Může se otec odstěhovat?

Anonymní
22.7.19 01:12

Může se otec odstěhovat?

Máte někdo zkušenost, že se otec dětí odstěhuje do ciziny, resp. tam začne pracovat a sem se bude jen vracet? Děti má jeden den v týdnu a obvíkend, třikrát veze do školy.
Může se jen tak odstěhovat a děti přehodit na mě nebo mu to musím odsouhlasit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16484
22.7.19 01:21

On sám se může odstěhovat kam chce, třeba do tramtárie, stejně jako ty. Ty se taky můžeš stěhovat kam chceš, ale děti můžete stěhovat pouze se souhlasem druhého rodiče. Pokud se chce odstěhovat, ty s tím nenaděláš nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62709
22.7.19 07:13
@Anonymní píše:
Máte někdo zkušenost, že se otec dětí odstěhuje do ciziny, resp. tam začne pracovat a sem se bude jen vracet? Děti má jeden den v týdnu a obvíkend, třikrát veze do školy.
Může se jen tak odstěhovat a děti přehodit na mě nebo mu to musím odsouhlasit?

Muže, bohužel. Můžeš i ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.7.19 12:23
@Janli píše:
On sám se může odstěhovat kam chce, třeba do tramtárie, stejně jako ty. Ty se taky můžeš stěhovat kam chceš, ale děti můžete stěhovat pouze se souhlasem druhého rodiče. Pokud se chce odstěhovat, ty s tím nenaděláš nic.

Odstěhovat a zrušit/snížit svou část péče o děti. Taky myslím, že může, bohužel. Jen mě zajímají zkušenosti…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.7.19 12:24
@Lama Lama píše:
Muže, bohužel. Můžeš i ty.

Ano, já se můžu taky bez dětí odstěhovat a nestarat se, a děti dáme do děcáku, super vize.

• Citovat
  • Nahlásit
62709
22.7.19 12:27
@Anonymní píše:
Ano, já se můžu taky bez dětí odstěhovat a nestarat se, a děti dáme do děcáku, super vize.

Dotaz byl, zda může, ne jestli je to správné nebo super. POkud jsi chtěla odpověd na tento dotaz, měl být položený jinak. Ne, super vize to není, ale možné to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
597
22.7.19 13:43

Ten z rodičů, který nemá v péči děti, se může odstěhovat bez svolení. Svolení druhého rodiče potřebuje ten, který s sebou stěhuje děcka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
24.7.19 17:11
@Popeladym píše:
Ten z rodičů, který nemá v péči děti, se může odstěhovat bez svolení. Svolení druhého rodiče potřebuje ten, který s sebou stěhuje děcka.

Toto je nepřesné. Pokud se stěhuje otec s dětmi, potřebuje souhlas matky. Pokud se stěhuje matka s dětmi, souhlas otce není potřeba. Postačuje uvést, že otec je domácí násilník. Prokazovat to nemusí. To je praxe.
Ještě jsem neviděl soudní rozhodnutí, které by matce ukládalo zdržet se změny bydliště dítěte. Ale viděl jsem pár rozhodnutí, kdy otec vrátil dítě do původního domova a byl za to ztrestán okamžitým předáním dětí do péče matky s legalizací změny bydliště dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62709
24.7.19 17:18
@canaglia píše:
Toto je nepřesné. Pokud se stěhuje otec s dětmi, potřebuje souhlas matky. Pokud se stěhuje matka s dětmi, souhlas otce není potřeba. Postačuje uvést, že otec je domácí násilník. Prokazovat to nemusí. To je praxe.
Ještě jsem neviděl soudní rozhodnutí, které by matce ukládalo zdržet se změny bydliště dítěte. Ale viděl jsem pár rozhodnutí, kdy otec vrátil dítě do původního domova a byl za to ztrestán okamžitým předáním dětí do péče matky s legalizací změny bydliště dětí.

Ja to rozhodnutí viděla. :jazyk: ale matka si s ním vytrela pr.del, tak to pak už soud změnil podle jejího přání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
597
24.7.19 18:47
@Lama Lama píše:
Ja to rozhodnutí viděla. :jazyk: ale matka si s ním vytrela pr.del, tak to pak už soud změnil podle jejího přání.

No, taky řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2870
9.8.19 17:47

Všechno vychází z toho, že rodič, který nemá dítě v péči, má PRÁVO nikoliv POVINNOST se o dítě starat nebo zajímat. Prostě jinými slovy beztrestně se na něho může vykašlat :(
Alimenty jsou ale povinnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama