Mravenci ve skleníku

8286
10.6.13 13:44

mravenci ve skleníku

Ahoj, holky už jsem naštvaná, mám na zahrádce mravence, ve skleníku mi ožrali skoro všechny sazeničky, na zahrádce mám okousaný ředkvičky a malej je má i v pískovišti, už jsem zoufalá, už se jen bojím, kdy se mi pustí do jahod…
nevíte co proti nim pomáhá? nechci přijít o veškerou úrodu, prosím o rady, děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31600
10.6.13 13:46

Nějaké návnady jsi zkoušela? Takové ty domečky, dítě se ti do toho nedostane, tak nemusí mít člověk strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
10.6.13 13:47

My jsme hned za dvere ve skleniku nalejvali logr z kafe a pomohlo nam to, uz tam nelezli, ale nevim, jak s kafem budes prelivat piskoviste..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8286
10.6.13 13:48
@Gladys píše:
Nějaké návnady jsi zkoušela? Takové ty domečky, dítě se ti do toho nedostane, tak nemusí mít člověk strach.

nezkoušela nic, nokdy jsem je tu neměla až ted a popravdě nevím co se na to kupuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
10.6.13 13:48

Mravenci Ti to neožírají, to spíš si tam pěstují mšice. Jinak je lehké se jich zbavit, dají se koupit larvy slunéček - ty zlikvidují mšice, tudíž mravenci nebudou mít co žrát a odlezou :mrgreen:. Jinak existuje hodně postřiků, ale je to chemie :think: http://loskutak.nova.cz/…avencum.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8286
10.6.13 13:50

No ale nepříde mi, že to jsou mšice a na ředkvičkách určitě taky ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
10.6.13 13:51

A co slimaci? nelezou ti tam slimaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8286
10.6.13 13:53

Nn od slimáků to není, ty tam naštěstí tento rok nemám, s těma jsem bojovala minulý rok, a ty poznám podle slizu vždycky tam byl, ale kolem těch ředkviček a ve skleníku opravdu lezou mravenc, jsem je načapala jak tam po nich lezli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
10.6.13 13:57

@zanetka2712 oni po nich lezou, ale nežerou je.. ty malé zelené bestie určitě někde budou, protože mravenci si je právě takhle na zelenině velmi rádi pěstují :mrgreen: já taky zkoušela vše možné, hlavně ve skleníku.. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11530
10.6.13 14:13

To by jste se divili co zvládnou mravenci - loni mi zlikvidovali salátové okurky :twisted:. Koupili jsme nějaké granulky a pomohlo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2046
10.6.13 14:22
Prosím, jaké granulky pomohly?
nám loni zlikvidovali krásný rybízový keř (nejen úrodu, ale celý), a letos už je máme skoro na všech stromkách a postupně taky odcházejí :cert: :cert: :cert:
@Sati píše:
To by jste se divili co zvládnou mravenci - loni mi zlikvidovali salátové okurky :twisted:. Koupili jsme nějaké granulky a pomohlo to.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6257
10.6.13 14:44

I ja si myslim, ze pokud mravenec leze na rybiz, tak nechce delat rybizak, ale pestuje si tam nejspis msice. Dokonce je pry i nosej na mista, kde se pasou.
Slunecka na msice funguji, jen je trochu problem, ze mravenci ty msice chrani a s temi slunecky bojuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16851
10.6.13 15:22
@zanetka2712 píše:
Nn od slimáků to není, ty tam naštěstí tento rok nemám, s těma jsem bojovala minulý rok, a ty poznám podle slizu vždycky tam byl, ale kolem těch ředkviček a ve skleníku opravdu lezou mravenc, jsem je načapala jak tam po nich lezli

Jo jsou to mravenci, taky nám předloni sežraly co se dalo. Zkus tam dát skořici, ta jim prej vadí, nám nezabrala :mrgreen: nakonec jsme je nechali, tak sežrali co mohli, něco zůstalo a do jahod nešli :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11530
10.6.13 15:25

Rybíz postříkat kuprikolem, a ještě manžel mazal kmínek nějakým lepem, přes který už nelezli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2046
13.6.13 19:58
Prosím tě co to bylo za lep? kuprikol zkusím.
@Sati píše:
Rybíz postříkat kuprikolem, a ještě manžel mazal kmínek nějakým lepem, přes který už nelezli.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat