Už 3 den mě bolí uzliny v pravém podpaží, možný lymfom?

16.1.20 01:01

možný lymfom ?

Dobry den je mi 21 let. v breznu tohoto roku mi byl operovan benigni nador leveho prsu. Pres rok jsem byla velmi unavena, a stále nemocná a na antibiotikach kvuli uz od detsvi zvetsenym mandlím a neustalé angině. Nakonec mi mandle vyoperovali v září. Nyní mě uz 3 den bolí uzliny v pravém podpaží ale zadnou bulku jsem si nanahmatala. Kdyz si lehnu do postele a jsem v klidu mam okamzite návaly horka. Mám v třísle malou bulku nejspis zvetsena uzlina. MS prisla se zpozdenim 14 dnu ( nevím zda to muze mit spojitost) Mate nekdo zkusenost s nemocí uzlin nebo lymfomy? Nebo jen dalsi benigni utvar napr. v tom podpazi? Dekuji za odpovedi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
65718
16.1.20 07:45

Garantuji ti, že tady na netu to nerozštípneš. Moc nechápu, jaký útvar, když žádný nehmatáš. Jak víš, že tě bolí uzliny, když je nehmatáš.
Dojdi si k doktorce, ta tě pošle na případná další vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22203
16.1.20 15:59

Ja bych ji nejdriv poslala na rehabilitaci, snad skoro vsichni, co si stezuji na bolest "uzlin ", ktere nejdou ani nahmatat, to maji od pohyboveho aparatu a zablokovanych zad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65718
16.1.20 16:37
@mroe píše:
Ja bych ji nejdriv poslala na rehabilitaci, snad skoro vsichni, co si stezuji na bolest "uzlin ", ktere nejdou ani nahmatat, to maji od pohyboveho aparatu a zablokovanych zad.

No, nevim, mě zas v prosinci 2 pacientky urputně rozmasírovávaly na rehabce plicní embolii. :mrgreen: Prej tak zablokovaný záda, že sa ani nadechnout nemohly… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22203
16.1.20 21:52
@Lama Lama píše:
No, nevim, mě zas v prosinci 2 pacientky urputně rozmasírovávaly na rehabce plicní embolii. :mrgreen: Prej tak zablokovaný záda, že sa ani nadechnout nemohly… 8)

Ona ale dycha normalne a na dusnost si nestezuje. A ja to same slysim denne, dnes treba trikrat. Vsechny mely uzliny uplne normalni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
29.5.20 21:54

Bolavé uzliny v podpaží

@mroe
A když ty uzliny opravdu hmatám? A jsou bolestivé? Ne viditelné samy o sobě. Po prohmatání pak bolí podpaží poměrně dlouho, než se to uklidní. Někdy poměrně nedávno mi naskočily těsně pod dolíky v podpaží jakési hrče, měkké, nebolestivé, oboustranně…taková jakoby masa. Možná tuková? Nikdy jsem to neměla, všimla jsem si teď,2 týdny dozadu to tam nebylo nebo jsem ještě přehlédla, teď mě to vyloženě prásklo přes oči… jak jsem to prohmatávala, tak jsem narazila na ty uzliny a poměrně hodně bolí, jen na pravé straně, na levé nic nehmatám. Už od března velmi bolestivé pravé prso… jsou nějaké uzliny blízko sterna, ale již v prsu, spodní půlka prsa? Též velmi bolestivé, vnímám to jako menší uzlinu pod čelistí při nemoci.
Mamograf v dubnu ok, ale uzv snad jen půl minuty, bez jakéhokoli dotazu na mé potíže a lokalizaci problému. Hrče jsem zpozorovala včera a stejně tak ty uzliny, na mamografu na mě prakticky nešáhla, šla jsem jako samoplátce a byla jsem tedy jak tvrdé Y bez vlastní aktivity. PL mě na sono teď posílá, ale uzliny jsem si nahmatala až po návštěvě u ní.
Prso neskutečně palpačně bolestivé na 2 místech, citlivé na sebemenší tlak, pálivá bolest, někdy pulzuje. Už jsem i 2× brečela. Dvorec 1× pálil. Jinak vzhledově nic.
Můj gynekolog prsa neřeší, odkazuje na mamograf, ale kontroluje svou část (cysty na vaječnících, případný hormonální problém). V centru na mamografii mě přístupem nepříjemně překvapili, žádný zájem o nic. Na uzv půjdu již jinam.
Děkuji za případné postřehy či zkušenost, už začínám být jak zbitý pes a samozřejmě nervozní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14875
29.5.20 22:12

