Můj roční chlapeček chce jen kojit

Anonymní
12.6.20 23:13

Můj roční chlapeček chce jen kojit

Ahoj holky chci se poradit mám ročního chlapečka.. kojim víceméně furt jídlu moc nedá a o pití ani nemluvím furt do nej cpu cajik ať pije ale většinou si vždy cucne chce jen prso a ja se bojím je těch tekutin má proste málo ze mu to prso nemůže stačit no ???? :nevim: ať zkouším co zkouším zbytečný

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

520
12.6.20 23:18

Jestli kojis i pres den, tak mu kojeni asi staci. Mam chlapecka rok a pul a kojim uz jen rano a vecer a i tak se zatim uplne nerozpil. Zaujmu ho jen druhem lahve ze ktere pije, takze uz umi pit i z placatky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50565
12.6.20 23:30

Nebála bych se, že by to nestačilo - má dost počůraných plen? Ale zkouše nabízet z různých zdrojů. U nás nejvíc vede klasický malý hrneek, normálně pije, dávám vodu. Někdy po tom roce mé dítě konečně pochopilo princip brčka a dost ho to baví. Nebo mu cpe starší sourozenec takové ty pet flašky s vysouvacím uzávěrem - jak je o někoho jiného, tak je to hned atraktivnější. Jíst mé druhé dítě nějak víc začíná teď, v 16 m, do té doby to bylo spíš uzobávání a ochutnávání. Jó, první dítě byl jinačí jedlík :lol: Ale kojení dá ještě furt dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
762
12.6.20 23:48

Syn byl tou dobou taky az na par lzicek prikrmu kojeny. Kolem 15-16m se to zlepsilo, ted mu tahne na tri a ji vsechno od brokolice pres rybu, k lusteninam. Taky jsem kvuli tomu byla nervozni, ted bych to uz neresila a pokud pribira, nechala to na nem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.6.20 23:51

@Capretta před týdnem malému byl rok za dva mesice přibral normálně 500g no spíše se bojím toho pití ze mi nechce moc tu lahvičku jen si cucne a konec proste jen furt prso no..

• Nahlásit
  • Citovat
8667
13.6.20 05:23

Jo, to některé kojené děti dělají. Dokud to matka trpí, tak to tak prostě bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
762
13.6.20 07:48
@Anonymní píše:
@Capretta před týdnem malému byl rok za dva mesice přibral normálně 500g no spíše se bojím toho pití ze mi nechce moc tu lahvičku jen si cucne a konec proste jen furt prso no..

Tak jak pisou holky, poznas podle plen, nejspis proste nepotrebuje. Caj teda nepije dodnes, jen vodu/mleko/dzusy a smoothie. V tom veku ho nejvic bavilo brcko nebo maly plastovy hrnek, s pitky zacal pozdeji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
304
13.6.20 09:23

Možná mu prostě nechutná čaj? Dala bych vodu a naučila rovnou na kalíšek. Je ve věku, kdy to pochopí velmi rychle. A teď v teplém počasí je to super venkovní aktivita.
Naše 14m včera pila vodu z bazénku (svého, čerstvě napouštěnéhoho).. nabrala do lopatky a šup s tím do pusy. Vypila toho fakt strašně moc! Prostě to byla sranda a ona měla zrovna žízeň.
A jak radili přede mnou, pokud má dost počůraných plen, nemusíš to tolik řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6867
13.6.20 10:28

Přijde mi, že pro děti je přirozené začít pořádně jíst až kolem 15 měsíce, kdy už na to mají zuby. Nabízej vodu z různých flašek (pet flaška, pítko, hrneček atd.) a bude to ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
13.6.20 11:34

Mám to s 11měsíční dcerou podobné. Má dny, kdy jí skoro normálně, ale častěji si dá jen pár lžiček příkrmu a stejně chce pořád kojit, lahev odstrkuje. Zaujalo ji ale, jak piju z hrnku čaj, takže si vařím Rooibos, ten je vhodný i pro kojence a malé děti, a aspoň usrkává. Připadá mi, že ji to spíš baví, než aby měla žízeň, vypije odhaduji tak nejvíce 3 lžíce a jde jinam :lol:

Zkouším neustále nabízet lahev a hrneček. Ale když za den vypije 200 ml, tak je to svátek. Pije mi takhle jen, když se k prsu nedostane, třeba když jdeme na nákup a musí být v kočárku. Doma do lahvičky kouše a prská vodu kolem, má z toho legraci. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.20 08:31

@AlinaJ
Taky to tak máme no, furt mu davam usrkavat z flašky no ale taky asi vyzkousim hrnicek u nás proste vede koza jak na jídlo tak ja pro no tak snad mu to staci :/ proste mleko je pro ne asi nejlepší :D

• Nahlásit
  • Citovat
161
14.6.20 16:18
@Anonymní píše:
@AlinaJ
Taky to tak máme no, furt mu davam usrkavat z flašky no ale taky asi vyzkousim hrnicek u nás proste vede koza jak na jídlo tak ja pro no tak snad mu to staci :/ proste mleko je pro ne asi nejlepší :D

Já myslím, že mimina moc dobře vědí, a možná díky živinám z mléka mají všechno a už je nic dalšího nezajímá… Doufám teda, že přijde chvíle, kdy se to změní. Ale teď nám nezbývá, než čekat a dál zkoušet jídlo a vodu… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama