

Já měla tři dny silnou zimnici, pak nastoupili horečky ( 39,8°)-trvalo asi týden. Dieta, špatné jaterní testy a imuninta úplně v háji… :zed:

kkaattkkaa
Extra třída :D 10624 příspěvků 16.10.14 07:18

Našeho bolelo v krku, byl unavenější, skončil ve špitále se žloutenkou a tam zjistili, že má zrovna i probíhající mononukleózu..

kracmeratko
Kecalka 411 příspěvků 15.03.15 22:33

Ahoj holky, do rána asi nevydržím… třeba mě tu ukllidníte. Malá má diagnostikovanou mononukleózu, ale už klesající, tj. prodělala ji asi souběžně se zánětem moč. cest. Již měsíc je doma, ale…, po týdnu klidu a bez horeček - při kontrole u Dr. ve čt, kdy nám bylo řečeno, že už může do školky, se dnes horečky s plnou silou vrátily. Stalo se to někomu při léčbě mono, že by byl týden v klidu, testy dobré a po týdnu opět vše zpět.
Díky L.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.15 10:18
Může to být mononukleóza?

Ahoj holky,
jdu si k vám zase jednou pro radu.
Jsem už ze sebe nešťastná, už jsem dva týdny na neschopence a můj stav se pořád nelepší. Celou dobu mě bolí v krku, přestože jsem měla výtěr čistý. Bolesti jsou tak velké, že nemůžu pořádně polykat, a to hlavně večer a v noci - bolest mě dokonce i budí.
Byla jsem teď za poslední rok hodně často nemocná, každý měsíc antibiotika (streptokok, hemofyl…, ale do práce jsem většinou chodila. Znáte to… Kdybych zůstávala vždy doma, do toho nějaké to OČR na malého a v práci by mě ani neznali…
ORL lékařka můj stav označila jako chronický zánět mandlí a že mandle musí ven. Mám takové bolesti, že jsem ochotná na operaci jít, ale teď se mi ke všemu udělala na obličeji vyrážka, hlavně tedy na čele, které mám celé osypané. Tak si říkám, jestli by to nemohl být právě příznak mononukleózy? Na kontrolu jdu až v úterý. Vím, že jaterní testy mi doktorka nedělala - jen ASLO a chlamydie (oboje v pořádku).
Kdo jste si tím prošli, co myslíte? Mohla by to mononukleóza být nebo si už jen ze zoufalství hledám diagnózy? :,(

BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 18.12.15 10:49

Může, ale dělají se spec. odběry na protilátky, podle jaterních to nepoznáš. Vyrážka se při mononukleoze dělá po aminopenicilinu, přesněji po jeho vysazení, navíc většinou všude po těle-takže pokud jsi ten neměla, tak to může být příznak jakékoliv infekce. Navíc, mononukleoza je virosa, takže na ni žádná ATB nezabírají a po 2 týdnech klidu bys i tak měla cítit zlepšení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.15 10:57

@BaMaK Děkuju. Uvidím tedy v úterý. Snad budu chytřejší. To, že se můj stav nijak nelepší, je strašne ubíjející. :(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >