Těhotná ve zkušební době

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vanees
Kecalka 188 příspěvků 08.06.10 08:03
těhotná ve zkušební době

Ahoj Všem,
snad mi někdo poradím pořád se v tom tak nějak motám 8-o
Až do dubna 2010 jsem 4 roky pracovala u jednoho zaměstnavatele,jelikož jsem si prošla bohužel pár nezdarů s těhu tak jsem si řekla, že změním zaměstnání, abych měla nějakou změnu a myslela taky na něco jiného a od poloviny dubna jsem nastoupila k novému zaměstnavateli, kde je klasická zkušebka na 3 měs.No, a minulý měs.jsem zjistila že jsem těhu :-D
Musela jsem zustat hned doma na rizikovém na doporučení lékaře vzhledem právě k průbhu minulých těhu-aby to ted dopadlo udělám ráda maximum takže to neřeším.
Jde mi jen o to jak to bude v tomto případě s nemocenskou a pak případně s mateřskou atd..
Nevím, zda jsem to správně pochopila, že mě mohou propustit ve zkušebce po 14dnech neschopenky i v těhu-právě v době zkušební, ale pak mi snad nějaká nemocenská chodit bude ne?pokud jsem před tím pořad pracovala?poradíte někdo?
Vím, že mi nebudou držet místo, ale je pak problém jeste třeba s vyplácením mateřské nebo nevíte jak se počítá v tomto případě nemocenská?
Předem moc děkuju za Vaše rady, zkušenosti a přeji pěkný den!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
Zuzaa
Neúnavná pisatelka 17669 příspěvků 08.06.10 08:18

Jsi ve zkušební době propustit tě můžou, těhotenství na to nemá vliv. Já takto ve zkušebce otěhotněla, a byla vyhozena.(nedivím se, taky bych to udělala) . Pak ti nezbude než se registrovat na UP a zůstat na něm do nástupu na MD.

Vanees
Kecalka 188 příspěvků 08.06.10 08:24

moc děkuju za info, vím taky bych se vyhodila pokud tu možnost mají-to samozřejmě chápu, ale jsem zatím a asi nějakou dobu budu na nemocenské tak to snad na ÚP nemusím dokud budu v prac.neschopnosti?

lenkaky
Kecalka 429 příspěvků 08.06.10 08:28

Ahojky, pochopila jsem to tak,že jsi nastoupila na neschopenku na rizikové. V tom případě ti určitě náleží peníze za nemoc až do nástupu na PPM (6-8týdnů před termínem porodu).
Pro PPM se musí splnit určité podmínky, ale v tom se nevyznám. Myslím, že hodně zkrátili ochrannou lhůtu pro PPM, tak nevím, nevím, jestli budeš mít nárok. Zavolej si na Správu sociální zabezpečení, kontakt najdeš na www.cssz.cz a tam se zeptej. Ale důležité je datum, kdy ti zaměstnavatel ukončí pracovní poměr. Držím palečky, aby to s těhotenstvím dopadlo dobře a pokud možno i s PPM. Lenka :mavam:

Vanees
Kecalka 188 příspěvků 08.06.10 08:32

Ano přesně tak moc děkuju!za info a za kontakt!

Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 08.06.10 08:35

ahoj, ja sem nekde cetla ze pro PPM musis mit odpracovano cca 280 hodin nebo co, a to si pred tim v praci urcite odpracovala ne?

JančaK
Ukecaná baba ;) 1357 příspěvků 08.06.10 08:40

hele, já mám dojem, že ani ve zkušebce tě nemůžou vyhodit v neschopnosti a je jedno s čím jsi doma. Držím palce:-)

Vanees
Kecalka 188 příspěvků 08.06.10 08:41

to určitě ano

Zuzaa
Neúnavná pisatelka 17669 příspěvků 08.06.10 08:58
JančaK píše:
hele, já mám dojem, že ani ve zkušebce tě nemůžou vyhodit v neschopnosti a je jedno s čím jsi doma. Držím palce:-)

to rozhodně mohou, máš špatný dojem.

Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 08.06.10 09:00

ve zkusebni dobe cloveka vyhodi raz dva

JančaK
Ukecaná baba ;) 1357 příspěvků 08.06.10 09:00

Holky, fakt, jo? Tak to je mazec. Dojem jsem si tedy poupravila:-)

Any11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.10 09:02

Protoze to neni vypoved, ale zruseni pracovniho pomeru.

Vanees
Kecalka 188 příspěvků 08.06.10 09:12

Jj opravdu mohou i ve zkušebce, to jsem si ověřovala ani jim to člověk nemusí podepsat je to ukončení prac.poměru ve zkusební době a nemusí udavat duvod..
Jen aby mi pak šly alespon nějaký peníze na nemocenskou a PPM vubec nevím z čeho se pak co počítá,ale doufám, že když člověk před tím celou dobu poctivě pracoval, že mě snad ted nenechají na nemocenský bez koruny :nevim:

Zuzaa
Neúnavná pisatelka 17669 příspěvků 08.06.10 09:14
JančaK píše:
Holky, fakt, jo? Tak to je mazec. Dojem jsem si tedy poupravila:-)

Je to přece tříměsíční zkušební doba s možností zrušení pracovního poměru bez udání důvodu - oboustranně.

Aliik
Echt Kelišová 8502 příspěvků 08.06.10 09:15

Ahojda, souhlas, mi taky zrusili pracovni pomer ve zkusebce, ale neschopenku jsem brala normalne az do 8 tydnu pred porodem a to jsem rovnou presla na materskou a pak na rodicak. Takze jedina nevyhoda je, ze po rodicaku nebudu mit misto, jinak se nic nezmenilo :wink:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama