Reklama

Mouchy kolem psa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hanyžka1
Povídálka 44 příspěvků 19.08.18 15:39
Mouchy kolem psa

Zdravím, mám doma fenku bernskeho salašnickeho psa, 8,5 roku. Poslední týden kolem ní létá spousta much. Nejdřív jsem myslela, že se někde vyválela, nebo, že to může mít z vody z rybníka, jinak je veselá, skáče, hraje si, chutná jí… Dnes jsem jí okoupala antiparazitnim šamponem, vyčistila uši, prohlédla kůži, atd, vše ok, ovšem po půl hodině na ní opět sedají zelené mouchy, nejsou to masařky. Zitra budu volat veterinu samozřejmě, ale nemá někdo zkušenost? Děkuji, hezký den všem.

Reklama

Reakce:

Janli
Kelišová 5398 příspěvků 9 inzerátů 19.08.18 16:26

Ta moucha je bzučivka. Je jich kvůli teplu strašně moc, otravujou každýho. U nás stačí, abych začala vařit a najednou jich mám plný dům a mrtvolu tu fakt nemám :mrgreen: . Nelehá ten pes blízko popelnice?

35ja
Kecalka 343 příspěvků 19.08.18 17:08

A nenašla jste třeba nějaký bolák na kůži? Jinak mě nic nenapada :nevim:

markyj
Závislačka 4019 příspěvků 1 inzerát 19.08.18 17:26

@Hanyžka1 my jsme koupili kapičku za krk, musí být nejen na klíšťata ale i na mouchy stájovky - je to namalované na obalu. Měli jsme s tím problém už minulý rok a jedině ta kapička za krk nám funguje.
Jinak jsme zkoušeli každý den mít a dokonce i stříkat repelentem :nevim: ale nic nefungovalo.

nani77
Kecalka 405 příspěvků 19.08.18 17:34

Měli jsme 11-letou novofunlanďanku, začaly kolem ní létat tyto mouchy. Mysleli jsme, že se začala věkem počůrávat, ale tekl z ní hnis. Na veterině zjistili zánět dělohy, okamžitá operace. Po té jsme zjistili, že mouchy jí do kůže nakladly vejce a vylíhli se z nich červi. Fakt hnus, vet. to docela dlouho vytahovala a čistila. Vše zhojeno. Letos zjara opět mouchy, prasklý vřed na břiše, vše extrémně bolestivé, už to dobře nedopadlo. Tak raději na veterinu.

Hanyžka1
Povídálka 44 příspěvků 19.08.18 20:55

Děkuji za reakce, nevíte prosím název té kapky. Těch spotů je hodně, rovnou bych koupila to, co uz někomu funguje ????

sloninka
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 19.08.18 21:08

@Hanyžka1 My dáváme Frontline. Jsou různé druhy. Kupujeme ten, který účinkuje na asi 4 druhy potvor - klíšťata, blechy, mušky a ještě něco. Aplikujeme každé 4 týdny. Ale pokud se ti zdá, že je kolem ní těch much hodně, tak bych na tu veterinu šla. Může mít někde na těle drobnou ranku. Much je letos skutečně hodně, na zahradě sedí i na ohlodané kostičce, ale na pesáka nám nejdou.

peta81
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 19.08.18 21:46

nam take sedaji mouchy na psy :nevim: mame dve fenky, obe jsou zdrave a ciste. na tu starsi letaly uz vloni, ale letos je to des. sedaji hlavne na usi a packy, kde je malo chlupu a dokazou kousat az do krve. repelenty nepomahaji, obojek foresto take ne. trochu pomohl tee trea olejicek nebo je pocakat vodou, jinak je zahanim do domu at maji klid. na vet jsem volala, pry je much proste moc a ze muzu zkusit frontline apod.

markyj
Závislačka 4019 příspěvků 1 inzerát 20.08.18 11:21

@Hanyžka1 já jsem dávala Advantix a zabral :palec:

35ja
Kecalka 343 příspěvků 20.08.18 14:42

Holky já teda čumím,tohle se nám ještě nestalo :nevim: psa máme, tchýně má dokonce tři,ve vesnici velká stáj s koňmi (takže kolem much dost) a mouchy tu na psech nemame

markyj
Závislačka 4019 příspěvků 1 inzerát 20.08.18 15:06

@35ja já jsem to taky nikdy nezažila, jen poslední dva roky - taky nechápu :roll:

Halka7
Stálice 78 příspěvků 20.08.18 22:01

Něco je na fence láká… analní žlázky, slabý zánět kůže… nemá výtok z rodidel? Nezačala pít velké množství vody?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama