Vydírání ze strany partnera

57
20.7.19 10:53

Vydírání ze strany partnera

Ahoj holky chtela jsem se zeptat z vašich zkušenosti jak funguje stání u řešení alimentů. S partnerem nejsme svoji máme spolu dítě 15 měsíců není v rodném listě a od narození syna jsme spolu žily takhle. No teď se odstěhoval já ho vyhodila protože mě psychicky ničil a k tomu pil a lhal. Vzpomněl si ze má syna po 14 dnech chtela jsem se dohodnout ale on se chce mstit a píše mi ze u soudu řekne něco co je zajímat bude a já se mu snažím vysvětlit ze nás vztah tam nikoho zajímat nebude ze nejsme u rozvodu. Přesto si je jistý ze to soud zajímat bude ale já jsem klidná syn se má dobre a starám se o nej a nic mu nechybí ani ho nezanedbavam vzít mi ho opravdu nemůže. Ale stejně mě zajímá jak tyhle procesy chodí a jestli se vám stalo ze partner dělal zle u soudu a jak na to soud přihlíží. Děkuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27017
20.7.19 10:56

@Leonarose
Není v rodném listě. Takže na něj nárok nemá. Pokud se vydá na soud a udělají testy otcovství, dodatečně ho tam napíšou a napočítají alimenty zpětně. Myslím, že takovy vyhrožující chudáček na to nemá a bude jen hrozit pěstičkou. Otec ano, ale proč se k němu nepřihlásil před narozením?!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11442
20.7.19 10:59

@Leonarose Budes ted potrebovat pevne nervy. Je to chudak, ktery jen vyhrozuje. Zeptej se ho na alimenty a uvidis, ze se stahne zpatky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
20.7.19 11:00
@Russet píše:
@Leonarose
Není v rodném listě. Takže na něj nárok nemá. Pokud se vydá na soud a udělají testy otcovství, dodatečně ho tam napíšou a napočítají alimenty zpětně. Myslím, že takovy vyhrožující chudáček na to nemá a bude jen hrozit pěstičkou. Otec ano, ale proč se k němu nepřihlásil před narozením?! [/citace
Já ho tam nedala schválně maminky co děti měli mi rekli ať ho tam nedávám My spolu do porodu nebyli až pak s námi zůstal a ani jeden jsme to neřešily ze v papírech bude když se vezmeme. No a teď mu nejde o dohodu protože já mu řekla ze syna vidět muže a kolik muže posílat ale on nechce chce to řešit soudně a chce mi nějak ublížit za to ze jsem ho vyhodila.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27017
20.7.19 11:01
@Leonarose píše:
@Russet píše:
@Leonarose
Není v rodném listě. Takže na něj nárok nemá. Pokud se vydá na soud a udělají testy otcovství, dodatečně ho tam napíšou a napočítají alimenty zpětně. Myslím, že takovy vyhrožující chudáček na to nemá a bude jen hrozit pěstičkou. Otec ano, ale proč se k němu nepřihlásil před narozením?! [/citace
Já ho tam nedala schválně maminky co děti měli mi rekli ať ho tam nedávám My spolu do porodu nebyli až pak s námi zůstal a ani jeden jsme to neřešily ze v papírech bude když se vezmeme. No a teď mu nejde o dohodu protože já mu řekla ze syna vidět muže a kolik muže posílat ale on nechce chce to řešit soudně a chce mi nějak ublížit za to ze jsem ho vyhodila.

No, to teda vztah nic moc. On na to nemá, jen vyhrožuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
20.7.19 11:03
@cecetka píše:
@Leonarose Budes ted potrebovat pevne nervy. Je to chudak, ktery jen vyhrozuje. Zeptej se ho na alimenty a uvidis, ze se stahne zpatky.

To on ví o alimentech ale chce to od soudu vypočítat jemu jde jenom o to mi ublížit a chce u toho soudu něco řešit co podle nej mi ublíží ze moje Mama je psychicky nemocná a ze má něco co zamicha kartama, ale jak říkám syn se má dobre nic mu nechybí a starám se. Co jiného soud muže zajímat krom toho jak bude platit a kdy si ho bude brát.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
20.7.19 11:05
@Russet píše:
No, to teda vztah nic moc. On na to nemá, jen vyhrožuje.

