Přijímačky na gympl

Anonymní
3.2.21 11:29

přijímačky na gympl

Ahoj, chci jít na gympl (Trutnov, nebo Dvůr ), ale z testů z ČJ mi vychází tak 35 bodů, matika 40. Mám samé jedničky, ale je šance se dostat s tak málo body na gympl?
Nebo mě napadlo, neznáte nějaké třeba facebookové skupinky či nějaké dobré odkazy, kde by byli lidé ochotni mi odpovídat na dotazy? Na našeho češtináře není spoleh.
Moc děkuji a prosím, nerozepisujte se o tom, že jsem se začala ptát celkem pozdě.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
799
3.2.21 11:41

Nemáte školního poradce? Byva to speciální pedagog nebo školní psycholog. Jestli by ses s těmi body dostala, to těžko říct, nezáleží jen na tvých výkonech, ale také na výkonech ostatních. Pokud tam vážně chceš, určitě přijímačky zkus, ale popros rodiče, ať ti zkusí rychle najít nějaké doučování (může to být nějaký student gymnázia, který si chce přivydělat). Vím, že teď je to složitější, ale doucovat se dá i online, sama mám tak doučování z aj a pomáhá mi to. Jak jsi stará? Resp. z jakého ročníku se budeš hlásit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 11:47

Jsem v 9. třidě a děkuji za radu. S doučováním nechci finančně v téhle době zatěžovat rodiče, tak to nechám na sobě.

• Citovat
  • Nahlásit
3.2.21 11:47

Ahoj, trošku zagůgli, u většiny škol se daji dohledat výsledky přijímacího řízení s kolika body se děti dostaly. Uvidíš jaké jsou šance a jestli je třeba zabrat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 11:49

Jé, děkuji. Nevěděla jsem, že se to dá i takhle dohledat. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
5355
3.2.21 11:49

To, že máš samé jedničky ti může pomoct, protože bude s mít hodně bodů za vysvědčení. Takže i kdyby něco nevyšlo u přijímaček, stále budeš mít jistotu, že tě tohle dobře vysvědčení podrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
3.2.21 11:50

Já jsem přijímačky dělala minulý rok v Praze a nic.
Z češtiny 48 a zmatiky asi cca 28.
Taky mam samí jedničky. K tomu se mi pak připočítávali ještě pár bodů z vysvědčení (ale taky nepomohlo)
Koukala jsem na výsledky a byla jsem asi 40 pod čarou.
Pak jsem koukala na jiný školy a v Semilech bych byla 2 od úplnýho začátku. :,(
Chodila jsem na přípravku speciálně zaměřenou na přijímačky na gympl, ale ani to nepomohlo. (je nutno podotknout, že jsem se nehlásila na soukromou školu)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
3.2.21 11:50

Kdybys potřebovala pomoct s češtinou s nějakým obecným dotazem, ozvi se do SZ. Ráda pomohu. 😁

S matikou neporadím, na tu nejsem dobrá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10301
3.2.21 11:51

Koukla jsem na lońské výsledky v Trutnově. jako 75 bodů není žádná hitparáda, ale přijali i s míň body, takže šance tu je.
https://www.gymnaziumtu.cz/…ledky-fp.pdf

jako vždycky záleží na tom, co za děti se u přijímaček sejde a jak se jim zadaří, nicméně nic lepšího v tuhle chvíli stejně nevymyslíš. jestli chceš do Trutnova, přihlášku bych si dala, protože šanci máš. nicméně jako druhou školu bych zvolila nějakou, ve které ta šance s těmito výsledky přeci jen bude větší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5355
3.2.21 11:58

@Jujucha a kam jsi se dostala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10301
3.2.21 11:59

U Dvora Králové jsem info o loňských přijímačkách už nenašla, ale koukala jsem, že 10.2. bude on-line den otevřených dveří a je možnost se už teď předem zeptat na otázky, které tě zajímají. klidně se nestyď zeptat, jaké bylo minimum bodů z CERMAT testů, při kterém loni ještě přijímali. s vlastními dětmi jsem prošla už několik škol při výběru té pravé a tahle otázka z řad rodičů padala docela často :-)

https://www.gym-dk.cz/…cim-rizenim/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
3.2.21 12:03

@truelly
No právě nikam. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1582
3.2.21 12:08

Podívej se na stranky matematickaberuska, tam jsou informace k přijímačkam na gymply. Jinak bych radila podat si přihlášku, sehnat si staré testy (ty by snad měly být na té berusce) a zkoušet si to, ideálně na čas, pak se podívat, co mám špatně, zkusit to vymyslet znovu, když to nevymyslis, podívat se na řešení, a pak ten test vzít ještě jednou.

Když to budeš takhle dělat, měly by ti ty bodové zisky jít nahoru a ještě něco před prijimackama nazenes a může to stačit. Hlavně si včas podej přihlášku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
799
3.2.21 12:12
@Anonymní píše:
Jsem v 9. třidě a děkuji za radu. S doučováním nechci finančně v téhle době zatěžovat rodiče, tak to nechám na sobě.

Jsem rodič a i když peněz máme pomálu, tak věř, že na doučování dítěte, pokud by si o ně řeklo, protoze se chce dostat na dobrou školu, by se peníze vždycky našly. Není to rozmar, kdy chceš nové oblečení, je to investice do budoucnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5355
3.2.21 12:15
@Jujucha píše:
@truelly
No právě nikam. :,(

Jak nikam…po deváté třídě jsi někam nastoupit musela… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit