Multivitaminove tabletky pro tehotne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

claire
Stálice 63 příspěvků 04.12.03 09:21

Zajimalo by me, jaky je rozdil mezi ruznymi multivitaminovymi preparaty pro tehotne. Muj doktor me jako prvni doporucil GRAVITAL, kde 60 tablet stalo pres 200Kc. Az jsem toto baleni dobrala, koupila jsem si GS MAMAVIT, kde 100 tablet stoji 125Kc. Divala jsem se na slozeni obou tablet, je naprosto totoze, oba preparaty obsahuji stejne latky i v uplne stejnem mnozstvi. Pak teda nechapu, kde je rozdil? Ze by jenom v cene? :-W

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  04.12.03 09:31

Ahoj Claire, neupsala jsi se trošku? 30 tablet Mamavitu stojí zhruba 130 Kč. Taky je teď beru. Ještě lepší mi přišel Femibion, má více kyseliny listové, stojí hruba 115 Kč 30tablet.

claire
Stálice 63 příspěvků 04.12.03 09:41

Hned to jdu zkontrolovat.­.....ano, mas pravdu, je tam jen 30 tablet (-:Takze cenove by to vychazelo na stejno, ale v cem je teda ten rozdil, kdyz slozeni je stejne?

Anonymni  04.12.03 09:48

Rozdíl? Ten bude pouze v názvu, výrobci apod. Protože všechny přípravky musí obsahovat pouze maximální určité procento daných vitamínů, minerálů a kyselin. Užívám Prenatal od Walmarku, 100 tablet, cca 150 Kč (je pro těhulky i kojící). A bere se pouze půl tablety denně po jídle. Kontrolovala jsem obsah jednotlivých složek a vyjde to opravdu víceméně nastejno. Lékárnice také viděla rozdíl hlavně v ceně a značce. Jedině snad jsou jiné látky, které pomáahjí těm vitamínkům se snadněji vstřebat do tvého tělíčka. Může být rozdíl asi i ve snášenlivosti jednotlivých přípravků. Takže pokud ti tvůj přípravek dělá dobře, lékař ti ho doporučil, s klidným svědomím ho užívej.

Jandule

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 04.12.03 10:42

Ahoj těhulky,

já mám od pana doktora Gravital 60 tb, přesně si nepamatuji cenu, ale určitě byla pod 200Kč. První tři měsíce jsem je brala sporadicky. Pak jsem zakoupila další balení, kterí mám až do teď (zbývá mi tam asi 20tb a jsem v 9. měsíci). Vlastně jsem je přestala brát z jednoho důvodu - pan doktor mi dle UTZ ve 30. tt sdělil, že mám o 2 týdny větší dítě a ptal se mě, jestli pravidelně beru multivit. preparáty. Sdělila jsem mu, že to s četností nepřeháním a on konsatatoval, že je to dobře, protože je pravděpodobné, že se po těchto doplňcích stravy rodí větší děti.

Co si o tom myslíte? Máte s tím některá zkušenosti?

Diky za info

Míša 36tt

claire
Stálice 63 příspěvků 04.12.03 11:00

No jo, no jo, neco na tom byt muze, co pises, to je fakt!!Ja beru MTV od zacatku tehotentvi, ted jsem v 19+6 podle MS, ale podle UTZ uz je mimco ve 20TT! Navic podle mych vypoctu, kdy jsme zacali pracovat na mimcu (driv jsme opravdu zadne tuli tuli bez ochrany nedelali) bych mela byt v 17TT. Ze by fakt ty MTV (multivitaminy)?

Anonymni  04.12.03 12:26

Já jsem až do 15.tt brala na předpis lékaře kyselinu listovou, tsě si hodlám koupit Femibion, protože jsem asi už od 6ti stávajícíh maminek slyšela, že např. po Materně se rodí moc velké děti. Že by všech šest mělo otesánky jen náhodou? Já nevím.....

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 04.12.03 12:39

Ahoj holky, me muj doktor rekl hned na zacatku ze prvni tri mesice nemusim brat nic krom normalni stravy s vice zeleninou a ovocem…od 12 tt ze muzu zacit brat nejake vitaminy, ale pry pozor…maximalne 1× - 2× tydne..rodi se po nich pry velike deti…a jelikoz jsme s pritelem nemali, tak bastim jen ovoce a samozrejme kyselinu listovou …tu mi predepsal doktor uz pred pocetim…

Tanina

Anonymni  04.12.03 13:16

Ahoj holky!

já jsem brala v prvním třech měsících kyselinu listovou, a teď vůbec neberu žádný vitamín. Jím hodně ovoce a zeleniny.

Ahoj Lenka

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 04.12.03 14:36

Ahoj těhulky!

Já to taky slyšela,že se rodí větší děti,pokud maminy užívají pravidelně multivitamíny pro těhotné.

Ale myslím si,že zpočátku,vlastně už při plánování miminka je důležité mít větší přísun kyseliny listové,která může zabránit vzniku některých vrozených vývojových vad.

Já osobně užívala celé těhotenství Gravital a malá měla 3600 g.

Hezký den přeje Hanka

Anonymni  04.12.03 14:42

Ahoj holky,

mně moje dr. řekla, že pokud jim zeleninu, ovoce netřeba brát vitamíny. Nakonec jsem ty pro těhulky jedla kvůli oné kyselině listové a jodu, protože nesnášim ryby. Ale braůa jsem je ob den (na doporučení doktorky), i když na krabičce bylo že mame brat každý den. Porodila jsem chlapečka 36OO gTakže akorát. :-)) Martina

janice
Kecalka 458 příspěvků 04.12.03 19:22

Ahoj těhulky,

pokud mohu přidat svou vlastní zkušenost, tak já jsem celé těhotenství brala střídavě Mamavit a Maternu. Před otěhotněním kyselinu listovou. No a Vilík měl 54 cm a 4600g!!!!Ještě na sále mi porodní asistentky řekly, že to je jasně z těhotenských vitamínů. Až budu příště těhotná, jdu jen do té listovky.

Mějte se bájo a krásný zbytek těhotenství

Janice+Vilík(5 a půl měsíce)

Anonymni  04.12.03 21:42

Ahoj,

v tehotenstvi jsem brala Maternu, ale bylo mi po ni spatne, takze jsem ji brala vecer a velmi nepravidelne…asi 2× tydne, mozna ani ne. Na cele tehotenstvi jsem vystacila s jednim balenim..Narodil se mi syn - 4080g… Zatim nejvetsi dite v nasi rodine.....Mozna to nejaky vliv ma..Ted, kdyz kojim, beru Mamavit, ten se mi zda setrnejsi.. Rozdil tedy vidim pouze ten, ze nektere mi svym slozenim sednou a nektere ne…

Ahoj Zuzka

Anonymni  04.12.03 21:56

Také jsem se rozhodla přispět svojí zkušeností - jsem oficiálně (podle MS) ve 23 týdnu, ale podle ultrazvuku je moje dítě menší - vypadá na 21týden. Od samého začátku beru Mamavit nebo Gravital + kyselina listová. Doktor mi multivitamíny doporučil kvůli tzv. „městskému způsobu života“ a užívám je pravidelně každý den. V rodině máme velké děti (okolo 4 kg), tak jsem sama zvědavá, jestli trhnu rekord ve velikosti - osobně myslím, že ne…

Zuzka

Anonymni  05.12.03 20:29

Ahojte těhulinky!

Píšu vám osobní zkušenost s vitamíny v těhotenství. Barala jsem je pravdelně (anglický preparát New Life-60tbl. stálo asi 400,–, poté Maternu), přestala jsem ve 30tt. Lékař mě nijak od těchto vitamínů neodrazoval. Můj syn vážil 2610gr.-sice jsem rodila ve 37tt., nicméně i v případě, že bych rodila ve 40tt. by syn vážil max. něco přes 3kila, tudíž ukázková váha :-) Takže já jsem zrovna případ, kdy tvrzení, že po MTV se rodí obři zrovna nefunguje…

P.S. Jsem drobná, 155cm, 46kilo, takže myslím, že žádnej obr by se mi ani narodit nemohl :-D

Mějte se krásně a přeju zdravá miminka!!! :-)

Nina

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Dáši: Z manžela se v důchodu stal líný a nerudný dědek

Jsem už tři roky v důchodu a užívám si to. Těšila jsem se, až i manžel... číst dále >

Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a... číst dále >

Reklama