Bohužel - potřebuješ si to vydupat. Držm palce a přeju ať to je jen nějaký poblbaný zánět.

Sestře takhle nezřetelnými nálezy a nezájmem zpozdili léčbu rakoviny prsu asi o půl roku, ale i tak to naštěstí dobře dopadlo.

Máš někoho, komu si na tyhle peripetie můžeš stěžovat v reálném životě, případně s tebou občas k těm doktorům zajde? Nemusí to být partner- třeba nějaká kámoška. Dost to může celou tu proceduru udělat snesitelnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
29.5.20 22:20

Ještě dodávám, že se po usnutí posledních pár měsíců hodně potím. Třeba včera když jsem usnula a po 2h se vzbudila, tak jsme měla totálně zplavený hrudník. Zbytek noci už ok. Potím se ale už i běžně více než kdykoli předtím, možná už půl roku. Proto jsem někdy od března zkusila jako antiperspirant borotalco. Teď jsem vyřadila všechny podprsenky s kosticí a vyhodila borotalco. Mám rozhozenou imunitu cca od Vánoc. Příčina ne zcela potvrzená a jasná, ale pořád se nemůžu úplně srovnat. Štítka by měla být ok (TSH ok v lednu, uzv ok 10/19 - bolelo mě dlouhodobě v krku a dr přišlo, že mám silný krk).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
29.5.20 22:41

@Ou
Bohužel ani ne, chlap mi řekl, ze nemám strašit. Ale já už jsem chvílema vyždímaná jak fyzicky, tak psychicky a jsem už podrážděná a unavená, jak se kvůli tomu ani pořádně nevyspím a už mi fakt i docela lepí. Nenechala jsem se teď alespoň odbýt u té PL a ona mě posílá na to sono aspoň, s tím, ze i kdyby bylo ok, že ho zopakuje po půl roce znovu. CRP jsem měla ok. Objednaná na to uzv jsem ale za další 2 týdny. (Mohla jsem už po víkendu, ale dostanu periodu a chci, aby to bylo přehledné). Gynekolog mi jen řekl, že to je divné, v online mamo poradně, že to není bežné a normální a mám jít do prsní poradny - to je ale to mammo centrum, ne? A musí mě tak někdo poslat, ne? Já už bych si i soukromou kliniku zaplatila, mám malý děti, ale nic jsem nenašla, snad jen Praha.
Vyblila jsem se aspoň sousedce a ta jen zkonstatovala, jak pak všude slyšíme, jak se ženy o sebe nestarají a zanedbávají se a chodí pozdě a mně naopak přijde, že k řešení problémů s prsem se nikdo pořádně nehlásí a já pak bulím jak děcko a už se instinktivně stahuju, abych prso „chránila“. V březnu jsem fungujíci mamografii nenašla, v dubnu to dopadlo jen snímkem. Byla jsem už i u rhb doktora, abych vyloučila kouzelnou formuli bez jakéholi vysetření „to máte určitě od zad“.
Když jsem si ho zkusila nahřát, vyskákaly mi na jeho polovině červené fleky, které vydržely až do druhého dne. Subjektivně mi přijde těžší než druhé, o kterém prakticky nevím. Nejradši bych to prso dala pryč celé, už ho nenávidím :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22203
30.5.20 11:57

@h-o-p-e
Ptala ses na nazzor… Po precteni vsech prispevku se klonim k variante, ze problem je stejne jako u ostatnich, o kterych jsem psala, v pohybovem aparatu.
Ten UZ je asi na miste, ale predpokladam, ze se nic nenajde ( pokud jsi byla na MG a UZ v certifikovanem mamacentru, predpokladam, ze by si nejake zmeny vsimli, opravdu skrytych a problematickych nalezu neni zas tolik, jak se pise o netu).
Nesouhlasim tim s Ou, zadne naznaky, ze bys mela mit zanet v prsu, opravdu nevidim, ma uplne jine priznaky. Myslim, ze je v prispevku videt, ze se ji to citove dotyka ( coz sice chapu, ale neni pak objektivni). Ano, muze se stat, ze nekdy nejsou priznaky rakoviny prsu uplne zrejme a dokonce nemusi byt jasne videt ani na MG ani na UZ, ale ty pripady jsou v rukou zkuseneho radiodiagnostika opravdu dost vzacne. Druha vec je, jak tu situaci pak interpretuje sam pacient ostatnim…
Jo a prsni poradna neni presne mamacentrum, nekde ji tam maji, ale muze byt soucasti i treba onkologie, chirurgie… atd… V mamoporadne sedi vetsinou chirurg, ktery prsa operuje, ne ten, kdo hodnoti mamograficke snimky a UZ. Doporuceni tam, pokud vim, netreba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
30.5.20 14:12

Dekuji za nazor. Na rhb a fyzio jsem byla jiz 2×. Platim si to soukrome. Neodmitla jsem tu moznost a snahu mam, ale asi tudy cesta nevede. Jedna se o rhb lekare. Nemysli si, ze jde u me o problem pohyb. aparatu. Zebra mam volna vepredu i vzadu. Prohmatal me, nevedela sem, co drzi, kde tlaci a ve dvou momentech jsem myslela, ze si cvrnku, jak to bolelo. V tu chvili drzel pouze a jen tu zlazu, rekl, ze takto intenzivni bolest ve zlaze by byt nemela, ten radny uzv mi vice nez doporucuje. Druhe misto byla uzlina pobliz sterna. radne UZ v mamocentru neprobehlo, ja byla jak tvrde Y a nevedela co, jak. Dr si byla tak extremne sebevedome jista, mamograficky snimek ji dostacoval, na nic se me neptala, ani na potize, prakticky na me nesahla. Pred lety jsem uzv prsou absolvovala a vim, jak to ma vypadat a pulminuty halabala tomu opravdu neodpovida. Do 2 minut jsem z ambulance odchazela i se zpravou. Jinak mimochodem jsem v pred morem let zazila i situaci, kdy mi byl do zpravy uveden kontrolni uzv, ktery byl dle zpravy v poradku… zadne kontrolni uzv se ale v realite nekonalo, heh:) nuz, to jsou takove male zivotni zazitky…ale bohuzel situaci, kdy jsem slysela „to se nestava“, „to neni moc pravdepodobne“, „to je tak extremne vyjimecne“,… atp jsen zazila bohuzel nekolik a rozhodne na toto uz nehraju. Nemuzu si ten luxus dovolit. Mam male deti, musim a potrebuji vedet, co mi je a ne se spolehat na „to nic asi neni, neboj, uvidime, to bude v poradku, to je asi od zad, nevim“ atd… musim rict, ze uz mi asi tyto cilem uklidnujici dodatky docela vadi, fakt v mem pripade dopadaji na spatnou pudu. Nehlede na to, ze me to prso nici fyzicky a bolest potazmo i psychicky, spat je potreba dostatecne a kvalitne, nemam ani jedno, neb to bych musela mit prso odlozitelne. Uzliny mam hmatatelne, a reaguji na ten tlak bolestive. Prso obcas bolestive pulzuje, bolik kolikrat i v abolutnim klidu a nesnese sebemensi tlak - ani prakticky prazdnou tasku pres hrud. Bolest jede dal nezavisle na periode, potim se v noci jak cune…trosku mi ulevuje alkoholovy zabal prsa. Nemelo by se stavat, ze problem „vyresen“ a „neexistuje“ jen a pouze na zaklade jednoho mamograf. snimku, zadna metoda neni 100% a nemela by se za ni vydavat. I kdyz to jsou treba celkove jednotkove pripady. Kolik mamografu a uzv absolvovala M. Kuklova s ujistenim, jak je vse ok? Nez si vyzadala biopsii… Ja jsem obyc. zenska, mam udelanou mamagrafii, nevim ani jestli pro muj typ prs je vhodna, byla v poradku, snimky videla ale jen jedna osoba, ktera se me nic neptala. Dal nic? Dal se mam jen trapit? A cekat, co to je a co to bude? Kdybych mela moznost dat to prso pryc Mroe, kdyby mi to bylo nabidnuto, udelam to, a udelam to bez zavahani. Radeji plocha, zjizvena a bez prsou, nez zbita jak pes a se strachem, co se v tom prsu ve skutecnosti deje.

Diky za info k te prsni poradne, podivam se na to a pripadne to obvolam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
30.5.20 15:26

Pardon. Odeslala jsem prispevek, ktery se ale nezobrazil a prohlizec me odhlasil… Prispevek nebyl, tak jsem napsala novy. A po vic jak hodine tu nabehl i ten prvotni, tak sem to ted jen smazala, at se v podstate neopakuju.
:nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22203
30.5.20 18:32
@h-o-p-e píše:
Dekuji za nazor. Na rhb a fyzio jsem byla jiz 2×. Platim si to soukrome. Neodmitla jsem tu moznost a snahu mam, ale asi tudy cesta nevede. Jedna se o rhb lekare. Nemysli si, ze jde u me o problem pohyb. aparatu. Zebra mam volna vepredu i vzadu. Prohmatal me, nevedela sem, co drzi, kde tlaci a ve dvou momentech jsem myslela, ze si cvrnku, jak to bolelo. V tu chvili drzel pouze a jen tu zlazu, rekl, ze takto intenzivni bolest ve zlaze by byt nemela, ten radny uzv mi vice nez doporucuje. Druhe misto byla uzlina pobliz sterna. radne UZ v mamocentru neprobehlo, ja byla jak tvrde Y a nevedela co, jak. Dr si byla tak extremne sebevedome jista, mamograficky snimek ji dostacoval, na nic se me neptala, ani na potize, prakticky na me nesahla. Pred lety jsem uzv prsou absolvovala a vim, jak to ma vypadat a pulminuty halabala tomu opravdu neodpovida. Do 2 minut jsem z ambulance odchazela i se zpravou. Jinak mimochodem jsem v pred morem let zazila i situaci, kdy mi byl do zpravy uveden kontrolni uzv, ktery byl dle zpravy v poradku… zadne kontrolni uzv se ale v realite nekonalo, heh:) nuz, to jsou takove male zivotni zazitky…ale bohuzel situaci, kdy jsem slysela „to se nestava“, „to neni moc pravdepodobne“, „to je tak extremne vyjimecne“,… atp jsen zazila bohuzel nekolik a rozhodne na toto uz nehraju. Nemuzu si ten luxus dovolit. Mam male deti, musim a potrebuji vedet, co mi je a ne se spolehat na „to nic asi neni, neboj, uvidime, to bude v poradku, to je asi od zad, nevim“ atd… musim rict, ze uz mi asi tyto cilem uklidnujici dodatky docela vadi, fakt v mem pripade dopadaji na spatnou pudu. Nehlede na to, ze me to prso nici fyzicky a bolest potazmo i psychicky, spat je potreba dostatecne a kvalitne, nemam ani jedno, neb to bych musela mit prso odlozitelne. Uzliny mam hmatatelne, a reaguji na ten tlak bolestive. Prso obcas bolestive pulzuje, bolik kolikrat i v abolutnim klidu a nesnese sebemensi tlak - ani prakticky prazdnou tasku pres hrud. Bolest jede dal nezavisle na periode, potim se v noci jak cune…trosku mi ulevuje alkoholovy zabal prsa. Nemelo by se stavat, ze problem „vyresen“ a „neexistuje“ jen a pouze na zaklade jednoho mamograf. snimku, zadna metoda neni 100% a nemela by se za ni vydavat. I kdyz to jsou treba celkove jednotkove pripady. Kolik mamografu a uzv absolvovala M. Kuklova s ujistenim, jak je vse ok? Nez si vyzadala biopsii… Ja jsem obyc. zenska, mam udelanou mamagrafii, nevim ani jestli pro muj typ prs je vhodna, byla v poradku, snimky videla ale jen jedna osoba, ktera se me nic neptala. Dal nic? Dal se mam jen trapit? A cekat, co to je a co to bude? Kdybych mela moznost dat to prso pryc Mroe, kdyby mi to bylo nabidnuto, udelam to, a udelam to bez zavahani. Radeji plocha, zjizvena a bez prsou, nez zbita jak pes a se strachem, co se v tom prsu ve skutecnosti deje.Diky za info k te prsni poradne, podivam se na to a pripadne to obvolam.

No, kolik MG a UZ absolvovala Kuklova opravdu nevim, ale jsem si jista, ze ji biopsii neudelali jen na jeji zadost a jen tak naslepo, to totiz nejde. Urcite meli nejake podezreni a tim smerem patrali, byt to treba nebylo hned po prvnim vysetreni. A uprimne, jeji prohlaseni na me pusobi znacne neverohodne. Po zjisteni nalezu najednou vsichni vedi, ze citili, ze je neco spatne uz dlouho (nekteri uz nejspis davno pred tim, nez se vubec zacalo neco dit) a nekteri to videli uz pri pohledu do zrcadla, protoze to meli v ocich… no, tak fakt ne, tak to opravdu nefunguje.
Nekdy je skutecne problem vyresen po prvnim pohledu na MG, protoze je jasne, ze prs za to nemuze. Jestli je to tvuj pripad, netusim, kdyz jsem tvou MG nevidela.
Proste si zajdi na UZ a uvidis. A schvalne dej vedet, ja si podle tvych popisu dal myslim, ze problem v prsu neni a i kdyby sis ho nechala treba uriznout, nepomuze ti to. Ale treba se pletu, nakonec, zadne tvoje vysetreni jsem nevidela a soudim jen podle toho, co sama pises.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
30.5.20 19:19

