Ztráta karty z práce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
19.11.21 07:50

Ztráta karty z práce

Ahoj holky, potřebuju asi uklidnit, proto tuto diskuzi oteviram. Ztratila jsem kartu která nám otevírá dveře v práci. Bohužel se mi to povedlo už podruhé. Poprvé se nic nestalo a nic jsem neplatila. Ale teď se bojím, že by mě mohli i vyhodit.

Jsem z toho hrozně na nervy protože tu práci opravdu potrebuji. Máte někdo zkušenost?

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2406
19.11.21 07:54

My v práci kdybychom kartu ztratili tak nová 150 Kč. Proč by tě vyhazovali? Už se stalo v práci se přiznej a příště si dávej pozor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.11.21 08:08

Naopak, hlásit hned. Předpokládám, že se dá karta zablokovat aby nedošlo k zneužití - to by byl asi větší průšvih. Maximum, co se může stát, že zaplatíš něco za novou kartu a budou si o tobě myslet, že si pako… Víc bych nečekala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
19.11.21 08:17

Moc děkuji za uklidnění. Jsem fakt pako, jen jsem prostě rozhozená z kolegyně n recepci, která mi říkala, že je to průser a jak si to vůbec mohu dovolit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36800
19.11.21 08:19
@Miguamy píše:
Ahoj holky, potřebuju asi uklidnit, proto tuto diskuzi oteviram. Ztratila jsem kartu která nám otevírá dveře v práci. Bohužel se mi to povedlo už podruhé. Poprvé se nic nestalo a nic jsem neplatila. Ale teď se bojím, že by mě mohli i vyhodit.

Jsem z toho hrozně na nervy protože tu práci opravdu potrebuji. Máte někdo zkušenost?

Děkuji

Mám průchodku a její ztrátu musím hlásit hned. Spíš kdyby na ni někdo lezl do kolbenky, měla bych problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
19.11.21 08:19
@Miguamy píše:

Děkuji

U nas v praci je to taky tak, kdyz ztrazis kartu, platis 150,–Kc, ale vyhazov fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
19.11.21 08:22
@Miguamy píše:
Moc děkuji za uklidnění. Jsem fakt pako, jen jsem prostě rozhozená z kolegyně n recepci, která mi říkala, že je to průser a jak si to vůbec mohu dovolit :nevim:

Ta karta bude mit nejaky kod asi a ten by mel jit blouknout. Bud v klidu a na kolegyni se vykasli. hodne bych se divila, kdyby ona nikdy nic neztratila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
19.11.21 09:28

V minulém zaměstnání jsem platila za novou 200 Kč. Starou jsem pak našla, když jsem po třech letech odcházela a 200 mi vrátili. Dávej si větší pozor, měj ji na nějaké šňůrce. A hlas to hlavně hned. Nevidím důvod, proč by Tě za to měli vyhodit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6296
19.11.21 09:32
@Miguamy píše:
Moc děkuji za uklidnění. Jsem fakt pako, jen jsem prostě rozhozená z kolegyně n recepci, která mi říkala, že je to průser a jak si to vůbec mohu dovolit :nevim:

Pokud se tě chtějí zbavit, tak ti to připočtou k dobru. Jinak samotná karta stojí pár haléřů, problém je v tom, že se ztráta musí hlásit hned, aby se dala v systému zablokovat. Trošku smůla to bude tam, kde mají offline zámky a všechny se pak musí ručně obejít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65166
19.11.21 09:34

@Miguamy hned hlásit, nechat blokovat.. je to blbost, nedělej z toho 3.svetovou.. a nauč se dávat bacha na věci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54721
19.11.21 09:36

Ta karta má hodnotu kusu plastu, reálnou cenu tvoří ty přístupy, takže když ztrátu hned nahlášíš, přehrají ti je na jinou a ta stará tím bude nefunkční. Větší průšvih by byl, kdybys nehlásila a dostal se na ni do firmy někdo jiný. Oni ty přístupy vidí - ze které karty, kam a v kolik kdo prošel. Některé firmy mají pokutu za ztrátu, i proto, aby si lidi dávali pozor, obvykle kolem stovky, ale viděla jsem i 500 Kč.
To, jak firma přistupuje k zaměstnancům, kteří opakovaně ztrácejí věci, je věc jiná, ale taky bych to neviděla tak tragicky, potřetí bych ji ale neztrácela :mrgreen: Já si to pak nahrála na čip, co jsem nosila na klíčích, abych to furt někde nelovila, to ale asi každý neumožňuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54721
19.11.21 09:42

Jinak ze svých zkušeností, měli jsme i rekordmany, kterří ztráceli opakovaně třeba pět karet do roka a pracovali tam léta :mrgreen: Už teda nebyli ve zkušebce :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1917
19.11.21 09:45

@ugluk myslíte, že se ty vstupy nahrávají na kus plastu? Pochopitelně ne, je tam čip. A vyrobit kartu s čipem stojí těch cca 200 Kč. Kdysi, když jsem to ještě dělala, tak právě byly nejdražší ty karty v objednávce. Nahrát tam nějaký vstup a blokace, to byly otázky minuty. Pochopitelně firma, u které objednáváte vám dá jenom „holou“ kartu bez jakýchkoliv aktivovaných vstupů atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6296
19.11.21 09:47
@KimL píše:
@ugluk myslíte, že se ty vstupy nahrávají na kus plastu? Pochopitelně ne, je tam čip. A vyrobit kartu s čipem stojí těch cca 200 Kč. Kdysi, když jsem to ještě dělala, tak právě byly nejdražší ty karty v objednávce. Nahrát tam nějaký vstup a blokace, to byly otázky minuty. Pochopitelně firma, u které objednáváte vám dá jenom „holou“ kartu bez jakýchkoliv aktivovaných vstupů atd.

No nevim, naposledy jsem ty karty kupoval za necelé 2Kč/ks.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54721
19.11.21 09:51

@KimL taky jsem to dělávala, tak vím, kolik ty karty stály. Jasně, s kusem plastu jsem to trochu přehnala, pár halířů to nebylo, ale dle typu a dodavatele jsme to kupovali za 30-80 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat