Hnízdo šatních molů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janulicek89
Povídálka 13 příspěvků 19.03.19 10:00
Šatní mol

Ahoj, je to 3 měsíce, co jsme doma objevili hnízdo šatních molů, vše jsme zlikvidovali, byl klid. Jenže poslední týden už jsou tu zase. Všude mám pověšené levandule, vše uzavřené, ale objevuji je hlavně v koupelně a jeden byl v obýváku.
Už nevím, jak na ně. Jak je možné, že tak dlouho nic a zase jsou tu? Třeba tři dny nic, pak tu jednoho mlasknu, pak dva dny nic a zase tu nějakej lítá…To jako někde 3 měsíce přežívaly a pak se vylouply?

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 45808 příspěvků 19.03.19 10:18

Komplet prolézt celý byt, nejen oblečení, ale i knihy, různé mezery, vysavač, naši žili třeba v molitanu… Jestli někde zůstala jejich vajíčka tak jo, můžou se líhnout ještě pěkně dlouho, popř. se přesunout jinam. Zbavovali jsme se jich pár let :jazyk: No a nebo taky můžou lítat od sousedů, stoupačkama apod.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9511 příspěvků 19.03.19 10:19

A jsou to šatní? Nejsou to spíš ty potravinový?

milktea
Kecalka 483 příspěvků 19.03.19 10:19

@janulicek89 jo, asi byly larvičky někde zakuklené, ani sis jich nemusela všimnout a teď se vylíhly. Na potravinové moli jsou takové lepicí pásky, co hubí samečky a moli se dál nerozmnožují, určitě je něco i na šatní, jenom levandule bohužel nepomáhá.

janulicek89
Povídálka 13 příspěvků 19.03.19 10:20

Určitě jsou to šatní, ti zlatí..měli jsme jich tu plno, pak byl klid a zas lítají.

janulicek89
Povídálka 13 příspěvků 19.03.19 10:21

@milktea Svině jedny..našly jsme je na jednom místě, tak jsme vše zklikvidovali, evidentně se natáhly ještě jinam. Nebo fakt lítají stupačkama, vzhledem k tomu, že v koupelně teď zas jeden byl.

Bledulicka
Kecalka 277 příspěvků 19.03.19 10:29

@janulicek89 ahoj kup si biolit vse vystrikat a kazdy tyden aspon 6 tydnu ,pak se kupuje dymnovnice stoji 400kc, koukni na iternet kde ji mam .pak uz jedine firma

Štrample obecná
Kecalka 417 příspěvků 19.03.19 10:31

My jsme si je donesli v oblečení z bazárku :-( Bohužel jsem udělala tu velkou chybu, že jsem oblečení ihned po nákupu nevyprala, ale nechala v krabici :-( Naštěstí jsem si toho všimla včas ve stadiu housenek, vše jsem důkladně vyprala a byl pokoj. Ale vím, že s potvorama měl kdysi problém můj děda a kupovali jsme mu nějaké pasti na moly tuším že v DM drogerii (měl je v matraci) na bází feromonů tuším? Moje babička dávala do skříní preventivně rozbalené jádrové mýdlo :)

milktea
Kecalka 483 příspěvků 19.03.19 10:55

@janulicek89 jinak pokud bydlíš v paneláku a sousedi jsou trochu bordeláři, můžou lítat od nich, to je pravda. Měla jsem jednou doma takové ty černé broučky, co lezly škvírou od sousedů, co měli doma skladiště. :poblion:

ugluk
Hvězda diskuse 45808 příspěvků 19.03.19 11:04

Ty lepicí pásky jsou fajn jako identifikace, že tam ještě furt jsou. Mám je ve skříních, nahoře na skříni a tak, pravidelně kontroluju. Ale na vyhubení to fakt není, to chce něco drastičtějšího. Nejzásadnější je odhalit zdroj. Vyprala jsem všecko oblečení, největší problém byl s kabátama, to bych se nedoplatila za čistírnu, potřela jsem jarovou vodou, do kapes nacpala mýdla a už tam nešli. Ale jinak jsou prostě dneska nějak otrlí, levandule na ně platí asi stejně jako tea tree olej na „naše“ vši (je jim to jedno). A žádnou drastickou chemii jsem do bytu s malýma dětma nepořizovala.

Bledulicka
Kecalka 277 příspěvků 19.03.19 11:07

@ugluk jeste orechove listy

ugluk
Hvězda diskuse 45808 příspěvků 19.03.19 11:20
@Bledulicka píše:
@ugluk jeste orechove listy

Vida, ty neznám. Aby u nás nefungovaly sejně jako ta levandule :lol: Ale snad už máme vyřešeno, byť to byl boj.

Váš příspěvek
Reklama