@mroe
No jeji prohlaseni, co citila pocitove, neni v tom pripade ale podstatne. Ja nemam treba zadne pocity ani takove, ani makove. Mam uz dlouhodobe problem, snazim se ho resit a k nicemu to nevede. Fyzickou pricinu mam dle meho uz vyloucenou, nebo mas pocit, ze mam behat po ruznych fyzio, rhb apod? do kdy? Onehda nekdo nekde psal, ze ho takto natahovali a protahovali 2m kvuli zadum, protoze ty problemy „mel jistojiste od zad“… nez se nasla prava pricina a zrovna jak svinu rakovina… Chci vyloucit ted to nejhorsi mozne, coz k tomu mi pouhe MG nestaci, nebyla bych ani prvni, ani posledni, kde to jaksi nezafungovalo, neni to neomylny zazrak. Tim nerikam, ze to tam je, chci to pouze vyloucit a ne pasivne cekat. U M. Kuklove jsem pochopila, ze mela MG i UZ opakovane, nechala se neg MG ukolebat na nejakou dobu, a byla ujistovana, jak ji nic neni. A biopsii popisuje, ze „si nechala udelat pro klid duse“… z toho si nic moc nevyberu, ale dle toho vyjadreni evidentne indikovana nebyla a chtela to sama. Stejne tak jsem pochopila od Ou, ze jeji sestra si to doslova musela vydupat a o vysetreni zebrat. Rozhodne bez velke aktivity obou zen, ktere bojovaly samy za sebe a nenechaly se odbyt, by lekari nic neudelali, neb jim stacilo to pocatecni MG, ktere bylo u obou v poradku. Kdybych nemela deti, nebo mi bylo o 20 let vice, tak mi ver, ze toto nepodstupuji a sporadane pokorne pockam, co bude. Ja jsem se svym zivotem spokojena a srovnana. i Ty jsi brala to UZ po MG jako stoprocentne peclive a radne… a mohla bych to opakovat, ze nebylo, neposlouchala si me :,( nebo neverila, to vyjde nastejno.To je na tom to nejhorsi. Kousla jsem se a delam to kvuli detem, nesedet pasivne a nespolehat se na tluceni slamy, jen ja jsem plne zodpovedna za sve zdravi, nikdo jiny a vsem by to bylo jedno, ze jsem byla na nejakem MG a to bylo pripadne falesne negativni. To bych pak slysela „to se stava“? Paklize neudelam neco sama, nikdo jiny to za me neudela. Chci vyloucit nejakou hruzu, pak se muzu zamerit dal na patrani po pricine, nebo dal trpet.

Ja jsem presvedcena, ze ma bolest v prsu, je zapricinena pricinou v prsu, netusim jakou a ani o ni nespekuluji, chci vyloucit to hodne zle a pokud mozno zjistit pricinu a posleze najit reseni. Na fyzio se mnou uz ted vic nevymysli, nic nenasel, kdyz uz jsi o tom pohyboven aparatu tak presvedcena. Byt se priznam, ze tak skalopevne presvedceni o pricine timto zpusobem mne docela prekvapuje. Ale jeste to rozhodne zkusim. Ale i tak si myslim, ze pri pretrvavajicich potizich, by se zeny nemely nechat ukolebat jednim neg. vysetrenim, at uz jakymkoli.

PS: kdybych si prso nechala uriznout, coz si myslim, ze opravdu k tomu indikaci potrebuji, to mi zrovna ta biopsie prijde o dost snazsi, i kdyz otazne, jestli by k necemu byla, kdyz by byla jak rikas relativne naslepo. Proc se domnivas, ze by nebyl muj problem vyresen? Bolest citim v prsu. Paklize je neco zle se zlazou, tak kdyz nebude zlaza, nebude bolest… paklize se pricina tzv nenajde, proc mam proboha trpet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22203
30.5.20 19:42

No, jak myslis. Vidim to jinak. Tak dej pak vedet.
MG opakovane Kuklova mozna mela, ale to neznamena, ze tu rakovinu prsu tam mela tak dlouho, MG se bezne nedela vickrat nez jednou za dva roky, pripadne po roce, kdyz je to potreba. Biopsii pro klid duse pacientky zadny normalni lekar neudela, pokud k tomu sam nevidi duvod, musi vedet odkud a proc. Jsem presvedcena, ze to bylo trochu jinak, nez ona pise, mozna to tak ona vnima ted, zpetne. U sestry Ou opravdu nemuzu soudit, malo informaci a navic, z druhe ruky. Ja uz slysela tolik pohadkovych vyjadreni zpetne, u kterych vim dost presne, jak to bylo doopravdy… tim ty zeny neobvinuju, ony to proste nejak zpracovaly, neco je jejich pocit, neco si nepamatuji presne, neco pochopily trochu jinak, neco si proste trochu upravily, treba i neumyslne, v necem si treba s dr. uplne nerozumely…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat