Plíseň v 1kk bytě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.19 22:59
Plíseň v 1kk bytě

Ahoj, měla bych otázku. Bydlíme v cihlovém domě, byt 1kk, cca 45m, ve kterém se nám trochu začla tvořit plíseňn. Ráno jsem si všimla, že se trochu rosi okna. Znamená to, že třeba je tu velká vlhkost? Co na to? Četla jsem něco o odvlhčovačich, které by měly nadměrnou vlhkost odsát. Máte někdo s tím zkušenosti? Zastaví to plíseň nebo je to nesmysl v případě plísně? :(

Reakce:
Ju21na
Kecalka 395 příspěvků 01.03.19 23:05

A větráte? Pokud máte plastová okna, tak musíte větrat, a to hodně. Okna se rosí proto, že se na nich sráží ta vlhkost (např. je pod oknem vypnuté topení). Asi poradím topit a větrat :nevim:

ocean.mama
Kecalka 170 příspěvků 01.03.19 23:22

Topit, vetrat, snazit se nesusit pradlo v byte ( coz je v zime na nic), koupit odvlhcovac - ten vytahl tolik vody az jsme koukali. Kdyz uz jsem susila pradlo v byte, soubezne jsem odvlhcovac pustila k tomu. Muzete i koupit sprej proti plisni.

Pandemie
Kecalka 153 příspěvků 01.03.19 23:25

Větrat, větrat, větrat. Když jsou nahřáté radiátory, otevřít okna a 2-5min vyvětrat celý byt. Kupte si vlhkoměr. Pokud vlhkost bytu překročí např.60, vyvětrat. My vyzkoušeli vše a větrání lepší než odvlhčovač.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1184 příspěvků 01.03.19 23:42

Větrat, pořádně. Na oknech se vám proto drží vlhkost, voda. Já neměla za celou zimu ani jednou okna vlhké. Větráme několikrát denně a topíme. I přes noc otvírám mikro na okně. Přes den i více oteřu okna, zavřu po pár hodinách otevřu.

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 02.03.19 01:47
@Anonymní píše:
Ahoj, měla bych otázku. Bydlíme v cihlovém domě, byt 1kk, cca 45m, ve kterém se nám trochu začla tvořit plíseňn. Ráno jsem si všimla, že se trochu rosi okna. Znamená to, že třeba je tu velká vlhkost? Co na to? Četla jsem něco o odvlhčovačich, které by měly nadměrnou vlhkost odsát. Máte někdo s tím zkušenosti? Zastaví to plíseň nebo je to nesmysl v případě plísně? :(

Jak větráte? Jaké máte topení a jak s ním fungujete? Jinak jak píšou holky, důležité je větrat a topit. Věčně vychladlá místnost je riziková, tím spíš pokud se v ní nevětrá. Odvlhčovač by mohl pomoct, ale to dělá takovej randál že na stálo je to šílenost. Primárně bych řešila všechny ostatní příčiny a když by ani to nezabralo tak pak třeba i odvlhčovač. My teda máme sušičku, pomáhá to strašně moc. Z oken to utírej, akorát je důležité fakt vytřít a pak ten hadr vyždímat třeba do odpadu. Občas to lidi jen setřou, koukají že to není moc mokré, tak ho nechají jen uschnout ideálně hned vedle na topení. To si pak tu vlhkost nataháš zpátky, takže vyždímat a pak nechat pověšené venku nebo úplně ideálně utřít jednorázovou útěrkou těsně před vynesením koše, tu vyhodit, koš zavázat a pryč s tím :)

Jinak v koupelně používat odtah, v kuchyni při vaření digestoř…

Váš příspěvek
Reklama