Reklama

Může mi někdo poradit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luluška
Kecalka 200 příspěvků 08.06.10 09:24
Může mi někdo poradit?

Ahoj, potřebovala bych poradit…
Mé švagrové za týden končí tříletá rodičovská dovolená a od září by měla nastoupit do zaměstnání. Ale asi před 2 měsíci zjistili u jejího syna cukrovku, tudíž nemá šanci, aby jí ho vzali do školky a nastoupit do práce tím pádem nemůže. Tak se chci zeptat, jestli je zaměstnavatel povinen jí to místo držet až do doby, kdy půjde dítě do školy nebo má prostě smůlu? :roll:
Děkuji všem za odpovědi

Reklama

Reakce:

mroe
Extra třída :D 14308 příspěvků 08.06.10 09:34

Myslim, ze lze prodlouzit RD v pripade, ze je dite vazne nemocne, nebo ma nejake postizeni… moje znama ma takhle RD se synem autistou.. myslim, ze to lze do 7 let veku, ji to asi kazdy rok prezkoumavaji a prodluzuji… ale za tyden se to jiste nestaci vyridit a netusim, jak moc syna ta cukrovka omezuje… tak nevim… tak treba domluvit neplacene volno se zamestnavatelem a resit RD?

andela 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.10 09:39

kamarádka má tuším přodlouženou MD do 7 lt. taky má syna cukrovkáře :(

mroe - ona ta cukrovka, když se s ní žiot zaběhne, tas toliko neomezuje. průšvih je, že si učitelky v MŠ dítko na triko nevezmou, bo se bojí. Kamarádky malej má inzulinovou pumpu (v ledvince kol pasu aparát a od něj hadičku napíchnutu do zadečku) a uč. se bojí aby mu s tím děti něco neprovedly, mají strach z měření, aby nedostal hypoglik. záchvat …
Ale asi to záleží na přístupu školky … vím že byl i pořad o dětech s cukrovkou, a ti hodili do školky normálně.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22831 příspěvků 08.06.10 09:51

Teda mě to přijde jako pěkná sprosťárna. Cukrovka přeci není tak omezující, aby nemohlo dítě do školky. Mě to přijde jako pohodlnost učitelek. Prostě odmítají hlídat to dítě. Je jasný, že ten prcek má nějaký omezení, ale když si vezmou na triko vzít do školky hyperaktivní dítě, proč by nemohli cukrovkáře? Teda to mě rozčílilo.
Jinak myslím, že může zkusti zažádat o prodloužení rodičáku do 7 let dítěte.

Luluška
Kecalka 200 příspěvků 08.06.10 10:07

Ano, rodičák prodloužit jde, v tom asi problém nebude, spíš jestli ten zaměstnavatel jí musí držet místo nebo jen ty tři roky a víc má prostě smůlu?
Jinak švagrová je z Brna a volala do spousty školek a všude jí řekli, že by tam museli mít zdravotníka, který by tomu dítěti píchal inzulín. A i tam, kde byli původně přijati, tak ho teď odmítají. Nikdo si to na triko neveme. :-(

Any11 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.10 10:35

Tady je dle mne odpoved: http://www.personalni-poradna.cz/online-poradna/?…

banibag2
Extra třída :D 13163 příspěvků 08.06.10 11:26

lleennttiillkkaa: No sposťárna to rozhodně není…máme malého cukrovkáře v rodině, do školky ho nevzali, mají přísné podmínky a opravdu by tam musel být zdravotník…navíc, to není jen o pumpě, pumpu každé dítě mít taky nemůže, některé snášejí lépe píchaný inzulín a to není jen o pohodlnosti učitelek, ale je tam přísné odvažování porcí jídla, měření glykemií…asi o tom moc nevíš, když si hned školky tak rychle odsoudila…to dítě musí být prakticky pod dohledem pořád, hrozí hypoglikemickej šok a učitelky musí lítat okolo všech dětí a nejen okolo jednoho…asi i proto stát přiznává maminkám prodloužený rodičák, do 7-mi let a i poté ještě příspěvěk na péči…

Simiana
Kecalka 218 příspěvků 08.06.10 11:28

Ahoj, tak bohužel můj syn onemocněl cukrovkou loni v srpnu a v září měl nastoupit do školky. Když jsem ve školce popsala co to obnáší tak prý žádný problém v tom nevidí. Nastoupil v listopadu a po 5 dnech jsme to museli ukončit měl šíleně vysoké glykemie je tam totiž dost brzo svačinka. Před obědem jsem mu chodila inzulín píchat to nebudu ani popisovat jak jsem nesměla jít do třídy ho změřit a píchnout.Tak jsem si ho zavolala a posadila na schodečky před třídu. Dohlédnout na to aby snědl oběd jsem taky nesměla… Vypadalo to tak, že před jídlem měl 20 a po obědě byl skoro v hypu. Takže švagrová to mít lehké vůbec nebude. Jinak se zaměstnavatelem neporadím já v té době měla 3 měsíční dceru tak mám rodičák na ní. A jěště jak psala Anděla ano, když se do toho člověk zaběhne, zvládat se to dá, ale je to všechno složitější. Nemůže jet na žádnou akci sám takže vylety, školy v přírodě atd pouze s doprovodem. Iva

mroe
Extra třída :D 14308 příspěvků 08.06.10 11:55

No asi zalezi na skolce, ale u nas zdravotnik je… nevim tedy, jestli by zvladla cukrovkare, ale kdyz jezdi na skolku v prirode, stejne musi mit zdravotnika, tak si jedna ucitelka udelala kurs…takze asi fakt zalezi na skolce… jinak ja vim, co obnasi cukrovka, ale netusim, jestli je to automaticky duvod k prodlouzeni RD… nicmene to neresi problem, jestli musi zametsnavatel drzet misto… to nevim…u 4 lete varianty RP podle me taky drzi misto jen tri roky, takze mozna ne…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62882 příspěvků 3 inzeráty 08.06.10 12:02

Zaměstnavatel je povinen držet místo jen 3 roky, pak už je na dohodě, zda odsouhlasí neplacené volno, což na další 3, možná 4 roky nevím, spíš bych řekla, že ne, ale kdo ví.
Teoreticky by to šlo řešit i přes OČR, v zákoně není žádné omezení délky, ale v praxi si to moc představit neumím.

Simiana
Kecalka 218 příspěvků 08.06.10 12:47

A švagrová si musí taky uvědomit, že syn v 7 letech samostatný nebude, málo dětí se v tomto věku zvládne píchnout samo, to nemluvím, že si dávku neodměří a VJ nespočítá. Takže známé co ted mám s diabetickýma detma to většinou řeší zkrácenýma úvazkama zhruba do 10let věku. Takže to jen pro informaci at nebojuje švagrová za místo co třeba nebude moct dělat ani potom. Jo a prý je výhodnější požádat o příspěvek na péči i o rodičák. Dostane sice 1.stupen což jsou 3 tisíce, rodičák se jí o to pokrátí, ale bude mít placeno i sociální, prý pokud je jen 7letý rodičák nezapočítává se to na důchod, ale s tím zkušenost nemám.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Muž by měl být gentleman za každé situace, Rytmus ať už raději nechá Daru

Když Dara Rolins (45) koncem března tohoto roku oznámila po vzájemné dohodě s... číst dále >

Tragikomedie pokračuje. Rytmus vzkazuje Daře Rolins: Nech nás s Jasmínou žit!

Na oko předstírá, že ji vymazal ze svého života, přesto potají kontroluje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >