Morčatárium a vy?

153
16.6.13 06:52

Morčatárium a vy?

Téma morčatárium vaše zkušenosti rady popř. Jak na něj… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16.6.13 08:29

Ahojky, psala jsem ti v jiné diskusi. Tím morčatáriem myslíš bydlení pro morčátka? Já osobně nejsem zástancem chování v kleci, či akvárku, i když chápu, že někdy jiná možnost není. Já jsem morčecím slečnám udělala výběh (ten pro mimina jsem ti dávala do původní diskuse) velikosti cca 190×80cm s patrem. Na 1 morče je adekvátní výběh cca 1×1m s tím, že je dobré ho nechat občas proběhnout = nejlépe denně, morče se na tebe může naučit jak pes, bude chodit na zavolání jménem jenom to chce trpělivost. Výběh jsem jim rozdělila na část pro papání a část na hraní a spaní. Jídlo měli jenom v té části na to určené a jinak jsem se snažila jim to udělat podnětné a barevné. Celý výběh byl udělaný z kovových polic po obvodu a spodek jsem udělala z plastové lišty původně určené myslím na nějakou izolaci(vše koupené v Baumaxu). Dalo se to krásně čistit. Momentálně už mám morčátko jenom jedno (maminku s miminama jsem nakonec rozdala po rodině a kamarádkách a další 2 holky umřeli na stáří), k tomu mám doma batole a další mimino na cestě, takže i výběh jsem musela zmenšit hlavně kvůli prostoru a jako spodek jsem použila zbytek linolea, který jsem natvarovala jako vaničku a zalepila lepící páskou, aby to drželo. Jako obvodní stěny jsem použila ohrádku pro hlodavce (třeba tuto: http://www.happyzoo.cz/…dilu/d-9981/ ), její části jsem pospájela na pevno podle velikosti spodku (je to cca ten 1×1m).
Jako podestýlku jsem nikdy nedávala piliny, protože to není dobré na tlapky, ale dávala jsem noviny na kterých byla textílie (deka, staré trička a podobně). Deky jsem pak ručně prala a staré oblečení rovnou vyhodila. Celý výběh jsem měnila tak cca 3-4× týdně, teď malý výběh měním obden.
Dávám ti sem zase fotky pro inspiraci.
Jinak, pokud máš klasickou klec, tak je dobré jí dát třeba na zem a nechat ve dne otevřené dvířka (ty boční). Moje první morčecí slečna měla klasickou klec, ale s volným výběhem po bytě a chodila na WC jenom do klece, kde měla i žrádlo a v bytě taky paseku neudělala, ale je jasné, že nekteré věci jako kabely musíš zabezpečit. Když budeš chtít vědět něco více, tak klidně napiš SZ. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6048
16.6.13 09:22

Výběh je krásný :) My máme dvě morčátka v klecích, dost často otvíráme dvířka u toho menšího odendáváme celou horní klec, morčata se ven vůbec nehrnou. Jakmile je dáme na zem, pádí ke své kleci..Přitom plachý ani nejsou, žerou z ruky, pískají na nás od rána do večera, ale v bytě běhat nechtějí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
16.6.13 10:18

@arcanobacterium už jsem to viděla v jiný diskuzi, krásné to máš :potlesk:

Se vtírnu s dotazem, může dát morče na zahradu do stínu pod vršek klece? Už by tam mělo být celkem sucho, tak aby se nažralo čerstvé trávy (nijak ji nehnojíme). Trochu se bojím, aby se od země nenastydlo, i když teplo už je dost, ale v tom stínu to přeci jen chladí a na přímé slunko ho asi dát nemůžu. Polostín nevedem, je to buď plný stín nebo výheň

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.6.13 11:04

@Gladys Děkuji za pochvalu, bohužel teď už není prostor a jedna morčecí slečna má teda výběh o hodně menší. Tak pokud bude teplo a nebude tráva mokrá, tak bych ho klidně ven dala. Myslím, že se mu to bude jenom líbit. :kytka:
@jannina1 Někdy jsou morčátka zvyklá na klec, je to jejich bezpečné místo a pokud nejsou od malička pouštěny ven, tak se toho prostoru bojí. Možná by to chtělo pozvolna vypouštět, nejdříve do uzavřeného prostoru (klidně postačí ohrádka z knížek, nebo podobně) a pak do otevřeného. Také jsem si u našich všimla, že měli rádi jenom koberec, na lino nechtěli vůbec. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
19.6.13 22:13

@arcanobacterium

Máš to moc hezký na něco se chystám máme je chudinky jenom v kleci tak aby aspoň měli víc prostoru tak jim něco na zahrádě udělám ještě némám představu jak na to ale něco bude brzo ;)
PS: obdivuji tě jak dokážeš psát dlouhé příspěvky :P :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat