mražení mléka -postup

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
123
30.3.06 21:39

mražení mléka -postup

Holky, chci se zeptat na vaše zkušenosti s maražením mléka. Zmražujete vždy jednu porci odstříkaného mléka nebo je možné „sbírat“ mléko třeba během dne a pak najednou zamrazit? Jaký je váš postup? Díky za vaše rady…
Pa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
978
30.3.06 21:50

Polarko tak já jsem mrazila podle množství, vzhledm k tomu, že toho v prvních týdnech bylo skutečně hodně, tak jsem během chvilky měla i 100ml a to bylo množství, které jsem mrazila. Když se nepodařilo najednou, tak jsem to, co jsem nahromadila za jeden den, zmrazila najednou. No a když už toho bylo a je míň (tedy tak akorát) tak dávám do tvořítek na led vždy to malé množství a pak sesypu do pytlíku víc kostek „mléčných kostek“.
Hodně úspěchů a mlíčka
Janička s Klárkou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1124
30.3.06 21:53

Prý se to nemá slévat, ale taky do lahvičky od odsávačky přidávám postupně v průběhu dne a pak to zamrazím když je toho 130ml. Mezitím je mlíčko samozřejmě v lednici
Claudie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Gabika
30.3.06 22:03

Ahoj,

ja to robim tak, ze prilievam cerstvo odstriekane mlieko priamo do flasky v mraziaku, nezbieram to v chladnicke. Tak mozem prilievat, kym nemam flasku plnu.

Gabika

• Citovat
  • Nahlásit
452
30.3.06 22:40

Přilívala jsem mlíčko postupně rovnou do mražáku. Jen jsem ho ale nechávala chvíli v ledničce schladnout. Poradila mi to paní doktorka.
Peta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33114
31.3.06 09:32

Zamražuju vždycky jednu porci. Příležitostně, když se mi nalejou a malý nemá hlad. Pak je to dobré na nemléčnou kašičku :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1009
31.3.06 10:52

Ahoj, já zamražuji vždy večer, kdy v deset odstříkám plnou dávku (malá spí a mléko se dělá) a sleji to s menším množstvím sesbíraným během dne. V lednici to vydrží 24 hodin bez újmy, takže to pak naleji do sáčků na led, napíši si tam datum a množství a zamrazím. Výhoda je, že pak jdou vydnat jen ty malé kuličky (myslím, že je to tak 12ml) a přidávat prckovi dle potřeby a nemusí se rozmrazit vše.
Hanka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
31.3.06 23:43

Nemala by si prilievat nevychladnute mlieko (cize prave odstriekane) k zmrazenemu, lebo takto sa ti moze stat, ze cast toho uz zmrazeneho rozmrazis a potom opatovne zmrazis. To by sa nemalo.

Miri

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5555
1.4.06 21:17

Ahoj. V předporodním kurzu, v porodnici i dětská Dr. mi radili to tejné - MM se dá do mrazáku vrstvit, tzn., že můžeš na vrstvu zmraženého dolít nově odstříkané vychladlého (ideálně z chladničky, aby se právě ta horní vrstvička nerozmrazila).

Na tu nádobku si napiš datum, ze kdy je první várka mléka, to je směrodatné, MM se dá skladovat zmražené až po dobu 3 měsíců.

Před podáním je ideální nechat rozmrazit v pokojové teplotě, pokud je potřeba dát rychleji, tak ve vodní lázni. Mikrovlnka se nedoporučuje, tam se totiž neohřívá rovnoměrně.

Tolik mé vědomosti :wink: , snad jsem pomohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
10.4.06 14:53

Ahoj,
libi se mi ten napad mrazit mlicko ve tvoritku na led, ale mam trochu obavu, aby se z toho tvoritka nedostaly nejake skodlive latky do mlicka. Mam takove to gumove z Ikeii. Jake pouzivate vy?

Diky

Aja

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat