Rána u kocourka

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.4.21 01:54

Rána u kocourka

Ahoj všem,
přestěhovali jsme se do domu, který zdědil manžel. Sebou z bytu máme 8letého vykastrovaného kocourka. Je to hrozný mazel. Občas chodí ven, tak jsem mu koupila obojek proti klíšťatům a v neděli jsem mu ho nasadila. V pondělí ráno ho volám a nic. Byl schovaný a trochu mimo.
Jelikož pil, jedl a trochu mu padaly chlupy okolo krku. Hned jsem mu obojek sundala, vyhodila a do večera byl v pohodě pomalu. Nejspíš asi alergie na obojek, jsem si říkala. A dnes večer koukám, že mu za krkem plstnatí trochu srst a ještě mu to nateklo. Tak jsem vzala kartáč, vyčesala. Vypadaly mu chlupy hned okolo rány, tak jsem mu to vyčistila a ejhle TOHLE jsem našla. 8o Přitom tam měl jen větší strup, když jsem ho v pondělí kontrolovala. Bohužel se venku občas pere lump, tak jsem to víc neřešila. Je černý, jedině bych něco přehlédla.
První mě napadlo, jestli ho někdo nestřelil, vůbec se mi nelíbí tvar rány. Nemáte někdo bohužel podobnou zkušenost? Do pondělí čekat nebudu. Raději ráno s ním zajedu na vet. kliniku, ať udělají rentgen a bude jasno hned. Ale jsem z toho hrozně špatná. Lidé na nás neustále koukají, jsme tu noví a ještě zjištění, že tu někdo možná střílí kočky?
No já jsem zralá na panáka :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1103
10.4.21 02:24

Aaj, bobís to nevypadá moc hezky :( zdá se mi to, nebo tam má kapsu, jako kdyby to bylo podebrané? Na to pomáhá višňák, ale ten asi nemáš. Rozhodně jeď ráno na vet. Možná to je i na ATB

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1103
10.4.21 02:27

Hele ale na střelbu to nevidím, to by ti přišel domů zakrvácenej, tak důkladně by to neslízal. Navíc okolo rány nemá srst. To vypadá na rvačku. Teda ale kastrát a takhle se pere, jo? Divoch :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5547
10.4.21 06:55

To není střelené. Vypadá to divně, zajeďte radši k doktorovi. Možná ho jen něco píchlo s podebralo se mu to. Vypadá to nafoukle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1050
10.4.21 07:45

Vypadá to spíš na rvacku a ze se mu to podebralo, chudáčkovi. Oni mu ti místní kocouři asi chtěli říct, kde je tam pánem. Ale u nás na vesnici na chatě se bohužel i střílí kočky. Dělají to myslivci, nechapu :( Dej pak vědět co řekl veterinář. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
10.4.21 08:09

Když se kočky pokoušou, velmi často se to zanítí a jsou potřeba antibiotika. Naše kočka, než si se sousedovic kočkou vyjasnila, kde končí a začíná čí teritorium, také měla několikrát nepěknou zhnisanou ránu. Stejně se občas proženou, možná se jen naučila líp utíkat. Děje se to už několik let, přestože jsou obě v půl roce vykastrované. Na veterině budou vědět co s tím. Po dobu léčby bych ho držela doma.
Snad se kocourek poučí a bude se víc držet doma a u domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
10.4.21 08:25

Raději jeďte k veterinářovi, ať něco nepodceníte. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1050
10.4.21 21:20
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
přestěhovali jsme se do domu, který zdědil manžel. Sebou z bytu máme 8letého vykastrovaného kocourka. Je to hrozný mazel. Občas chodí ven, tak jsem mu koupila obojek proti klíšťatům a v neděli jsem mu ho nasadila. V pondělí ráno ho volám a nic. Byl schovaný a trochu mimo.
Jelikož pil, jedl a trochu mu padaly chlupy okolo krku. Hned jsem mu obojek sundala, vyhodila a do večera byl v pohodě pomalu. Nejspíš asi alergie na obojek, jsem si říkala. A dnes večer koukám, že mu za krkem plstnatí trochu srst a ještě mu to nateklo. Tak jsem vzala kartáč, vyčesala. Vypadaly mu chlupy hned okolo rány, tak jsem mu to vyčistila a ejhle TOHLE jsem našla. 8o Přitom tam měl jen větší strup, když jsem ho v pondělí kontrolovala. Bohužel se venku občas pere lump, tak jsem to víc neřešila. Je černý, jedině bych něco přehlédla.
První mě napadlo, jestli ho někdo nestřelil, vůbec se mi nelíbí tvar rány. Nemáte někdo bohužel podobnou zkušenost? Do pondělí čekat nebudu. Raději ráno s ním zajedu na vet. kliniku, ať udělají rentgen a bude jasno hned. Ale jsem z toho hrozně špatná. Lidé na nás neustále koukají, jsme tu noví a ještě zjištění, že tu někdo možná střílí kočky?
No já jsem zralá na panáka :(

Tak co říkal veterinář?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
10.4.21 21:34

Mně to jako od broku přijde, krev okolo být nemusí,
co jste zjistili na veterině?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 22:02

Bohužel rentgen potvrdil střelnou ránu :,( mám hrozný vztek a zároveň obavu.
Má ji hluboko a rána začala hnisat, takže si ho tam nechali do rána. Po operaci vet. volal a prý je vše dobré. Ještě to pár dní potrvá a bude zase v pořádku.
Jen mě děsí fakt, že ten někdo to může udělat znovu. A to bydlíme cca 30m od mateřský školy! Je kastrovaný vždy se drží okolo domu. Je to mazel z bytu, vždyť se bojí i čmelaka! Děsí mě prostě fakt, že tu někdo od sousedů střílí :poblion: :,(

• Citovat
  • Nahlásit
33451
10.4.21 22:07

Pro dobro kocourka, nech ho doma a nepouštěj ho ven. Zabezpeč si pozemek pokud ho chceš mít venku. Nebo si pořiď volieru. Lidi jsou svině. :pocitac: :cert: :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
10.4.21 22:15
@Anonymní píše:
Bohužel rentgen potvrdil střelnou ránu :,( mám hrozný vztek a zároveň obavu.
Má ji hluboko a rána začala hnisat, takže si ho tam nechali do rána. Po operaci vet. volal a prý je vše dobré. Ještě to pár dní potrvá a bude zase v pořádku.
Jen mě děsí fakt, že ten někdo to může udělat znovu. A to bydlíme cca 30m od mateřský školy! Je kastrovaný vždy se drží okolo domu. Je to mazel z bytu, vždyť se bojí i čmelaka! Děsí mě prostě fakt, že tu někdo od sousedů střílí :poblion: :,(

tak to je dobře, že to dobře dopadlo, já na diskusi přišla až teď večer a hned jsem tipovala, že to střelba bude
bohužel - toto je smutná realita života na vesnici, že se střílí i na kočky, nám jednou kluk od sousedů takto střelil do kočky, měla to na boku - bylo to už dávno, já to znám z vyprávění mamky - jezdili tehdy s kočičkou po čertech a ďáblech, zvířecí rentgen byl cca 50 km daleko a když tam dojeli, bylo zavřeno
ale kočka se zregenerovala a žila pak ještě asi 15 let, ona přežila i přejetí autem, brok měla pořád v těle, asi nezasáhl nic důležitého
no - to bylo O. T. - buď musíte dobře zabezpečit plot - třeba takové ty folie na drátěný plot, nebo kocourka nesmíte pouštět ven - je to smutné, ale je to tak
i kdyby ten někdo kocourka zastřelil, Policie s tím nic dělat nebude
my teď máme kocoury dva a ven je nepouštíme, i když žijeme na vesnici a máme obrovskou zahradu, jsou smutní, pořád chtějí ven, ale - jsou smutní, ale živí
přeji tvému kocourkovi rychlé zotavení :hug: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 22:19

Sedím od odpoledne doma a nepřemýšlím nad ničím jiným než co s ním dál. Necelý rok se naučil chodit ven přes den. Na noc se vždy vrací. A i přes den. Většinou běhá po zahradě max. ob 1-2 sousedy hodinu, dvě a je zase doma. Dál nevěřím, protože kdykoli na něj zavolám venku, vždycky přiběhl. Je naučený na rachot misky a to klidně přestane rubat cizí kočku a letí :srdce:
Nejsem si jistá, že se naučí být jen doma, když už poznal zahradu :(

• Citovat
  • Nahlásit
1103
10.4.21 22:57

Néé ježiš, tak to mě mrzí :( Lidi jsou zmr.di to je hrozný. Píšeš že je zvyklý na byt, nemůžeš ho mít jen doma? Alespoň prozatím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1103
10.4.21 22:59

Promiň teď teprve čtu poslední příspěvek. Věřím že to půjde, už to zná. Nějakou dobu bude možná mňoukat že chce ven, ale radši bych ho teď nepouštěla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat