Může pauza pomoci?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.12.21 06:46

Muze pauza pomoci?

Ahoj, s partnerem procházíme nejakou krizi a on se rozhodl pro pauzu, je tu prosím někdo, u koho pauza byla opravdu jen pauza?

Jsme spolu 6,5 let. Byla jsem tehotna, když jsme se seznamili, bývaly partner si nasel milenku hned po mém otehotneni, ktere on mimochodem chtěl. Po 13 letech.. mam dceru a maleho syna, ten ho bere za vlastního, protoze ex si bere jen dceru. A on ma 2 děti..

Donedavna bylo vše v pohodě, je to uzasnej chlap, doma pomaha, vari, udela vse pro deti, pro me.. jako jasný, občas hadka (oba tvrdohlavi), ale asi jako vsude..

Ted asi 2 mesice se dohadujeme skrz praci, kde je denne do večera a o víkendech visi na telefonu atd. Chtěla jsem, aby zvolnil, aby se neničil (není nejmladsi, není uplne zdravy).. a sem tam (parkrat do roka) chci víkend úplně bez dětí, at mame čas na sebe a to obcas byva problém..

Ted jsme se pohádali skrz pracovní víkend, nemluvil se mnou 9 dni.. pak ok a ted jsem navrhla, aby děti zůstaly doma - přišel nam nový nabytek, tak at to muzem sestavit a udělat jim radost.. asi jsem na něj tlačila, asi se naštval a od středy opet mlčení, nezajem..

Ve čtvrtek jsem se ho ptala, co se deje a on ze zbytečně vysiluju a ze nic, jen nemá naladu. A v patek mi oznamil, ze chce byt sam.

Prakticky neuvedl zadny důvod, absolutne to nechápu. Jedine co, ze me ma rád a nechce mi ubližovat a prave proto chce jit. Jina v tom prý není a ani nemam ten pocit, u ex jsem to poznala..

Pry to není rozchod, ale pauza. Ze si mysli, ze se vrati, nechce si ani odstěhovat věci. Prý je apaticky a je mu vše jedno. Ale chce byt sam a mít klid. Prý se ale bude dal chovat jako zadaný, nebude si užívat nekde atd, prý max si skoci na pivo. Prý si mysli, ze mu zacnu chybet.

Objeti ani pusa pry s ním vůbec nic neudělá. Vidí, jak se teď trapim a nic to s nim nedělá. On je uplne v pohodě, aspon se tak tváří..

Ja nemůžu jist, spát, boli me i dychat, utikam do jine místnosti brečet, nedavam to. Netusim, jak zvladnout vánoce, jak je udělat dětem hezke, kdyz nemam silu vůbec na nic..

Ted se delaly postele a v unoru jsm3 chtěli koupit i skříně atd. Ted si pro postel starou přijel známý a na otazku, jestli nemame skříň odpověděl, ze v únoru budeme delat pokoj a pak mu dáme starou..

Tak co sakra chce?

Mel to nekdo? Pomohla pauza? Jak si ma uvedomit, ze mu chybím a chce byt se mnou, kdyz ted me nedokáže ani obejmout? Bude mit klie, nebude se muset o nic starat, muze si koupit co chce (teď chtěl koupit kamarádovi auto, prý jako služební a ja chtěla, aby první byl pokoj - postele byly uz nutnost a at tohle nechá na potom), muze jit kam chce.. proč bych mu měla začít chybět?

Cca pred 2 mesici odesla přítelkyně od souseda kamarada.. jestli vidi u nej, ze ted ma klid, svobodu, peníze sám pro sebe atd?

Netusim, netusim, nechápu to

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8839
6.12.21 07:24

Vypada to, ze je toho na nej moc. Asi trochu vyhorel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
6.12.21 07:30

Má milenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11449
6.12.21 07:35

Já na pauzy moc nevěřím, počítala bych spíš s koncem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
6.12.21 07:38

Několik detailů z tvého vyprávění napovídá milenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2006
6.12.21 07:39
@Anonymní píše:
Ahoj, s partnerem procházíme nejakou krizi a on se rozhodl pro pauzu, je tu prosím někdo, u koho pauza byla opravdu jen pauza?

Jsme spolu 6,5 let. Byla jsem tehotna, když jsme se seznamili, bývaly partner si nasel milenku hned po mém otehotneni, ktere on mimochodem chtěl. Po 13 letech.. mam dceru a maleho syna, ten ho bere za vlastního, protoze ex si bere jen dceru. A on ma 2 děti..

Donedavna bylo vše v pohodě, je to uzasnej chlap, doma pomaha, vari, udela vse pro deti, pro me.. jako jasný, občas hadka (oba tvrdohlavi), ale asi jako vsude..

Ted asi 2 mesice se dohadujeme skrz praci, kde je denne do večera a o víkendech visi na telefonu atd. Chtěla jsem, aby zvolnil, aby se neničil (není nejmladsi, není uplne zdravy).. a sem tam (parkrat do roka) chci víkend úplně bez dětí, at mame čas na sebe a to obcas byva problém..

Ted jsme se pohádali skrz pracovní víkend, nemluvil se mnou 9 dni.. pak ok a ted jsem navrhla, aby děti zůstaly doma - přišel nam nový nabytek, tak at to muzem sestavit a udělat jim radost.. asi jsem na něj tlačila, asi se naštval a od středy opet mlčení, nezajem..

Ve čtvrtek jsem se ho ptala, co se deje a on ze zbytečně vysiluju a ze nic, jen nemá naladu. A v patek mi oznamil, ze chce byt sam.

Prakticky neuvedl zadny důvod, absolutne to nechápu. Jedine co, ze me ma rád a nechce mi ubližovat a prave proto chce jit. Jina v tom prý není a ani nemam ten pocit, u ex jsem to poznala..

Pry to není rozchod, ale pauza. Ze si mysli, ze se vrati, nechce si ani odstěhovat věci. Prý je apaticky a je mu vše jedno. Ale chce byt sam a mít klid. Prý se ale bude dal chovat jako zadaný, nebude si užívat nekde atd, prý max si skoci na pivo. Prý si mysli, ze mu zacnu chybet.

Objeti ani pusa pry s ním vůbec nic neudělá. Vidí, jak se teď trapim a nic to s nim nedělá. On je uplne v pohodě, aspon se tak tváří..

Ja nemůžu jist, spát, boli me i dychat, utikam do jine místnosti brečet, nedavam to. Netusim, jak zvladnout vánoce, jak je udělat dětem hezke, kdyz nemam silu vůbec na nic..

Ted se delaly postele a v unoru jsm3 chtěli koupit i skříně atd. Ted si pro postel starou přijel známý a na otazku, jestli nemame skříň odpověděl, ze v únoru budeme delat pokoj a pak mu dáme starou..

Tak co sakra chce?

Mel to nekdo? Pomohla pauza? Jak si ma uvedomit, ze mu chybím a chce byt se mnou, kdyz ted me nedokáže ani obejmout? Bude mit klie, nebude se muset o nic starat, muze si koupit co chce (teď chtěl koupit kamarádovi auto, prý jako služební a ja chtěla, aby první byl pokoj - postele byly uz nutnost a at tohle nechá na potom), muze jit kam chce.. proč bych mu měla začít chybět?

Cca pred 2 mesici odesla přítelkyně od souseda kamarada.. jestli vidi u nej, ze ted ma klid, svobodu, peníze sám pro sebe atd?

Je ochotný se o vás starat a Ty do něho ryješ, že moc pracuje, aby se měl z čeho o vás starat.
No upřímně, já bych mu velice radil, jestli to má zapotřebí. U vlastních ať se snaží ženě vysvětlit, že nasazení k práci patří. U cizích (sorry), co z toho.
Za mě by pauza měla pomoct hlavně Tobě, aby ses zamyslela, proč by vlastně s Tebou měl být. Jak se sama ptáš závěrem - proč bys mu měla začít chybět?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38189
6.12.21 07:47
@Anonymní píše:

Tak co sakra chce?

Vyhořel. Je toho na něj asi dost. Úplně bych nespoléhala na to, že se vrátí, když to už kvůli dětem nerozsekl až po Vánocích. To mi přijde hodně ubohé trestání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22861
6.12.21 08:21

Buď syndrom vyhoření nebo (a přijde mi to pravděpodobnější vzhledem k pozdním odchodům z práce a visení na telefonu) je v jeho okolí nějaká další žena. Netvrdím, že s ní něco má, ale pravděpodobně chce mít. Vyzkoušet si něco jiného. A když to bude v době „pauzy“ a pak bude chtít zpět k tobě, vždycky může říct, že tě nepodvedl, že jste spolu nebyli.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
6.12.21 08:22

Ahoj, taky si myslím, že je toho na něho hodně. Milenka v tom být nemusí. Ale to "Chce byt sám a mít klid " mi teď říkal kamarád taky. Je to ale slabší kousek. Ženská furt prudí, chce něco předělávat, doma žádný klid a stále dokola. Hodně málo času pro sebe. Mám doma něco podobného, ale je to o stylu vnímaní rodinné pohody. V práci třeba zůstanu o půl hodiny déle, kde si dám kafe a chvíli si čtu knížku. Pak jedu domů, kde mám druhou směnu. Naučil jsem se pracovat s emocemi své ženy a i když doma nemám volný čas, tak si to užívám :) Když někam jedu, většinou si beru s sebou děti. Trvalo mi to ale dlouho, než jsem se takhle nastavil. Jednou za 2 týdny jdu s klukama posedět do sklepa na pivo. Kluci tam sedí skoro každý den a ženy si ně stěžují. Mně říkají, že jsem podpantoflák. Já jim ale říkám, že jsem podpantoflák rád a to je vždycky zaručeně naštve :lol: Stačí mi chvíli poslouchat chlapy, jak jim ženy berou svobodu a stále něco vyčítají. Jenže doma nic nepodělají, stále v práci a nevidí to, kolik toho ženy za ně dělají. Někdy si myslím, že za dost věcí můžou pouze chlapy.

Nevím jestli mu bude stačit čas, ale chce to spíš kolem sebe lidi, kteří mají spokojené vztahy. Ne ty, co stále vysedávají s kamarády u piva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15982
6.12.21 08:22

Normálně jsi ho udusila. Možná mu začneš chybět, možná ne, to ti tu nikdo nepoví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27302
6.12.21 08:42

Prostě si ho uštvala. V práci od rána do večera, neodpočine si od ní ani o víkendu. To asi dělat musí, když musí živit rodinu zejo? Doma funguje, uklízí, vaří a když má mít volný víkend, tak necháš doma děti a chceš, aby stavěl nábytek no. Asi už má fakt dost a potřebuje trochu zvolnit. Pises, že není nejmladší ani nejzdravější, holt už dvě malé děti a neustálý zápřah nedává a potřebuje trochu klidu a času jen sám pro sebe :nevim: jestli se vrátí si netroufam hádat, možná mu bude stačot si dát oraz a nabrat síly a možná uvidí, že ho ten život s tebou fakt moc vyčerpává a nebude v tom chtít pokračovat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2686
6.12.21 08:46

Pauza = rozchod. Jen jinak řečeno, aby to nevypadalo. Takže řekne pauza a nechá to vyšumět…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
6.12.21 09:00

Za mě subjektivně - vyhoření jak z práce, tak z rodiny. A možná se k tomu přidala zajímavá kolegyně v práci, která nabídla občasnou výpomoc „vypovídáním“ se při kafi a na telefonu. Úplně nutně to nemusí být nevěra se vším všudy, ale jak tu již někdo psal, trošku jsi ho přidusila a on teď chce být sám, aby se nadechl.

A nejhorší je, že si uvědomí, že když je sám, tak má jen tu práci, pak přijde domů v klidu, uvaří si něco rychlého, občas hodí prádlo do pračky a může dřepět u mobilu nebo u netfliku a nebude slyšet dětský křik či výčitky manželky. A to se mu zak moc zalíbí, že nebude úplně chvátat moc zpět…

Asi tak… jen pro dokreslení - jsem 40+, dvě děti, vztah 15+ :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
356
6.12.21 09:34

Těžko říct, je to jenom tvůj pohled na věc. Každopádně já ty tvoje postele a skříně nemám rád, už když jenom o tom píšeš :lol:. Jestli toho má opravdu i v práci hodně, ty tlačíš a on neumí říct ne, je možné, že se seknul, vyhořel. Tohle není úplně racionální stav a dobré to není, protože usoudil, že mu bude lépe samotnému. Teď už moc dělat nemůžeš. Snad mu dát najevo, že budeš ráda, když si odpočine a vrátí se, že jste rodina a máš ho ráda. Znám jednoho, který se vrátil a teď jsou spokojeni, ale oba museli změnit své priority a chování. Manželka tolik netlačí a on umí říct ne a lépe si organizuje práci a odpočinek.

Samozřejmě je tu možnost další ženy, ale to by bylo zase jiné psaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10836
6.12.21 10:07
@Anonymní píše:Netusim, netusim, nechápu to

Nerada ti to píšu, ale jako nezaujatý čtenář to chápu velice dobře. Myslím, že pauzu zvolil čistě jako řečnický obrat, protože se chtěl vyhnout scénám a doufá, že to časem vyšumí. Vztah začíná obyčejně postrádat smysl v tom momentě, kdy si uvědomíme, že bez něj nám bude lépe než s ním. A u něj asi přišel bod zlomu. Výčitky, že je moc v práci, pak další kolo doma (a za asistence dětí), nakup služebního auta smeteš ze stolu, další kolo výčitek.
A jak poměrně trefně poznamenal catch, co z toho má? Člověk se kousne, pokud jde o jeho rodinu, ale on má své děti, být jím, napnu síly k nim a ne k věčně nespokojené a vše organizující přítelkyni a jejím dětem. Jemu bude bez vás pravděpodobně lépe, finančně a především bude moci volně dýchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat