Problémy se sousedem

Anonymní
14.6.20 10:35

Moznosti ?

Ahoj lidi, mám takovy dotaz..
Mame domecek, pred kterym je takový menší travnatý plácek. Je to přímo před okny domu. Nikdo tak nejezdí, není dúvod, je to obce, která to sem tam poseká. Většinou to děláme my, protože se na nás v zadu prdí. Vedle našeho domu, je stejný dům, který patří sousedum, nemáme řadovku, ale on si k našemu pristavil průjezd, ten ty domy jakoby spojuje. Má svou příjezdovku, svůj plácek před domem. Parkuje samozřejmě naproti nám. Ale né rozumnou vzdálenost, ale ani ne metr od oken. Takže ja koukám přímo na středchu auta. Když mám otevřené okno, mohu mu to auto umývat z baráku. :cert:
A mimo to, nestojí tak jedním autem. Má ctyrkolku, dodavku a velkeho jeepa. Je shopen stát podél našeho domu klidně všemi. Řeknu Vám, ze to je dost nepríjemný, když se rano vzbudim, roztáhnu rolety a stojí tu tri auta mě pod okny. Přiložila bych foto, ale nechci dělat vlny…kdyz jsme se nastehovali, tak o byvale majitelce nerekl kloudneho slova. Hlavne na ty auta., jak ji vadilo, jak tohle a tamto. Sproste ji urazel. A kdyz to dnes vidim, nedivim se.
Co se s tím da delat? Myslite, ze obec umozní dát treby vetsi kameny na ten placek? Mám od toho pekne zaflakaná okna, rozjezdená trava..nevypada to hezky. A vadi nam to. Porad mit zsriglováno, aby sem nevideli sousedi. Jinak s ním není kloudná řeč. Je to proste blbe*ek co si myslí, že mu svet padl k nohám. Pred svym domem neparkuje ani na sve prijezdovce.
Neni mu blbe mit navstevu 10ti aut a vsechny do jednoho narvat pred nase okna. My tam s auty nestojime..jezdime do dvora. On ma taky dvur..moznosti s obci?
Diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15255
14.6.20 10:46

Je to veřejné prostranství, nenaděláš nic. Doporučuju zajít na obec a požádat o odkup pozemku. Pak si tam můžete dělat vy, co chcete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8450
14.6.20 10:50

Víceméně každé řešení asi povedek menšímu nebo většímu konfliktu se sousedem.
Je určitá možnost, že tam vůbec parkovat nesmí a pokud by se zavolala policie, tak horzí dost tučná pokuta. Ale záleží na tom, jak je to místo definováno, taky na vyhlášce v obci atd.
Dále je určitá možnost pozemek od obce odkoupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13753
14.6.20 10:57

A nebo nezajíždějte do dvora a nechte tam stát svoje auta…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
772
14.6.20 11:03

Pokud stoji na trave, policajti mu muzou nafarit pokutu za stani v zeleni nebo tak neco, myslim.
Jinak pozadat obec o odkup nebo pronajem s moznosti oploceni je dobry napad. Nebo pak ty obri balvany, ale to by obec platit asi nechtela, takze leda s povolenim obce na vlastni naklady.
Tak ci tak, vztahy se sousedem to rozhodne nevylepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.20 11:05

@janii
Ahojky, diky za radu. Mě jde spíš o to, že nás tím dost moralizuje, on to dělá schválně podél našeho domu je poslední asfaltová cesta, která koncí polňačkou do lesa. On i tam má vjezd. Do svého dvora, kam může všechna svá auta narvat. Je to schválnost. Dělá to témeř celou dobu, hazí bobky po psech k nám na zahradu, na horní pozemek, kam téměř nehodíme, zatím. Ted probehla rekonstrukce domu, ještě tu pořádně nejsme ani zabydlení. Takže už byl problém se stromem, listy mu padali do bazenu. Ořešák. Sám se chlubil jak byvala majitelka ho pokacet nechtela, tak se ho snazil zapálit. Prostě šílený, nedavno se nam prochazel po zahrade, protoze si opravoval plot. Prý tukal, ale my ho neslyseli. Pak ho vidim jak se tu prochazi. Pritel za nim vyrazil, ze kdyz se nedoklepu, tak asi nekomu na zahradu nechodim a byl slusny, protoze nechceme delat nejake zle. Kord kdyz budeme delat fasadu a tak…Od te doby ty auta jsou vázně ve velkym…ja jsem z toho úplně hotová. Ten plácek před nasim domem je ostre do zatácky, takze mame strach, aby do nas nenapalil nejaký blazen. Takze mozna ty kameny by obec dovolit mohla. S tim, ze si to budeme sekat. Odkoupit to nejde, protoze tu vede elektr. vedeni-sloupy..bylo by to stejne volne pristupne..urcite s vecnym bremenem, ale i tak… No babo raď :'(

• Nahlásit
  • Citovat
471
14.6.20 11:19

Odkoupila bych pozemek a zasadila bych tam keře a kytky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4988
14.6.20 11:21

Upřímně ti říkám, že s tímto sousedem budete mít problém pořád ve všem. Vůbec nezávidím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15255
14.6.20 11:22

Odkoupit to samozřejmě můžeš a je jedno, že tam jsou sloupy. Prostě na tom bude věcné břemeno. My jsme takhle odkupovali dokonce pozemek s vysokým napětím a máme ho oplocený, čez jen oznámí, že ten a ten den potřebují na pozemek vstoupit kvůli kontrole. Cena bude nejspíš za hubičku, takže bych se toho nebála. Rozhodně bych to preferovala před nějakými kameny apod. Prostě zajdi na obec, vysvětli, že si chceš prostranství před domem upravit jako předzahrádku a požádej o odprodej. Pozemek pak necháte zaměřit, odkoupíte a máte vyřešený problém se sousedem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.20 11:30

Pro me byla prave posedni moznost urad. A jit jakoby „žalovat“. Cekala jsem, ze se chytne za nos. A dojde mu, ze neprijemne by to bylo hlavne jemu. Nehlede na jeho o 20 let starsi zenu. Protoze, ta je doma v duchodu. Vymysli. A on, na cemz jsme se schodli s pritelem, bude velky podpantofel. A podle me si to kompenzuji na nas. Od zacatku poslocuhame same negace na tento dum, ze to chtela odkoupit jeho dcera a bla bla. A nakonec ji to rozmluvili. Protoze takovou kůču a ja nevim co. Takze mi prijde, ze si maník kompenzuje svoje, co doma nemuze na nas. Kazdopadne dekuji za rady. Ja tohle v planu mela, ale spis me fakt zajimalo jake mame moznosti. Zda se s tim nekdo setkal. Takze diky moc :). Kdyby jste videli, kde stalo auto celou noc. Kam ho postavil, tak by vam sly mrakoty..

• Nahlásit
  • Citovat
2534
14.6.20 11:32

Tak tohle bych NESNESLA!
Už bych se s ním nebavila a napsala žádost na obec na odkup pozemku, ty prachy by mi za to stály, pak si ho krásně ohraničila velkými kameny nebo nízkým pěkným plůtkem, nasadila keříky a kytky…
jestli na to nemáte peníze, tak obci poslat žádost (ale zašla bych tam s ní osobě, sjednala si schůzku se starostou/starostkou nebo vedoucím oddělení, které se tím bude zabývat) o možnost pronájmu a ohraničení pozemku na Vaše náklady s tím, že jako kompenzaci nabízíte péči o pozemek a následně budete mít zájem o jeho odkup..
jelikož je pozemek obecní a nemusí jít (s největší pravděpodobností) o samostatnou parcelu, počítej s náklady na geometrické zaměření a náročnější administrativní záležitosti spojené s odkupem (po zaměření kupní smlouva, návrh na vklad apod..), vše to budou peníze.. ale za ten KLID by mi to stálo..
je to sebestředný debil, na žádná auta pod okny bych teda zvědavá nebyla..

Příspěvek upraven 14.06.20 v 11:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13753
14.6.20 11:33
@Anonymní píše:
Pro me byla prave posedni moznost urad. A jit jakoby „žalovat“. Cekala jsem, ze se chytne za nos. A dojde mu, ze neprijemne by to bylo hlavne jemu. Nehlede na jeho o 20 let starsi zenu. Protoze, ta je doma v duchodu. Vymysli. A on, na cemz jsme se schodli s pritelem, bude velky podpantofel. A podle me si to kompenzuji na nas. Od zacatku poslocuhame same negace na tento dum, ze to chtela odkoupit jeho dcera a bla bla. A nakonec ji to rozmluvili. Protoze takovou kůču a ja nevim co. Takze mi prijde, ze si maník kompenzuje svoje, co doma nemuze na nas. Kazdopadne dekuji za rady. Ja tohle v planu mela, ale spis me fakt zajimalo jake mame moznosti. Zda se s tim nekdo setkal. Takze diky moc :). Kdyby jste videli, kde stalo auto celou noc. Kam ho postavil, tak by vam sly mrakoty..

No pokud to dělá schválně, tak ti nic jiného než úřad nepomůže…já bych tam fakt zatím postavila svoje auto…a měl by smůlu..hlavně nesmíte ukázat, že se ho bojíte…to byste se z něj zbláznili tuplem…uvidíš co na úřadě, jestli ti pozemek prodají nebo třeba jen pronajmou…ale když si tam neuděláš zábrany nebo něco, tak on vaše vlastnictví stejně bude ignorovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3097
14.6.20 12:01
@Anonymní píše:
@janii
Ahojky, diky za radu. Mě jde spíš o to, že nás tím dost moralizuje, on to dělá schválně podél našeho domu je poslední asfaltová cesta, která koncí polňačkou do lesa. On i tam má vjezd. Do svého dvora, kam může všechna svá auta narvat. Je to schválnost. Dělá to témeř celou dobu, hazí bobky po psech k nám na zahradu, na horní pozemek, kam téměř nehodíme, zatím. Ted probehla rekonstrukce domu, ještě tu pořádně nejsme ani zabydlení. Takže už byl problém se stromem, listy mu padali do bazenu. Ořešák. Sám se chlubil jak byvala majitelka ho pokacet nechtela, tak se ho snazil zapálit. Prostě šílený, nedavno se nam prochazel po zahrade, protoze si opravoval plot. Prý tukal, ale my ho neslyseli. Pak ho vidim jak se tu prochazi. Pritel za nim vyrazil, ze kdyz se nedoklepu, tak asi nekomu na zahradu nechodim a byl slusny, protoze nechceme delat nejake zle. Kord kdyz budeme delat fasadu a tak…Od te doby ty auta jsou vázně ve velkym…ja jsem z toho úplně hotová. Ten plácek před nasim domem je ostre do zatácky, takze mame strach, aby do nas nenapalil nejaký blazen. Takze mozna ty kameny by obec dovolit mohla. S tim, ze si to budeme sekat. Odkoupit to nejde, protoze tu vede elektr. vedeni-sloupy..bylo by to stejne volne pristupne..urcite s vecnym bremenem, ale i tak… No babo raď :'(

tak to je „radost“, mít takového souseda… :cert: :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6208
14.6.20 12:14

Úřad ve vašem případě měla být první a ne poslední možnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6307
14.6.20 12:39

Běž se poradit na úřad. Ne „žalovat“, ale normálně poradit. Jestli odkup, nebo pronájem, nebo cokoliv dalšího.
A začněte tam parkovat svými auty. Nebo si tam nechte složit dřevo, kupu písku, štěrku, cokoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama