Můj alkoholismus

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.12.21 15:37

Můj alkoholismus

Dobrý den,
Už řádově desítky let hrozně piju. Ne tedy tvrdý alkohol „jenom“ víno a piju jenom po večerech, ale až na ojedinělé vyjímky denně a to tak +- 1,3l denně.
Jsem obézní BMI víc jak 38, mám hypertenzi, vysoký cholesterol, moje fyzická kondice je hodně špatná a co je nejhorší začala se prudce zhoršovat.
Pracuju na plný úvazek o domácnost se starám- není to na 1, ale v nějakých přijatelných mezích ano. Pokud večer nepiju žádné fyzické abstinenční obtíže nemám, ale po pití toužím.
Už delší dobu si uvědomuju, že pokud s tím nepřestanu špatně to dopadne, na čemž je nejhorší, že to odnese ten, kdo za nic nemůže a je to pro mne nejmilovanější člověk.
Dotaz zní-máte tu někdo zkušenost, jak dlouho bude asi tak trvat, než pro mě nepití bude přirozený stav, přestanu po tom bažit, zlepší se moje fyzická kondice?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13293
7.12.21 15:42

Musíš být doživotní abstinent. Jiná cesta není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3849
7.12.21 15:44

Jakmile to zacina odnaset nekdo dalsi a o zdravi nemluve, je to uz docela blby…neni jen fyzicka zavislost, ze bys musela mit tresavku a bolesti, ale i zavislost psychicka…nepit je to nejlepsi, co muzes udelat..ale troufam si rict, ze ta touha napit se, se te bude drzet dlouho a mela byses obratit na odbornika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
7.12.21 15:45
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28353
7.12.21 16:12

Jako dát si desítky let každý večer dvě láhve vína je fakt hodně 8o to je čirý alkoholizmus. Běž na léčení nejlíp, sama to nedáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1710
7.12.21 16:24

To je dost, já si teda taky večer víno pochlastávám, ale jsem zhruba na polovině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38255
7.12.21 16:36

Tak to bude chtít pořádnou motivaci. Kolik Ti je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1609
7.12.21 16:36

U každého to je dost individuální někomu si stačí říct, že přestane a dodrží to. Někdo se vláčí po léčení xlet, a stále není abstinent.
Jinak si nemyslím, že za tvé BMI může pouze alkohol, aby se ti zlepšila fyzička, tak to bude chtít víc než přestat pít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.12.21 00:30

Obrat se na lekare, nech si napsat doporuceni na psychiatrii. Res to, PROC pijes. Treba by ti pomohli antidepresiva atd. Potrebujes lekare. Alkoholismu je nemoc. Nrbud na to sama protoze pak je mnohem vetsi moznost ze neuspejes a budes se citit spatne a treba pak pit jeste vic. Drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2037
13.12.21 05:14
@freeport píše:
To je dost, já si teda taky večer víno pochlastávám, ale jsem zhruba na polovině.

Lahev vina je teda taky dost denne, to taky neni normalni..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat