Musím mu vrátit půjčené peníze?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
machnitko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.19 08:44
Musím zaplatit mu ?

Dobrý den,

omlouvám se předem za Anonymitu, ale chodím jsem a je to pro mě nečekaný problém který mě trápí a stydím se za to.
Před více jak 3 lety mi můj kamarád půjčil 6 tis jelikož jsem se ocitla na ulici a cizím městě a on i když mě znal chvílí, tak mi sám půjčil. Někdy ani ne po roce mi v jedné kavárně řekl ať mu nic nevracím, že to pro mě udělal rád. Byli jsme spolu totiž každej den a kecali a byli jsme opravdu jako nejlepší kamarádi. I přesto jsem za něj platila různé útraty v barech a na diskotékách a u mě v práci na baru.
Pak jsem otěthotněla a on si našel přes badoo jednu paní se kterou jsem se bavila až do té doby kdy jsem si jí dovolila poslat petici na změnu rodičovského příspěvku.
Dostalo mi se vysvětlení, že jsme všechny líné a naše děti nevychované protože se chceme valet doma a nechodit do práce. Z toho samozřejmě vznikla hádka protože si nenechám nadávat do parazitů a ona to zakončila hnusnými slovy o mateřství a následnou blokací na whatsappu.
Druhý den mi psal on, že chce vrátit peníze a já ve vzteku z toho jsem mu nasala, že mu to budu ale vracet postupně maximálně.
Když jsem vychladla tak si říkám, proč si vzpoměnul až teď když mám dvě děti a jsme rádi, že jsme rádi? Proč si nevzpomenul když jsem pracovala?
Chtěla bych se Vás zeptat, zda to musím zaplatit když mi daroval a celou dobu přes tři roky se o to nepřihásil a to jsme se spolu bavili normálně a najednou, co nemám názor jako jeho ženská si vzpomene?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
jančamamča
Ukecaná baba ;) 1175 příspěvků 22.03.19 08:46

Tak tomu se říká vytříbený charakter :poblion: :poblion: :poblion: :poblion: … když si něco půjčím tak to snad vrátím…

truelly
Závislačka 3095 příspěvků 22.03.19 08:48

Normální je dluhy platit!!! Co sis myslela 8o

Lekninka91
Extra třída :D 10562 příspěvků 22.03.19 08:51

Tak jsi mu to mela sama vratit, kdyz jsi pracovala :roll: :zed:

machnitko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.19 08:53
@jančamamča píše:
Tak tomu se říká vytříbený charakter :poblion: :poblion: :poblion: :poblion: … když si něco půjčím tak to snad vrátím…

Vrátit to nechtěl. Však jsem to psala. I přesto jsem platila všechny útraty..

SibyllaTrelawney
Kecalka 334 příspěvků 22.03.19 08:53

Takovýhle obnos bych teda vrátila mnohem dřív než za 3 roky… nejlíp obratem! Vlastně jakýkoliv obnos… Člověk můze prohodit " ale nech to tak, to nevracej", ovšem slušné vychování velí nenechat se ukolébat a dluhy splatit hned jak je to možné. I kdyby to byla desetikoruna.
Zas je fakt, že se kamarád nemusel takovou dobutvářit, že je to v pohodě. Zaplatila bych a uzavřela to jednou provždy.

EDIT: Nejde mi do hlavy, proč jsi platila útraty a raději nestřádala na vrácení dluhu…

Příspěvek upraven 22.03.19 v 08:55

Vercsi148
Kecalka 302 příspěvků 22.03.19 08:54

No, vrátit to chce, protože si se rafla s tou jeho a je naštvanej…
A jinak, jakmile si měla práci, namísto placení jeho útrat, si mu to měla vrátit.. Proto mají mít mezi sebou lidi srovnané účty..
A ano, peníze mu vrať.

truelly
Závislačka 3095 příspěvků 22.03.19 08:57

Dvě děti máš a 6000 na vrácení dluhů ne? Z čeho žiješ?Tak ať ti vypomuze přítel, nebo manžel? Nebo tvoje rodina…Nebo je těch lidí, co sis od nich už půjčila více?

neila
Extra třída :D 12032 příspěvků 22.03.19 08:58

Vrať mu to, když budeš moct, domluv se s ním. Pokud je očkovaný od partnerky, pak by mohl taky říct, že si mu nic nevrátila, takže ideálně mu to posílej na účet vždycky s poznámkou, že se jedná o splátku půjčky.

machnitko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.19 09:00
@truelly píše:
Dvě děti máš a 6000 na vrácení dluhů ne? Z čeho žiješ?Tak ať ti vypomuze přítel, nebo manžel? Nebo tvoje rodina…Nebo je těch lidí, co sis od nich už půjčila více?

Žiju naprosto normálně. Mám našetřeno a žiju z Rodičáku on je jedinej komu já tak maximálně dlužím a nikde nic nemám. Proč hnedka takhle na mě ?Jen jsem se zeptala na názor druhých protože se mi nechce z rezervy rychle tahat 6tis to je vše.

Lekninka91
Extra třída :D 10562 příspěvků 22.03.19 09:01

I kdyz to vratit nechtel, jen tak si nechat sest tisic od kamarada, kteryho znam chvili? Ty ses dobrej darecek xD a ze jsi platila utraty je tvoje blbost xD

machnitko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.19 09:02
@neila píše:
Vrať mu to, když budeš moct, domluv se s ním. Pokud je očkovaný od partnerky, pak by mohl taky říct, že si mu nic nevrátila, takže ideálně mu to posílej na účet vždycky s poznámkou, že se jedná o splátku půjčky.

Děkuji. On taky tvrdí, že si nic nepamatuje. Vím, že stojí u něj a diktuje mu. Chová se k němu nadřazeně. Ještě dneska mu to pošlu. Děkuji

Janli
Echt Kelišová 8154 příspěvků 22.03.19 09:02
@Anonymní píše: Žiju naprosto normálně. Mám našetřeno a žiju z Rodičáku on je jedinej komu já tak maximálně dlužím a nikde nic nemám. Proč hnedka takhle na mě ?Jen jsem se zeptala na názor druhých protože se mi nechce z rezervy rychle tahat 6tis to je vše.

Tobě se nechce z rezervy rychle tahat šest tisíc a když je rychle vytáhnul on, tak to bylo OK? Trochu si to srovnej v hlavě děvče.....

machnitko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.19 09:03
@Lekninka91 píše:
I kdyz to vratit nechtel, jen tak si nechat sest tisic od kamarada, kteryho znam chvili? Ty ses dobrej darecek xD a ze jsi platila utraty je tvoje blbost xD

Ty jsi chybu nikdy neudělala ? Ty jsi nikdy nepotřebovala pomoct ? :think:

Kriss Tina
Echt Kelišová 9422 příspěvků 22.03.19 09:03

Bohužel pořádky dělají přátele. Asi takle já bych mu to vrátila (a vrátila bych mu to dřív, jelikož by mi to bylo trapné si od někoho jen tak takovou částku vzít a nechtěla bych mu dluzit), nadruhou stranu pokud tě ty peníze jen tak dal někde do ruky, bez smlouvy apod, tak ti těžko tedko něco může, kdyz mu je nebudeš chtít dát. Je to víceméně asi o tvém charakteru jak se k tomu postavíš.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama