Multifunkční vysavač - Vaše zkušenosti? Bezsáčkový, se sáčkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mimart
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 10.03.19 17:25
Multifunkční vysavač

Ahoj, děvčata. Ráda bych si pořídila nový vysavač a chtěla bych vás poprosit o rady a zkušenosti. Chtěla bych na obyčejné vysavani i na čištění. Máme doma koberce i linoleum i dlažbu. Máme malé, ani ne půlroční, miminko, má atopicky ekzem. A také doma pobývají i zvířata, pes a kočky, takže máme v domě chlupy. Přemýšlím nad vysavacem firmy Kärcher, ale dám určitě i na vaše rady. Bezsackovy či se sačkem? Ne moc hlučný. D
Jaká délka kabelu, máme patrovy dům. Cena do 5 tisíc. Děkuji moc

Reakce:
nozu
Extra třída :D 12325 příspěvků 10.03.19 17:29

ke zvířatům na každodenní vysávání bych pořídila robotický vysavač. Mamka ho má a je nadšená. V podstatě má permanentně uklizeno. Jen rozpočet je vyšší než jsi zadala. Jinak nevím, jak často plánuješ, že budeš s pomocí vysavače i čistit čalounění a koberce. Já to absolvuji jednou do roka a pujčuji si na den čistící stroj Kärcher. Je super, ale veliký a těžký. Myslím, že pokud ho nepoužívám aspoň jednou za dva měsíce, tak se ti ta investice nevyplatí. A já toto kolečko nehodlám absolvovat časteji než jenou ročně.

Aduš8
Závislačka 4162 příspěvků 10.03.19 17:30

@mimart já měla Zelmer Aquawelt, byla jsem naprosto spokojená. Koupila jsem ho na doporučení švagrové, která měla předtím Kärcher. Vysával úplně luxusně (měli jsme dvě polodlouhosrsté kočky a dva psy), měl tepovač, vysávání vody. Sedačka byla jako nová a i když jsme ji čistila kartáčem a rukou, vodu to odsálo a druhý den byla suchá. Dal se použít se sáčkem nebo vysávání do vody, což bylo se zvířaty k nezaplacení. Jediná daň za to byla, že pak musela nádobka i s filtry někde zůstat do uschnuti a jelikož jsem vysávala denně, musela jsem na to mít určené místo.

Janli
Echt Kelišová 8198 příspěvků 10.03.19 18:08
@Aduš8 píše:
@mimart já měla Zelmer Aquawelt, byla jsem naprosto spokojená. Koupila jsem ho na doporučení švagrové, která měla předtím Kärcher. Vysával úplně luxusně (měli jsme dvě polodlouhosrsté kočky a dva psy), měl tepovač, vysávání vody. Sedačka byla jako nová a i když jsme ji čistila kartáčem a rukou, vodu to odsálo a druhý den byla suchá. Dal se použít se sáčkem nebo vysávání do vody, což bylo se zvířaty k nezaplacení. Jediná daň za to byla, že pak musela nádobka i s filtry někde zůstat do uschnuti a jelikož jsem vysávala denně, musela jsem na to mít určené místo.

Taky ho mám a jsem spokojená.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30365 příspěvků 10.03.19 18:10
@nozu píše:
ke zvířatům na každodenní vysávání bych pořídila robotický vysavač. Mamka ho má a je nadšená. V podstatě má permanentně uklizeno. Jen rozpočet je vyšší než jsi zadala. Jinak nevím, jak často plánuješ, že budeš s pomocí vysavače i čistit čalounění a koberce. Já to absolvuji jednou do roka a pujčuji si na den čistící stroj Kärcher. Je super, ale veliký a těžký. Myslím, že pokud ho nepoužívám aspoň jednou za dva měsíce, tak se ti ta investice nevyplatí. A já toto kolečko nehodlám absolvovat časteji než jenou ročně.

holky, mám takový dotaz k robotickým vysavačům.Jsou-li tam nějaké kartáče, nenamotávají se na ně chlupy a vlasy ? Mám totiž tyčový a permanentně s nůžkami čistím ten rotující kartáček. :pocitac:

Uživatel je onlineJana1958
Závislačka 2628 příspěvků 10.03.19 18:23

@Burj Chalifa na ten kartáček sa vlasy namotávajú. Čistím komplet celý vysávač po každom vysávaní.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30365 příspěvků 10.03.19 18:24
@Jana1958 píše:
@Burj Chalifa na ten kartáček sa vlasy namotávajú. Čistím komplet celý vysávač po každom vysávaní.

no to je tedy vopruz :(

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 13734 příspěvků 10.03.19 18:28

@Burj Chalifa je tam na to speciální kartáček s takovým ostrim, kterým to jen uceses. Mám psa, dvě kočky a dlouhé vlasy a čistím to maximálně jednou týdne 8) úplně v poho. A to jede každý den dvě hodiny

Uživatel je onlineJana1958
Závislačka 2628 příspěvků 10.03.19 18:30

@Burj Chalifa treba vždy vysypať nádobku. Celý je zaprášený, mne to nedá dať na nabíjačku nevyčistený. Radšej ho poumývam, operiem filter atď. Ale aj tak je to vynikajúci pomocník. Netreba zase moc často umývať podlahy.

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 11.03.19 20:53
@Burj Chalifa píše:
holky, mám takový dotaz k robotickým vysavačům.Jsou-li tam nějaké kartáče, nenamotávají se na ně chlupy a vlasy ? Mám totiž tyčový a permanentně s nůžkami čistím ten rotující kartáček. :pocitac:

Ty novější modely mají lepší kartáč, který se to snaží eliminovat. Namotávají se, ale o dost méně. Nicméně jestli zvažuješ, počkala bych si být tebou ještě chvilku a pořídila rovnou model, který sám vysypává bordel z nádobky :)

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 11.03.19 21:08
@Aduš8 píše:
@mimart já měla Zelmer Aquawelt, byla jsem naprosto spokojená. Koupila jsem ho na doporučení švagrové, která měla předtím Kärcher. Vysával úplně luxusně (měli jsme dvě polodlouhosrsté kočky a dva psy), měl tepovač, vysávání vody. Sedačka byla jako nová a i když jsme ji čistila kartáčem a rukou, vodu to odsálo a druhý den byla suchá. Dal se použít se sáčkem nebo vysávání do vody, což bylo se zvířaty k nezaplacení. Jediná daň za to byla, že pak musela nádobka i s filtry někde zůstat do uschnuti a jelikož jsem vysávala denně, musela jsem na to mít určené místo.

Já teda musím říct, že už bych do toho nešla. Máme ho taky… jako funguje, jako tepovač to taky není špatné, ale na pravidelný úklid je to na zabití a na tepování pár krát za rok je horší než Karcher a to je snazší si ho půjčit. Navíc na koberce mi ten jeho kartáč přišel dost na nic.

@mimart zakladatelko, upřímně řečeno se psem, miminem a kočkama bych šla do jedné z těchto variant:

• robotický vysavač a mop
  • robotický vysavač a kvalitní sprej mop
  • velmi snadno ovladatelný obyč vysavač a kvalitní sprej mop

A při všech těhle variantách bych si 2× do roka půjčila kvalitní pořádný Karcher (jejich průměrná cena je 15 - 25 tis., ale půjčovné je za drobné) na víkend a vyčistila všechno.

Tím spíš jestli máte dům… nevím jak často uklízíš, ale když to mám vzít podle sebe, tak se psem aspoň jednou za 2 dny, se psem a kočkou podle období línání jednou za 1 - 2 dny, se psem, kočkou a miminem 1 - 2× denně.

A na to většina těžkých multifunkčních strojů absolutně není stavěná. Zrušila jsem kvůli tomu i klasický kýbl, protože tolik času prostě nemám a fakt mě to nebaví. A vysavač taky potřebuješ přijít, vzít a vysávat. A potřebuješ aby vysával kvalitně, pohodlně jezdil po podlaze a neprudil tě nějakým sestavováním, přehazováním nastavení a nevím co všechno. Jsou takové, co jsou v pohodě, ale to už budeš dost za finančním limitem a to už bych šla do toho robotického.

Jestli sáčkový nebo bezsáčkový je docela jedno. Teoreticky je bezsáčkové se doporučují do rodin s alergiky, atopiky apod., ale těžko říct jaký to má reálný dopad. Mnohem víc bych se soustředila na úplně jiné věci.

Délku kabelu vol podle umístění zásuvek v domě. My třeba u tyčového máme 9m a obsloužím s tím z jedné zásuvky celý malý byt a celé jedno patro domu.

Váš příspěvek
Reklama