Můžu přestěhovat koťata?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Miska219
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 08.06.19 13:51
můžu přestěhovat koťata?

Ahoj mam dotaz, nikdy jsem kocku neměla tak nevim..
v zimě k nam zacala chodit mlada kocka a ja ji sem tam dala najist, chodila pres pudu k nam na dvur, pak zacala chodit casteji az jsme si vsimli ze je asi březí, pred deseti dny porodila 4 kotatka v seně, prendala jsem je do krabice a nechala na pude, chodim za nimi kazdy den a kocku krmim 5 krat denne, je na me zvykla..
zajinalo by me jestli můžu kocku prestehovat i s kotaty nekam dolu na dvorek nebo je mam nechat na te pude? kocka je tam zvykla, byla skoro porad jenom tam, a nekdy kdyz mela hlad prisla za nami dolu, bojim se ze kdyz je prenesu tak je nekam odtahne, myslite ze to vadi? dole je snami nekdy i pes a ja bych ji dala do takove kulny kde je otevrene okno, aby jsme meli ke kotatum lepsi pristuo a aby byly na nas zvykla

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Miska219
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 08.06.19 13:53

Jo a počítám s tim že už u nas zůstane, takze nechame vykastrovat..

fera21
Kecalka 267 příspěvků 08.06.19 13:54

Kočka si sama nejlíp určí, kde je jim nejlíp a popřípadě si je tam i sama přenese. Až si je vypiplá, tak samy vylezou a postarají se o sebe. Kočky zvyklý žít venku jsou poměrně nenáročný.

Tableta
Kelišová 5170 příspěvků 08.06.19 13:56

Není to domácí kočka, takže jo, vadí to, když pro to nemáš řádný důvod. Ať si je má kde chce. Akorát kočce i koťatům uděláš stresy.

Miska219
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 08.06.19 14:04

Tak hlavne chci aby byla rozmazlena, uz jsou vsechny zamluvena.
nechci ji zbytecne stresovat, spis jsem mela strach aby sem nevlezl nejaky kocour a neco jim neudělal. a tak kocka si je asi ochrani ne? myslela jsem az budou vetsi a budou chodit aby třeba nevylezly z te krabice a nespadly :think:

Tableta
Kelišová 5170 příspěvků 08.06.19 14:08
@Miska219 píše:
Tak hlavne chci aby byla rozmazlena, uz jsou vsechny zamluvena.
nechci ji zbytecne stresovat, spis jsem mela strach aby sem nevlezl nejaky kocour a neco jim neudělal. a tak kocka si je asi ochrani ne? myslela jsem az budou vetsi a budou chodit aby třeba nevylezly z te krabice a nespadly :think:

To jako fakt? :lol: :lol:

Miska219
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 08.06.19 14:09

Ne aby nespadly z krabice ale z pudy treba :mrgreen:

Cenarius
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 08.06.19 14:10

Kocka prezila i bez cloveka tisice let. Opravdu nejsou retardovany a nebudou samy od sebe skakat harakiri ze strechy. Umeji se o sebe postarat.

Miska219
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 08.06.19 14:13

Ptam se pro to ze kdyz už je tu mame tak se chci o ne co nejlip postarat, nikdy jsem kocku nemela a uz vubec ne kotata takže nevim kdyz jsou mala a zacinaji chodit jestli muzou spadnout ze strechy nebo ne.

Tableta
Kelišová 5170 příspěvků 08.06.19 14:15

Kočka není hloupá, dokáže se o sebe a o svoje koťata postarat, stejně jako se člověk dokáže postarat o svoje dítě. Tak se jí do toho nepleť, nebo to skončí blbě.

adriana24
Závislačka 3065 příspěvků 08.06.19 14:19
@Miska219 píše:
Ne aby nespadly z krabice ale z pudy treba :mrgreen:

ne neboj :D nech je na té půdě. Naše kočky, když mají koťata, tak jsou taky na půdě, naposledy se s dvěma přišla kočka pochlubit, snesla je sama dolů a pak si je zase odtáhla, ony nespadnou :D

Miska219
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 08.06.19 14:19

Jen nechci aby byla pak plachá..

peta81
Ukecaná baba ;) 2289 příspěvků 08.06.19 14:20

Mam hodne podobny pribeh, tak napisu, jak jsem to delala ja. Pred dvema lety nam divoka kocka, kterou jsem krmila, porodila pět kotatek v predzahradce pod okny. Prvni tydny jsem je nechala byt, jen jsem jim tam přidala krabici, strisku a zabezpecila at se kotatka nikam nerolejzaji ven. Chtela jsem, aby kotata byla narozdil od jrjich mamy ochocena. Chodili jsme je hladit a mamcu hodne krmili, aby byla v pohode. Pak jsem je vzdycky vzala vsechny do krabice, přenesla na chvili na zahradu, tam jsme se jim venovali a za chvili jsme je zase mamce vrátili zpet. Takhle jsem to delala nekolikrat denne, mama kocka se nebala a kotata si na nas zvykala. Postupne jsme je brali i domu a pak zase vzdycky zpet do předzahrádky k máme. Nebala se a nemela potrebu je nikam nosit, kojila je do 3 mesicu. Domov jsme nasli jen jednomu, ctyri nam zustali a jsou to mazlici největší :srdce:

petipacka
Závislačka 4371 příspěvků 08.06.19 14:21

Já bych je na půdě nechala do těch tří týdnů, než začnou vylízat ven. Pomalu zvykejte kočku na to, že za nimi chodíte a koťata hladíte. Pak bych je asi přestěhovala do kůlny. Taky bych měla strach, že odněkud spadnou. Jsou to trdla malý a je jim jedno kam vlezou. K nám předloni začala chodit kočka na jídlo, porodila koťátka. Udělala jsem jí domek z polystyrenu, ale nezdálo se jí to dost bezpečné, přestěhovala se k sousedům pod dřevo. Nechali jsme je tam tři týdny, než se začaly pohybovat, jedno koťátko bohužel sežrala kuna, takže chápu, to rozhodování.

Miska219
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 08.06.19 14:21

Jasny necham je tam.. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama