Moskevský strážní pes

67
11.4.21 10:25

Moskevský strážní pes

Ahoj holky,

s manželem uvažujeme o pořízení tohoto plemene. Nacetli jsme dost, ale zajímaly by nás i reálné zkušenosti?

Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3432
11.4.21 10:28

Znám velmi dobře dva. Jeden byl ten nejhodnější a nejúžasnější pes k dětem, ale dobrý hlídač, držel se u domu, nepotřeboval ani plot. Druhý je o poznání ostřejší, ale mazel a hlídač.
Velmi nároční na péči o srst, o oči a na výživu. Zvládnou být venku sami, ale potřebují pravidelný kontakt s rodinou a pohyb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.21 10:29

Povaha dost neustálená, někteří jsou povahou jako kao a někteří jako bernardýn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1046
11.4.21 10:32

U nás nebrat, tady jsou už dost zdegenerované chovy. Ale jinak proč ne? Je to krásný, malý medvídek, který toho trošku víc spapá. Miluje pravidelné procházky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
11.4.21 10:36

Moc děkuji za odpovědi, zatím nemame vybranou CHS, takže se budeme snažit zjistit povahu rodicu. S pejskem na zahradě určitě budeme dost, travime tam většinu času v jakémkoli počasí. A s prochazkami také počítáme. Jen bychom mu chteli případně vytvořit co nejlepší podmínky. Jakémukoliv pejskovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
11.4.21 10:37

@Alriga O problémech s očima jsem nečetla, musí byt tedy více hlídaní s nimi? S výživou a srsti počítáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3432
11.4.21 10:41
@lucinkax09 píše:
@Alriga O problémech s očima jsem nečetla, musí byt tedy více hlídaní s nimi? S výživou a srsti počítáme.

Je třeba udržovat čistou a procesanou srst na hlavě, jinak slzí a dráždí jim to oči. Oni se ale dost liší jak barvou, tak délkou srsti, někteří ji mají i na hlavě dost hunatou.
Když se povede povaha, je to laskavý a milující obr. V opačném případě je to nebezpečná zbraň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
11.4.21 10:44

@Alriga Děkuji,takže myslíte ze je to sazka do loterie? Nebo se socializaci a výchovou dá nějak přizpůsobit? Již jsme měli zlatého retrivra a německého ovcaka, počítáme ze toto bude vetsi oříšek co se týká výchovy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3432
11.4.21 10:52
@lucinkax09 píše:
@Alriga Děkuji,takže myslíte ze je to sazka do loterie? Nebo se socializaci a výchovou dá nějak přizpůsobit? Již jsme měli zlatého retrivra a německého ovcaka, počítáme ze toto bude vetsi oříšek co se týká výchovy.

Já nejsem odborník, znám je ze stáji, kde mám koně. Možná bych volila fenku, ty jsou obecně submisivnější..
Myslím, že spoustou lásky a pevnou disciplínou se zmůže hodně. Chtěla bych určitě vidět matku štěňat, jak se chová, jak reaguje na lidi apod. Co fena nezaloží, to pes nedožene.
A volila bych spíše submisivnější štěně!
Dobře volte!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3432
11.4.21 10:55

Jestli máte už 2 větší psy a zkusenosti, tak to určitě zvládnete!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
11.4.21 10:55

Jsou tak nádherní!! Mít na to podmínky, taky bych si ho přála, ale naše zahrada by mu byla malá :-) Navíc já bych byla moc liberální na výchovu takového plemene. Poznala jsem pána, co měl dvě fenky někde na statku a když s nimi přijel tu a tam do Prahy do bytu, obcházel s nimi celou čtvrť, aby je unavil. Krásnější psy neznám. Nechaly se ode mě drbat a hladit, a nakonec jsem s nimi seděla na schodech a přišla si jak v rauši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1046
11.4.21 11:02
@lucinkax09 píše:

Povaha je jedna věc, ale výchova druhá. Velkému plemenu je třeba se hodně věnovat už od štěněte. Moc nevěřím ve špatnou povahu psa, ale ve špatné chovatele ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
11.4.21 11:02

@Alriga Nejspis se domluvíme s nějakou stanici a zajedeme se nejdříve podívat a poptat, než se definitivně rozhodneme. Děkuji za vaše rady. Nechceme rozhodnutí uspechat, je to závazek na několik let, tak chceme aby byla spokojenost na obou stranách. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
11.4.21 11:03

@Aquarius79 Prave proto nejspíš první navstivime nějaké chovatele, abych probrali co psi ke spokojenemu životu potřebuji a zda jim to dokážeme zajistit. A samozřejmě se poptame i ohledně výchovy. Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3432
11.4.21 11:05
@lucinkax09 píše:
@Alriga Nejspis se domluvíme s nějakou stanici a zajedeme se nejdříve podívat a poptat, než se definitivně rozhodneme. Děkuji za vaše rady. Nechceme rozhodnutí uspechat, je to závazek na několik let, tak chceme aby byla spokojenost na obou stranách. :palec:

Při vašem zodpovědném přístupu pevně věřím, že budete doma mít toho trpeliveho miláčka, který si nechá od dětí zdobit srst mašličkami. ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat