Domovnice a kamery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
toma0105
Kecalka 236 příspěvků 08.03.19 08:04
Domovnice a kamery

Dobré ráno, teď přišel manžel z venku a všimnul si, že u schránek, u výtahu a u zvonků jsou vyvedené dráty-evidentnę na kamerový systém, je to jenom v našem vchodě. Dalšî výmysl naší domovnice-nedávno jsem psala, jaké s ní máme patálie. Zajímá mě, zda se může něco takového instalovat bez souhlasu majitelů-podnájemníků? Ani nevím, kdo tyto nahrávky bude prohlížet, souhlas s kamerovým systémem jsem nepodepisovala.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Yasmina21
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 08.03.19 08:17

U nás v domě také jsou kamery. Zda jsme něco podepisovali si již nevzpomínám, ale v každém patře je cedule s upozorněním. Za mě jsou kamery na chodbách skvělá věc. Díky nim u nás chytli dlouho hledaného zloděje kol. :palec:

Anndy9
Kecalka 185 příspěvků 08.03.19 08:23

U nás máme taky kameru na chodbě,takže je vidět kdo přišel apod..takže super :) My jsme snad nic nepodopisovali,nebo si to aspoň nepamtuji

Beckyttine5
Kecalka 413 příspěvků 08.03.19 08:25

U nás se musel podepsat souhlas, záznamy má k dispozici domovnice, nevím, co s nimi dělá

Anik
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 08.03.19 08:28

Kéž bysme to taky měli, ovšem nejsou peníze. Buďte rádi. Ona ta domovnice nebude sedět a nebude furt koukat, kdy kdo chodí domů, resp. možná bude, ale bude ji to bavit týden. Nebo vlastně nevím co vám na tom vadí?

lilith1
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 08.03.19 08:35
@toma0105 píše:
Dobré ráno, teď přišel manžel z venku a všimnul si, že u schránek, u výtahu a u zvonků jsou vyvedené dráty-evidentnę na kamerový systém, je to jenom v našem vchodě. Dalšî výmysl naší domovnice-nedávno jsem psala, jaké s ní máme patálie. Zajímá mě, zda se může něco takového instalovat bez souhlasu majitelů-podnájemníků? Ani nevím, kdo tyto nahrávky bude prohlížet, souhlas s kamerovým systémem jsem nepodepisovala.

A proč Ti to vadí? Třeba u různých krádeží to kolikrát pomůže najít pachatele nebo u přepadní u vchodu. Já bych to naopak chtěla, ale zrušili ji u nás.

toma0105
Kecalka 236 příspěvků 08.03.19 08:38
@Anik píše:
Kéž bysme to taky měli, ovšem nejsou peníze. Buďte rádi. Ona ta domovnice nebude sedět a nebude furt koukat, kdy kdo chodí domů, resp. možná bude, ale bude ji to bavit týden. Nebo vlastně nevím co vám na tom vadí?

Právě,že mám obavu,že u toho bude sedět pořád,je to důchodkyně,která musí mít přehled…to byste museli znát naši domovnici.Jasně,je to fajn kvůli zlodějům atd.ale zaráží mě,že chce od nás podpis na kdejakou prkotinu,ale s tímhle za náma nikdo nebyl.

karkarka
Závislačka 3472 příspěvků 08.03.19 08:39

Vzdyt je to super.a nechapu,co by si na tom kdo prohlizel?

ivašot.
Kelišová 7495 příspěvků 08.03.19 08:48
@toma0105 píše:

Tak pochybuji, že to je jen výmysl domovnice. Asi o tom musel rozhodnout majitel nemovitosti, případně SVJ, a ten to také zaplatil.

debra.morgan
Echt Kelišová 7548 příspěvků 08.03.19 08:54

a neni jedno jestli cumi z okna kdo jde nebo jestli se diva na zaznam? bud rada, za tam kamery budou. a domovnice to ze svyho asi neplati, ze… takze vinika hledej vys.

g.sandova
Závislačka 4242 příspěvků 08.03.19 08:54

Pokud vím, neměly by být v záberu dveře od bytu, aby nebylo vidět dovnitř. Jinak to není problém, ne?

toma0105
Kecalka 236 příspěvků 08.03.19 08:57
@ivašot. píše:
Tak pochybuji, že to je jen výmysl domovnice. Asi o tom musel rozhodnout majitel nemovitosti, případně SVJ, a ten to také zaplatil.

Byty jsou tu většinou v osobním vlastnictví a vše se platí z fondu oprav,tudíž bychom asi měli vědět naco jdou naše peníze.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1858 příspěvků 08.03.19 09:00
@toma0105 píše:

Do společných prostor nelze nainstalovat kameru bez souhlasu všech majitelů domu. Pokud není a systém bude zprovozněn, obrátit se na https://www.uoou.cz/

Btw. sankce za to je fakt nemalá. Otázka zda to dělá sousedka na své triko nebo přes nějaké sdružení vlastníků, páč pak budete platit pokutu všichni a po sousedce si ji můžete dalších x let vymáhat.

ivašot.
Kelišová 7495 příspěvků 08.03.19 09:05
@toma0105 píše:
Byty jsou tu většinou v osobním vlastnictví a vše se platí z fondu oprav,tudíž bychom asi měli vědět naco jdou naše peníze.

Ale tak to musel někdo schválit. Přece domovnice - důchodkyně - neobjednala jen tak sama za sebe u nějaké firmy instalaci kamery. Z čeho by to platila, ona může dát příkaz k úhradě z účtu SVJ, to asi těžko.

Janli
Echt Kelišová 8148 příspěvků 08.03.19 09:42

S kamerama musí souhlasit všichni vlastníci, smí zabírat pouze vchod, nesmí zabírat ničí dveře nebo okna a nesmí zabírat ani poštovní schránky. Pokud zjistíte, že domovnice záznamy z kamer zneužívá a to i k nemístné buzeraci nájemníků, můžete si stěžovat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama