Mrtvé hnidy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rebelka 50
Stálice 60 příspěvků 28.03.19 10:59
Mrtvé hnidy

Zdravím asi před 4mesici měla dcerka jednu vesku ihned jsme koupili přípravky a bylo to dobrý a teď se furt drbe ale vší nemá kontrolovala sem ji hlavu, ale našla jsem ji hnidy mě se zdá že jsou mrtve jsou lesklé a nejsou u pokožky a jdou dobře vytáhnout
nehtama Jak zůstane dlouho mrtvá hnida na vlasu neví někdo? Radši ji znovu vyčistím hlavu

Reakce:
Dory22
Ukecaná baba ;) 1328 příspěvků 28.03.19 11:02

@rebelka 50
Já bych řekla, že dokud ty hnidy nezlikviduješ, tak tam zůstanou.
Sami určitě nevypadnou.

PHV
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 28.03.19 11:22

Zkus je lupnout mezi nehtama. Když lupne a udělá to zvuk,znamená to, že je ta hnida živá.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28418 příspěvků 28.03.19 11:31
@rebelka 50 píše:
Zdravím asi před 4mesici měla dcerka jednu vesku ihned jsme koupili přípravky a bylo to dobrý a teď se furt drbe ale vší nemá kontrolovala sem ji hlavu, ale našla jsem ji hnidy mě se zdá že jsou mrtve jsou lesklé a nejsou u pokožky a jdou dobře vytáhnout
nehtama Jak zůstane dlouho mrtvá hnida na vlasu neví někdo? Radši ji znovu vyčistím hlavu

dokud ji mechanicky neodstraníš…

kadlina
Neúnavná pisatelka 17390 příspěvků 28.03.19 11:42
@PHV píše:
Zkus je lupnout mezi nehtama. Když lupne a udělá to zvuk,znamená to, že je ta hnida živá.

Asi tak. Jen to nesmí být v mokrých vlasech, tam nabobtnají a praskají i mrtvé hnidy.
To, že nejsou u hlavy, není měřítko, že je mrtvá. Jsou vši, co kladou i cca 3cm od hlavy.

SADM
Povídálka 12 příspěvků 29.03.19 00:02

Bacha na to, ja mela jako mala vši a hnidy hrozně dlouho. Neslo se toho zbavit. I me mama vyholila a stejne jsem je mela. Dodnes nechapu proc (cistotna rodina, ve skole prakticky vyhubeno..) zkousely jsme zabaly, petrolej, sampony, nakonec mi oholily tu hlavu a stale byly.. nakonec zabralo neco, paranit, snad se nepletu, ale bylo to to jedine a najednou klid. Skoda te vyholene hlavy, přijít na to driv. :jazyk:
Edit: ale uz je to mnoho let, snad to jeste existuje.

Kristynka22
Kecalka 461 příspěvků 29.03.19 00:08

No pokud se stále drbe, tak bych se bála, že furt budou… Jinak hnidy musíš opravdu jednu po druhé stáhnout, samy neopadají. A jako prevenci bych VŠE vyprala a preventivně umyla vlasy šamponem proti vším i sobě.

kadlina
Neúnavná pisatelka 17390 příspěvků 29.03.19 09:25
@SADM píše:
Bacha na to, ja mela jako mala vši a hnidy hrozně dlouho. Neslo se toho zbavit. I me mama vyholila a stejne jsem je mela. Dodnes nechapu proc (cistotna rodina, ve skole prakticky vyhubeno..) zkousely jsme zabaly, petrolej, sampony, nakonec mi oholily tu hlavu a stale byly.. nakonec zabralo neco, paranit, snad se nepletu, ale bylo to to jedine a najednou klid. Skoda te vyholene hlavy, přijít na to driv. :jazyk:
Edit: ale uz je to mnoho let, snad to jeste existuje.

Bacha, to, že to zabíralo před x lety, neznamená, že to zabere i teď. Jsou to potvory a na spoustu likvidačních přípravků si udělaly rezistenci. A to co zabíralo, to zakázala EU :nevim:
To je divné, že nezabrala vyholená hlava. Přece jen, než to doroste, tak i kdybyste něco zapomněli vyprat (plyšáka apod.), tak by měly vši chcípnout hlady. :think: Musela to mít nějaká tvoje kamarádka. Bohužel toto jsme měli s dítětem. Léta boje, likvidace, vyčesávání, vybírání a pořád dokola a těch peněž za to :poblion: Po několika letech jsem zjistila, že jedno dítě ze třídy to zřejmě celou dobu vůbec nelikvidovali. Přitom čistotná rodina jinak :pocitac:

Váš příspěvek
Reklama