No. To teda. Já si taky myslím ze jen vyhrožuje ale kdyby náhodou ne tak mě zajímá jak to u toho stání chodí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2860
20.7.19 11:05
@Leonarose píše:
@Russet píše:
@Leonarose

Ale tak bud dodatečně ho dopišeš do RL, podepíše na matrice souhlasné prohlášení, nebo po něm nemůžeš chtít peníze, když není oficiálně otcem… :zed:

Pokud se neshodnete tak to přes soud bude muset…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27017
20.7.19 11:06
@Leonarose píše:
No. To teda. Já si taky myslím ze jen vyhrožuje ale kdyby náhodou ne tak mě zajímá jak to u toho stání chodí

On musí prokázat, že je otec. Říct si svoje může, ale ty zas řekneš, že s vámi do porodu nebyl a jak se chová teď. Maximálně bude mít střídavku, ale sebrat ti ho nemůže. Jsi rodič jako on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9647
20.7.19 11:07
@Leonarose píše:
To on ví o alimentech ale chce to od soudu vypočítat jemu jde jenom o to mi ublížit a chce u toho soudu něco řešit co podle nej mi ublíží ze moje Mama je psychicky nemocná a ze má něco co zamicha kartama, ale jak říkám syn se má dobre nic mu nechybí a starám se. Co jiného soud muže zajímat krom toho jak bude platit a kdy si ho bude brát.?

Kašli na něj, nech to na soudu. Pokud má dítě co jíst, kde spát, oblečení, a ty nejsi alkoholička nebo fetačka, tak nikoho nebudou zajímat kecy nějakého zhrzeného šílence, co na tebe chce nakydat špínu. Není ani v RL, tak si moc ani vyskakovat nemůže. Ty naopak jo, můžeš po něm požadovat náklady spojené s těhotenstvím a porodem, polovinu peněz za výbavičku a do dvou let dítěte alimenty i na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2860
20.7.19 11:11
@arinecka píše:
Kašli na něj, nech to na soudu. Pokud má dítě co jíst, kde spát, oblečení, a ty nejsi alkoholička nebo fetačka, tak nikoho nebudou zajímat kecy nějakého zhrzeného šílence, co na tebe chce nakydat špínu. Není ani v RL, tak si moc ani vyskakovat nemůže. Ty naopak jo, můžeš po něm požadovat náklady spojené s těhotenstvím a porodem, polovinu peněz za výbavičku a do dvou let dítěte alimenty i na sebe.

To sice požadovat může ale pouze pokud bude v RL, mě přijde že ona ho tam zapsat nechce, ale chce od něj alimenty, nebo se mýlím zakladatelko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27017
20.7.19 11:14
@welovefashion píše:
To sice požadovat může ale pouze pokud bude v RL, mě přijde že ona ho tam zapsat nechce, ale chce od něj alimenty, nebo se mýlím zakladatelko?

No, taky to tak chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9647
20.7.19 11:19
@welovefashion píše:

Jenže pokud on chce soud, tak to bez zapsání nepůje, bude mít pak na dítě právo ale i povinnosti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
13976
20.7.19 11:25

Není v rodném listě, není manžel, prošvihl lhůtu kdy mohl požádat soud o určení otcovství.

Udělala si dobře, že si od něj odešla, ideálně s ním přeruš kontakt a obnovuj ho, jedině pokud projde léčbou a bude dlouhodobě střízlivý.

Tvůj syn bude chtít znást svého otce a má na to právo, ale nemusíš to řešit teď, kdy to škodí všem zúčastněným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29021
20.7.19 11:26

@Leonarose pokud otec není zapsaný jako otec v rodném listě, tak nemáš právo na výživné. Žádný soud se nekoná. Jedině, že by se konalo určení otcovství, on byl v RL zapsán a potom bude mít práva a vyživovací povinnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama