Můžu se vrátit do oboru bez praxe?

Anonymní
4.2.21 12:42

Můžu se vrátit do oboru bez praxe?

Dobrý den. Chci se vás zeptat, mám vystudovanou střední zdravotní školu, obor farmaceutický asistent. Tento obor prý už na středních školách není, pouze na voš.
Je to už přes 19 let od maturity a hned po ní jsem začala pracovat ve školce jako učitelka. Dále jsem pracovala v cestovní kanceláři a v hotelu za recepcí. Chtěla bych se vrátit do oboru, ale nevím, pokud by mě do lékárny bez praxe vzali a vůbec nevím, jestli bych si musela dodělat voš, i když vzděláním jsem farmaceutický asistent. Když se podíváte na sestry, které studovaly ještě starou zdrávku - všeobecná sestra, která je také dnes už pouze na voš, vš a také si ji nemusí dodělávat, aby byla všeobecná, i když je, abychom se pochopili :D
Budu velmi ráda za vaše odpovědi :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7949
4.2.21 12:47

Tak asi nejdulezitejsi je, jestli je nekdo ochotny te zamestnat, kdyz jsi 20 let mimo obor a asi z nej nevis absolutne nic. A kdyz uz, tak vsechno jsou zastarale veci. Ale to odhaduji, je mozny, ze jsi se nadale vzdelava a udrzovala „v kurzu“. Pak v tom nevidim problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
4.2.21 12:55

Možná v lékárně u dr.Maxe, ale prodávala by jsi pouze léky na volný prodej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16655
4.2.21 13:01
Jsem taky FL (ještě z maturitního oboru - možná jsme bývalé spolužačky :mrgreen: ), v lékárně jako takové jsem dělala jen první rok. Pokud vím, bodový systém zrušili, takže absence atestace by vadit neměla, takže jen sehnat lékárnu, kde budou ochotní dát ti nějaký čas na opětovné zaškolení v sortimentu, než půjdeš na táru. Taky se chystám se tam vrátit, ale já aspoň pořád dělám v oboru. Klidně napiš SZ :mavam:
@Angry_birds píše:
Možná v lékárně u dr.Maxe, ale prodávala by jsi pouze léky na volný prodej.

V jakékoli lékárně a samozřejmě jenom na volný prodej. To ostatně i s VOŠ. Na recept mohou vydávat pouze magistry nebo farm. doktoři :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1357
4.2.21 18:33

To asi moc nezáleží na tobě, nýbrž na někom, kdo by tě případně zaměstnal, nezbývá než to zkusit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat