Možnosti sterilizace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pucinka1
Kecalka 414 příspěvků 14.05.19 07:34
Možnosti sterilizace

Krásné ráno všem. Chtěla jsem zeptat, jaké jsou možnosti sterilizace? A je lepší jen podvázání vejcovodů, nebo úplné odstranění? Mám dvě děti a další už určitě neplánujeme. Vím že si to budu platit sama. Děkuji moc za odpovědi :mavam: :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pocahonta
Kecalka 430 příspěvků 14.05.19 07:40

A nebyla by spíše lepší vasektomie u vašeho chlapa?

pucinka1
Kecalka 414 příspěvků 14.05.19 07:46
@Pocahonta píše:
A nebyla by spíše lepší vasektomie u vašeho chlapa?

Nějak jsem o této možnosti nepřemýšlela. A co to u chlapa obnáší?

ugluk
Hvězda diskuse 46205 příspěvků 14.05.19 08:11

Dneska doporučují spíš odstranění, prý to do budoucna sníží riziko rakoviny vaječníku (která prvotně vzniká v ústí vejcovodů). Ale taky bych zvažovala spíš chlapa, pokud už ty neležíš třeba po císaži na sále s otevřeným břichem… Poptej se doktora.

Pocahonta
Kecalka 430 příspěvků 14.05.19 08:14

@pucinka1 Konkrétní zkušenost s vasektomií nemám, jen o ní vím obecně - není to tak velká operace jako sterilizace u žen. Dělá se pouze při lokálním umrtvení, zákrok trvá chvíli a ta rekonvalescence je minimální. Navíc zákrok není nezvratný jako u žen. Jen se obávám, že obecně chlapi špatně snáší, že by se jim s jejím „nádobíčkem“ něco dělalo, prostě, že by už přestali být chlapi - má to vliv na funkci.

Uživatel je online1mila2
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 14.05.19 08:25

Ja mam odstraneny vejcovody, delali mi to pri posledni sekci. Podvazani pry neni tak spolehlive.
Kdybych to mela platit, tak bych asi poslala chlapa, pry je to o dost levnejsi :lol:

Sue2008
Kecalka 360 příspěvků 14.05.19 08:34

Jee, zrovna toto tema taky doma resime. Dokonce jsme nasli i nejakou bezskalpelovou vasektomii :nevim:. Jinak co jsme koukali, tak bezna vasektomie vyjde levneji nez treba Mirena (podvazani vajecniku je u nas posledni moznost).

pucinka1
Kecalka 414 příspěvků 14.05.19 08:37
@Sue2008 píše:
Jee, zrovna toto tema taky doma resime. Dokonce jsme nasli i nejakou bezskalpelovou vasektomii :nevim:. Jinak co jsme koukali, tak bezna vasektomie vyjde levneji nez treba Mirena (podvazani vajecniku je u nas posledni moznost).

Taky jsem to četla, že se to dělá ambulantně, ale asi jenom na dvou místech v ČR a stojí to kolem 20 000,– :? :zed:

Sue2008
Kecalka 360 příspěvků 14.05.19 08:42

@pucinka1 nj, ale to podvazani vajecniku taky levnejsi nebude a rekonvalescence bude u chlapa o moc snazsi.

pucinka1
Kecalka 414 příspěvků 14.05.19 08:46
@Sue2008 píše:
@pucinka1 nj, ale to podvazani vajecniku taky levnejsi nebude a rekonvalescence bude u chlapa o moc snazsi.

Tady u nás je to kolem 13 000,–. Kdyzž si spočítám, jak dlouho budu ještě bud brát prášky, tak jsem tam na té ceně také :think:

Sue2008
Kecalka 360 příspěvků 14.05.19 08:52

Nj, je to tezke neco vybrat. My se chceme vyhnout hormonum, tak jsem puvodne uvazovala o nehormonalnim telisku, ale uz tak trpim na silnou menstruaci. Pharmatex nam nevyhovoval no a pouzivat porad kondomy je celkem opruz. Spis me prekvapil manzel, ze se netvaril jako ze vasektomie neprichazi v uvahu…no uvidime.

pucinka1
Kecalka 414 příspěvků 14.05.19 08:57
@Sue2008 píše:
Nj, je to tezke neco vybrat. My se chceme vyhnout hormonum, tak jsem puvodne uvazovala o nehormonalnim telisku, ale uz tak trpim na silnou menstruaci. Pharmatex nam nevyhovoval no a pouzivat porad kondomy je celkem opruz. Spis me prekvapil manzel, ze se netvaril jako ze vasektomie neprichazi v uvahu…no uvidime.

Taky nechci žádná tělíska, někomu ani nesednou, dají za to taky ne zrovna málo a nakonec to musí vyndat. Manžel taky neřekl, že v žádném případě ne, tak uvidíme, ještě to musíme pořešit :(.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 08:57

Vasektomie rozhodně doporučuji. Pokud i chlap ví, že děti už nechce. Lokálně umrtví je to za chvíli hotové a muž jde domů. Jizva není vidět. Nikdo by to nepoznal, že ji má. Vše funguje jako dřív jen ty spermie ve spermatu nejsou. Ale trvá cca měsíc než je ejakulát bez spermii. Pak je ideální si zajít na odběr jestli už je bez spermii aby byl sex bezpečný. Cena 7300. Přemýšleli jsme o tom nějaký čas. Chlap se musel rozhodnout sám jestli do toho půjde. Kdybych šla já tak cena je minimálně dvojnásobná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 09:10

No tak to u nás nehrozí. Jsem po potratu, dvou těhotenstvích, jeden porod standard, druhý císař. A když jsem řekla, že po tom všem by to mohl vzít na sebe a nechat si udělat vasektomii, prohlásil, že do sebe teda rozhodně řezat nenechá a strašně jsme se pohádali. Několikrát. Tak nám Mirenu, ale očekávám stejné „boje“, až bude čas, aby šla ven. Úplně spokojená s ní nejsem, vadí mi absence menstruace. Dokončení uvažuju, že se zaseknu a dokud se k tomu nepostaví, budu stávkovat a neplnit manželské povinnosti, abych si to vytrucovala. Sice tohle vydírání nemám ráda, ale nevidím důvod, proč bych měla všechno mít na triku jen já :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama