Můžeme se bránit rozhodnutí šéfa?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.11.21 23:35

Můžeme se bránit rozhodnutí šéfa?

Dobrý večer, může nás šéf bez uvedení pádných důvodů rozdělit s kolegyní a každou přeřadit na jiné pracoviště??
Podotýkám, že na nás nejsou žádné stížnosti, nemáme žádné výtky, svojí práci plníme svědomitě a vycházíme šéfovi nad rámec našich povinností vstříc (bohužel nám přijde, že si to ani neuvědomuje a někdy toho i zneužívá) Oproti ostatním například ani nemarodíme, já jako matka malých dětí neměla za celou dobu (2 roky) ani jednou OČR.
Chce nás proházet a rozdělit. Ostatní kolegyně z toho taky nejsou nadšené, ale ty nic neřeknou. Z nás se ale staly kamarádky. Pracujeme po dvou. Vzájemně se s ostatními respektujeme, ale dělat spolu nechceme.Do teď jsme měli pohodový kolektiv, ale tímto se vše zkazí a bude to dělat akorát zle :roll:
Nevíme zda si na toto „jednání“nepostěžovat popřípadě i výš (u jeho šéfa)a zkusit to tak ještě odvrátit. Máme vůbec právo s tím nesouhlasit??Do teď jsme chodily do práce rádi…
Prosím anonym, kdyby sem zavítaly ostatní kolegyně…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23457
19.11.21 23:42

Zákoník práce jsem přečetla dvakrát a fakt jsem tam nenašla paragraf o tom, že by zaměstnavatel musel respektovat kamarádšofty na pracovišti. Promiň, ale přijdeš mi tak trochu jak holčička v první třídě, když ji chce pančelka rozsadit s kamarádkou. Ne, opravdu nemáte důvod si stěžovat ani požadovat, abyste pracovaly spolu. Můžeš si jít promluvit s nadřízeným, vyložit mu své důvody, proč chcete pracovat spolu, ale myslím, že nepochodíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
868
19.11.21 23:45

To jiné pracoviště odpovídá smlouvě?
Jaký k tomu má důvod? Nemusí vědět, že se z vás staly kamarádky, tak než to hnát výš, nejdřív bych se pokusila domluvit s tím přímým nadřízeným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11946
19.11.21 23:47

Horsi jak deti na zakladce. Pokud to jiný pracoviště není na jiným místě než máte v pracovní smlouvě tak bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8632
19.11.21 23:49

A co je to za druh práce? Je nutné vždy pracovat ve dvojici? Možná pokud vaše dvojice odvádí lepší výkon, tak vás prohodí, aby celkově byla větší produktivita. Např. pokud montujete nějaké součástky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
20.11.21 00:07

Záměr může mít více důvodů ať už zaměstnavatel prostě potřebuje jednu z Vás na jiné pracoviště, zlepšit druhou dvojici, která může mít slabší výsledky a tím je podpořit, popřípadě může chtít zamezit špitání, hihňání a kafíčkování, které si „dobrý kolektiv“ ani neuvědomuje. Může se řešit stížnost o které ani nevíte apod. Důvodů může být víc. Pokud je zaměstnanci přidělována práce v rámci pracovní smlouvy, je to plně v kompetenci zaměstnavatele. Zaměstnanec si může požádat o neprovedení plánované změny (kde ale argument, že jste kamarádky asi neobstojí) zaměstnavatel žádosti ale nemusí vyhovět. Pokud je to nevůle všech zúčastněných, co Vám brání v tom si o tom s nadřízeným konstruktivně pohovořit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15882
20.11.21 02:48

Ja to uplne chapu.

Urcite si dej schuzku se sefem a zkuste to probrat. Pripadne pak i s vyssim sefem.

Pokud by to neklaplo, jeste vyckej, treba te spoluprace s nekym jinym prijemne prekvapi. Stava se to, ze se clovek ze zvyku necemu brani, co je nakonec fajn.

No a v nejhorsim se pak poohlednes po necem jinem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6928
20.11.21 07:35

Já chápu, že ti to vadí, člověk i v práci chce strávit čas příjemně. Zkuste se šéfem promluvit a vysvětlit mu sveje důvody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3700
20.11.21 07:51

A jaký je důvod? To vám řekl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1301
20.11.21 07:55

Chápu, že ti to vadí ale jsi snad dospělá ne? Pokud máš pádný důvodu proč chceš pracovat s kolegyní tak to šéfovi řekni ale jinak ne, žádný právní nárok na práci ve dvojičce s kamarádkou nemáš :mavam: pokud s tím nesouhlasíš, buď se přizpůsobíš anebo můžete s kámoškou podat obě výpověď a hledat práci spolu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22474
20.11.21 08:45

Jestli ti kamarádka v práci stojí za to, aby sis šla stěžovat na svého nadřízeného, tak směle do toho :palec: určitě ti vyjdou vstříc a hodně si tím pomůžeš :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5304
20.11.21 09:23

Nevidím vůbec žádné možnosti, jak zamezit již rozhodnutému. Na jednom pracovišti dokonce dostala jedna kolegyně výpověď, aby se zamezilo kamarádíčkování, samozřejmě vč. odstupného.
V dalším zase došlo k úpravám pracovní doby, přesunům na jiná pracoviště v rámci města, kamarádka ze směny byla přeřazena jinam. A já se rozhodla pro ukončení PP, protože jsem za těch podmínek dál nechtěla a nemohla pokračovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10343
20.11.21 09:25

Ne. Lide jsou jenom zdroje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
20.11.21 09:31

Tak předpokládám, že zaměstnavatel má dost starostí i tak, a proto tu změnu určitě nedělá jenom tak z plezíru…tady o důvodech nic nepíšeš, pokud bys to chtěla řešit (já bych to teda nedělala), tak bych si nejdřív slušně zjistila, proč k té změně došlo, může být problém u ostatních, může existovat třeba interní pravidlo, že spolupracovníci se čas od času prostřídají, aby si nikdo nemohl stěžovat, koho mu přidělil, nebo může být problém u vás, ať opravdový nebo vás třeba někdo pomluvil…ale buď připravena i na to, že se o tom s tebou nebude chtít nikdo bavit, neboť vedení ti není povinno vysvětlovat svá rozhodnutí, stejně tak jako buď připravena i na to, že se dozvíš něco co nechceš a po čem se ti tam už nebude pracovat zrovna příjemně, znám hodně lidí, co si myslí, jak perfektní práci odvádí a opak je pravdou :D Nejčastěji jsou to ti, co jsou super „kámoši“ a z práce jsou hrozně nadšení, protože tam stihnou pět kafíček, nakoupit vánoční dárky, super si pokecat a myslí si, jak jsou z nich všichni unešeni.

Podle důvodu změny bych se případně zařídila…Ale trochu bych se krotila, jít si stěžovat k nadřízenému tvého šéfa asi nebude to pravé ořechové. Pokud nová práce splňuje to, co máš v pracovní smlouvě, tak právní nárok na to si stěžovat nemáš, ale na 99% si zhoršíš vztahy na pracovišti i s vedením a nepředvedeš se v dobrém světle. To, že se s ostatními kolegyněmi respektujete je úplně dostatečné, a i kdybyste se nerespektovaly, tak do práce si nechodíš dělat kámošky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6428
20.11.21 09:43

Některé jste fakt divné. Já zakladatelku chápu. V práci trávíme poměrně hodně času. Vztahy jsou dost důležité.
Kamarádka teď dělá výzkum, vyhodnocuje dotazníky a vztahy na pracovišti jsou v drtivé většině důležitější než výše mzdy. Hned v závěsu je určitá hrdost pracovat v určitém oboru a role jakou pracovník zastává. Úplně žasnu, co tady čtu. Proč jak děti ve škole? Však to je úplně přirozené, že chceme trávit čas s kým nám to klape. Dyť to je normální potřeba, mít pocit sounáležitosti s okolím. Sociální vazby jsou i pro mě důležité. Mám skvělé kolegy, ale ne všechny a jsem ráda, že pracuji víceméně sama za sebe, protože s někým spolupracovat bývá občas šichta. Pracovala jsem tak posledních 18 let, jsem ráda, že mám klid.
Já bych si zakladatelko nestěžovala, ale se šéfem bych si promluvila a zjistila důvody. Rekni argumenty pro a proti, vynechla bych hrani na city, jako jsi to předvedla tady. A uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat