Reklama

Štěně a plena

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

marky132
Nováček 8 příspěvků 19.08.18 00:22
Štěně a plena

Znovu zdravím!

Včera se objevil další problém. Jde o to, že naše 8 týdenní štěndo (brali jsme si ho v 6ti týdnech, vím, je to málo, ale je i tak dost šikovné.) se naučilo docela rychle na plenu/noviny. Jenže, poslední dobou začíná chodit jinam než na ni. Když ho při tom přistihnu, zakřičím fuj! a jdu ho dát na plenu. Jenže jakmile ho na ni postavím, snaží se utéct. Dneska se už dokonce předemnou schoval, když jsem na něj zvýšila hlas, že se to nedělá. Počůral nám jen za dnešek dvakrát postel a jednou koberec..pak pár loužiček na podlaze. A na noc si ho beru do postele, byla jsem zvyklá spát se psama v posteli. Jako trest jsem ho dneska tedy nechala na zemi. Nevím..je to špatný trest? A jak vyřešit to čůrání? Ven se ho snažím brát furt, ale začíná čůrat tak rychle, že to nestihnu. Odměny jsou jen za plenu a venek..nevím co s ním…možná pomůže pozdější věk? Budu ráda za jakoukoliv radu, vaši zkušenost..jsem z něj opravdu unavená a nervy mi tancujou na tenkým ledu.. :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

elena.78
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 19.08.18 01:23

Nejsem odborník na tyto věci, my vždycky přetrpěli ten štěněcí věk a navíc do postele nám nikdy štěně nečuralo. Je divné, že na plínu chodilo a najednou přestalo. Asi blbej dotaz, ale měníte mu tu plínku, že. Zkusila bych mu dát těch plínek po bytě víc, zda si vybere jinou, třeba mu vadí i to současné místo..

Uživatel je onlineDenisa56
Kelišová 5559 příspěvků 19.08.18 06:18

@marky132 Je to ještě psí miminko, logicky nezvládá ovládat vyměšování, navíc nemá rozum, nechápe, co se děje, když na něj začneš křičet z ničeho nic fuj, musí se chuděra strašně leknout, to by se lekl i dospělý člověk. Můžeš na něj změnit tón hlasu, abys vyjádřila nelibost, v tom se časem zorientuje, ale opravdu prosím tě, už na něj nikdy z ničeho nic nezařvi. Stejně tak s tím trestem, že jsi ho nevzala do postele. On nemohl vůbec chápat, proč ho najednou odmítáš. Měla by ses zklidnit, přestat ho stresovat, jinak máš zaděláno na budoucího psího neurotika. Kdo si vezmě domů takhle malé štěně, musí počítat s loužičkami, naše začala chápat účel venčení až mezi 4 - 5 měsícem. Do té doby byla schopná to venku statečně držet a vyčůrala se sotva jsme přišli domů.

35ja
Kecalka 336 příspěvků 19.08.18 06:18

Nějakým pejskum to trvá dýl,já s naší fenkou chodila od malička na cvičák a tam jsem to také řešila..je to prý jako s dětma když jsou malé prostě mocak ještě neovládají jako dospělí, když potrebujou čůrat tak curaji..chce to furt chodit ven,teď je dobře že je léto tak šup s ním ven na trávu,hned jak se vyspinka tak ho vzit čůrat,v průběhu dne i v noci, prostě často a chválit,třeba říct no ty si šikula..do postele bych zatím nebrala,nebo budete mít po madraci..
Nám to tedy také trvalo a byli to nervy, protože manžel hrozně nadával tak bylo doma dusno a byla jsem z toho nešťastná,pak když jsem jela do práce jen jsem se nervovala aby to vydržela a nemusela jsem muže poslouchat.ted už mám psa tříletého, vychovaného,pos­lušného a na to že to je malinký plemeno tak je 9 měsíců v roce venku kde má svůj domeček,doma je jen v zimě.preju neztracet naději a vydržet ;)

terinka4444
Hvězda diskuse 66533 příspěvků 19.08.18 06:51

Vezmeš si 6týdenní mimino a v 8 týdnech máš nervy na pochodu, ječíš na něj tak, že se tě bojí a zalejzá, trestáš ho tak, že to absolutně nemůže pochopit. Jsi dobrej cvok, jako pořídíš si štěně a divíš se, že v 8 týdnech čůrá a není vycepované. To snad není pravda.

marky132
Nováček 8 příspěvků 19.08.18 07:18

@terinka4444

Tak pockat, ja se nedivim ze cura. Ja se divim, ze do ted curalo porad na plenu, silene jsme ho chvalili, a ted najednou zacal po celem byte. O to mi slo, zjistit proc. Ano, mozna jsem na nej nemela tolik kricet, jenze v ten moment jsem se neovládla. Normalne teda nekricim, jen zmenim mirne ton hlasu, to jsem zapomnela napsat. A byla jsem hold vytocena, ze to udelal hned nekolikrat, ikdyz jsem se mu snazila vysvetlit ze se cura tam, kam byl nauceny. Louzicky kdyz nejsem doma toleruju, ale kdyz se na me stendo diva a pusti to do postele kde vi, ze se necura a NIKDY se tam predtim nevycural..tak je to proste docela pruser. Nechapu proc z pleny najednou utika a taky nechapu proc cura po byte ikdyz vi, ze se cura na to jedno misto. Uz i u predchoziho majitele byl na plenu naucen. Ja jen potrebuju zjistit proc najednou.

navy blue
Kecalka 298 příspěvků 19.08.18 07:25

proboha proč učíte štěně na plínu? jestli je vám zatěžko chodit s ním ven, měli jste si koupit kočku. vezmeš ho od matky předčasně, řveš na něj, trestáš ho… takže na něj přestaň ječet, buď s ním venku a když to doma nezvládne, prostě to po něm ukliď.

terinka4444
Hvězda diskuse 66533 příspěvků 19.08.18 07:28
@marky132 píše:
@terinka4444Tak pockat, ja se nedivim ze cura. Ja se divim, ze do ted curalo porad na plenu, silene jsme ho chvalili, a ted najednou zacal po celem byte. O to mi slo, zjistit proc. Ano, mozna jsem na nej nemela tolik kricet, jenze v ten moment jsem se neovládla. Normalne teda nekricim, jen zmenim mirne ton hlasu, to jsem zapomnela napsat. A byla jsem hold vytocena, ze to udelal hned nekolikrat, ikdyz jsem se mu snazila vysvetlit ze se cura tam, kam byl nauceny. Louzicky kdyz nejsem doma toleruju, ale kdyz se na me stendo diva a pusti to do postele kde vi, ze se necura a NIKDY se tam predtim nevycural..tak je to proste docela pruser. Nechapu proc z pleny najednou utika a taky nechapu proc cura po byte ikdyz vi, ze se cura na to jedno misto. Uz i u predchoziho majitele byl na plenu naucen. Ja jen potrebuju zjistit proc najednou.
štěně v 8 týdnech neví, že se nečůrá do postele. A štěně v 8 týdnech není na nic naučené, teprve se učí. Chápeš to? A najednou proto, že třeba nechce chodit na plenu nebo sis jen myslela, že to umí. Je to stejné jako s dětmi, umí, už jsou třeba bez pleny a stejně to pustí do kalhot nebo na gauč, kde sedí. Proč nezjištíš, ono to nemusí mít příčinu. Ale tím, že na něj budeš ječet a nebo ho trestat něčím, co nemůže pochopit, tím to jako nevyřešíš. Neměla jsi ho brát do postele, protože je logické, že se prostě v té posteli vyčůrá, měla jsi ho nechat v pelíšků tak, aby se vyčůralo tam, kde to můžeš uklidit. Řeči jako že štěně bylo naučené už u majitele chodit na plenu jsou mimo. Je to tak malé mimino, že je rádo, že je rádo. A řvaním na něj ho nic nenaučíš. A taky se smiř s tím, že se může s přehledem počůrávat doma půl roku, až rok. Já mám druhého jorkšíra a oproti pudlům, kdy to šlo rychle, přestali oba jorkšíři doma kolem roku, do té doby v noci téměř každý den. Štěne je stejné jako mimino.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9599 příspěvků 19.08.18 07:42

Je příliš malé. V osmi týdnech začíná období, kdy se fixuje na smečku. A ty na nej zrovna v takové fázi kricis. Za prve bych odbourala tu plenu - to je děsný zlozvyk a pohodlnost majitele. Dal ho trpělivě chval, když si dojde venku, pravidelně vynasej i v noci a hlavně na nej nekric. A ma mít svůj pelech jako útočiště. Ne tvoji postel

marky132
Nováček 8 příspěvků 19.08.18 07:46

@navy blue

Už neučíme. Mysleli jsme, že je naučené, tak jsme přešli na venčení jen ven. Kamarádka štene nejdriv naucila na plenu aby nedelalo louzicky po byte a pak ven. Netrvalo to dlouho a stendo pochopilo, ze kdyz je doma treba samo, tak se cura na plenu a kdyz jsou doma panicek a panicka, tak venku. Ja totiz chapu ze ty sverace jeste nema vyvynute tak, jako dospelak. Nedoslo nam, ze vencit ho od sameho zacatku jen ven je snazsi..hold jsme to trosku podelali. Ted se to snazime napravit.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9599 příspěvků 19.08.18 07:47

A Btw stěně začíná byt schopno vědomě ovládat měchýř az kolem 11 tydne života, většina později. Do te doby jsou úspěchy s curanim venku čistě na pozorování majitele a včasném výnosu.

marky132
Nováček 8 příspěvků 19.08.18 07:51

@Tichošlápek no, do postele si ho beru jen na noc. Jinak je bud na zemi, kde je mu prijemne v techto horkych dnech, nebo v pelisku. Ale dobre, uz pomalu zacinam s tou plenou. Nikdy u nej ale nestihnu to curani. Kdyz chce na velkou tak to stihnu vzdy. Ale to curani..pousti to strasne rychle.

Russet
Extra třída :D 10299 příspěvků 19.08.18 07:52
@marky132 píše:
@terinka4444Tak pockat, ja se nedivim ze cura. Ja se divim, ze do ted curalo porad na plenu, silene jsme ho chvalili, a ted najednou zacal po celem byte. O to mi slo, zjistit proc. Ano, mozna jsem na nej nemela tolik kricet, jenze v ten moment jsem se neovládla. Normalne teda nekricim, jen zmenim mirne ton hlasu, to jsem zapomnela napsat. A byla jsem hold vytocena, ze to udelal hned nekolikrat, ikdyz jsem se mu snazila vysvetlit ze se cura tam, kam byl nauceny. Louzicky kdyz nejsem doma toleruju, ale kdyz se na me stendo diva a pusti to do postele kde vi, ze se necura a NIKDY se tam predtim nevycural..tak je to proste docela pruser. Nechapu proc z pleny najednou utika a taky nechapu proc cura po byte ikdyz vi, ze se cura na to jedno misto. Uz i u predchoziho majitele byl na plenu naucen. Ja jen potrebuju zjistit proc najednou.

Netahej psa do postele. NIKDY jsme přebalovací podložky na psy nepoužívali a přesto se naučili chodit ven. Nehoda se občas stala. Ale prostě jsme chodili neustále ven a chválili a chválili.

Uživatel je onlineDenisa56
Kelišová 5559 příspěvků 19.08.18 07:56
@marky132 píše:

Není to žádnej průser. Průser je tvůj přístup se řvaním a ječením a s tím, že jako dospělá ženská podléháš svým emocím a nedokážeš se ovládnout. Tím tomu štěňátku můžeš opravdu způsobit trauma a neurózu. Uvědom si, že je to sotva vyklubané mládě, celý svět, všechno kolem je pro něj nové, všechno poznává, zkousmá, musí zpracovávat strašnou spoustu podnětů. Vyměšování je pro něj zatím samovolná činnost, která funguje, zatímco pro tebe je to alfa a omega toho, co by podle tebe mělo štěně v osmi týdnech zvládat. Máš živého tvorečka, který má pocity, radost, strach… ne robotka, kterého naprogramuješ a on jede bezchybně podle programu. V prvním kroku bych se na tvém místě zaměřila sama na sebe a naučila sama sebe pracovat se svou nervozitou. Smiř se s tím, že nějakou dobu budeš holt doma uklízet hromádky a utírat loužičky. A fakt už na něj neřvi.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9599 příspěvků 19.08.18 08:02

@marky132 nase stěně před curanim vždycky tak divně cmuchá. Zkus vypozorovat jestli to tvoje taky neco nedělá - kroucení zadeckem, chození - na neco prijdes. Ale je proste vazne hrozne male

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama