Motorická dyskoordinace

  • Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.3.12 09:15

motorická dyskoordinace

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit co to vlastně přesně znamená /výrazná motorická dyskoordinace, konstituční hypotonie s drobnými ranými riziky/. Na neurologii jsem měla /po více jak 2a půl hodinovém čekání dvě hysterické děti- jedno ječící a skoro jsem neslyšela/. Budeme chodit na rehabilitace a tam nám to prý ještě vysvětlí Dr. na vstupním vyšetření. Moc díky za případné osvětlení. A omlouvám se za anonym.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
marra
30.3.12 09:24

Nevim, ale zkus si to zadat zdo strycka googla ten vi vsechno :lol:

  • Citovat
  • Upravit
600
30.3.12 09:24

Přeloženo - porucha souhru pohybů - koordinace, laicky by se dalo říci jako neohrabanost. Hypotonie znamená nižší napětí svalstva, což často úzce souvisí. Nevím stáří potomka, ale cíleným cvičením, hlavně Vojtovkou, se dá hodně napravit. Držím palce a přeji hodně trpělivosti :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
920
30.3.12 10:09

Nižší svalové napětí bývá dědičné, motorický vývoj je u těchto dětí pomalejší, ale bez další diagnozy to není nic zásadního, v dospělosti o tom ani neví. Prostě neumí tak zpevnit tělíčko a musí se naučit víc zapojovat svaly.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.12 11:11

No ona právě Mudra říkala, že to není nic hrozného a že je vše ve zprávě (když viděla, že se snažím alespoň odezírat :mrgreen:, když už nemůžu mic slyšet). A jak to teď čtu, tak mi „To“ jako nic nepřipadá :roll:. Syn neměl nikdy problémy, je trošku neohrabyný, ale to jsem připisovala spíše jeho výšce /132cm-6let :roll: /, chodí do Juda - přípravky, tam dělájí protahování, kotouly, hvězdy, chození po špičkách, patách atd. takže pohyb má a patří spíše k těm lepším :nevim: :dance: , ale logopedce v MŠ se nezdál tlak na podložku a grafomotorika, tak nám doporučila neuro. vyšetření a teď zas tohle…v poslední době jen lítáme po Dr. :nevim:. Jinak moc děkuji. A.

  • Citovat
  • Upravit
600
30.3.12 11:25

Možná s tím souvisí i skok v růstu. V tomhle věku se dětem hodně mění proporce těla - trupu a končetin. Uvidíš, že se to srovná. :) Není to žádná tragedie. Spíš buď ráda, že ho viděl neurolog a že vás poslal na rehabku. Spousta věcí se zanedbá a pak je náprava obtížnější. :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek