Můžu učit bez VŠ?

Anonymní
25.2.20 22:44

Můžu učit bez VŠ?

Ahoj holky, jsem uz vice jak 12 let zdravotni sestra na detskym. Tato prace me moc bavi, ale chtela bych do budoucna vyzkouset i neco jineho.. Chci se vas zeptat, zda bych mohla ucit na ZS prirodopis a chemii. Mam pouze stredni zdravotnickou skolu, ale prave na prirodopis a chemii byl kladen velky duraz. Urcite mi budete psat ze muzu delat ucitelku na praxich na ss zdravotnicke, ale toto me az tolik nelaka. Zajimalo by me dale, co mohu delat za praci se ss zdravotnickou krome sestry. Dekuji vam

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
25.2.20 22:46

Abych,,zvysila" sve vzdelani napr. na VOS nebo VS nemam hlavu A studovat uz ani nechci

• Nahlásit
  • Citovat
15295
25.2.20 22:48

Možná mě někdo opraví, ale mám pocit že i učitelka na praxich musí mít aspoň pedagogické minimum, natož pak normální učitelka :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 22:52

Docasne bys mohla, ale musela bys zaroven zacit studovat VS. Coz nechces.
Za me na to potrebujes predevsim zaludek. Jsem dneska fakt uplne znechucena rodici a kultem ditete. Jako zdravotnice bys mohla mit slusne predpoklady vydrzet hodne vcetne nechutnych scen a urazek.
Prosim o ponechani anonymu.
Ucitelka

• Nahlásit
  • Citovat
SAJ
5527
25.2.20 23:00
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem uz vice jak 12 let zdravotni sestra na detskym. Tato prace me moc bavi, ale chtela bych do budoucna vyzkouset i neco jineho.. Chci se vas zeptat, zda bych mohla ucit na ZS prirodopis a chemii. Mam pouze stredni zdravotnickou skolu, ale prave na prirodopis a chemii byl kladen velky duraz. Urcite mi budete psat ze muzu delat ucitelku na praxich na ss zdravotnicke, ale toto me az tolik nelaka. Zajimalo by me dale, co mohu delat za praci se ss zdravotnickou krome sestry. Dekuji vam
@Anonymní píše:
Abych,,zvysila" sve vzdelani napr. na VOS nebo VS nemam hlavu A studovat uz ani nechci

Ne, dle stávající legislativy nemůžeš a nebudeš moci ani podle nové. Doufám.

Učitel by měl být odbornik a měl by mít v oboru hluboké znalosti. Měl by uvažovat v souvislostech, měl by znát mezioborové vztahy a - měl by projít VŠ vzděláním, protože to člověka formuje.

Tak praví teorie. V praxi tě možná i někde zaměstnají… A je to špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1907
25.2.20 23:01

VŠ je potřeba :nevim: ( mamka, strýc učitelé )
Taky si myslím, že v dnešním školství není o co stát :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
629
25.2.20 23:15

V dnešní době, kdy učí včetně uklízeček a náhodných kolemjdoucích (berte to prosím jako nadsázku, já to neodsuzuju, je nedostatek kvalifikovaných pedagogů) každý, je člověk s jakýms takýms vzděláním pro spoustu ředitelů jako požehnání. Nicméně je třeba počítat, že co Čech, to odborník na právo, medicínu, pedagogiku a hokej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
25.2.20 23:42
@Anonymní píše:
Docasne bys mohla, ale musela bys zaroven zacit studovat VS. Coz nechces.
Za me na to potrebujes predevsim zaludek. Jsem dneska fakt uplne znechucena rodici a kultem ditete. Jako zdravotnice bys mohla mit slusne predpoklady vydrzet hodne vcetne nechutnych scen a urazek.
Prosim o ponechani anonymu.
Ucitelka

Máš špatné zkušenosti s rodiči?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
25.2.20 23:48

Nevím, jestli to pořád platí, ale bylo to tak, že tě ředitel může zaměstnat i bez vzdělání (ani ho nemusíš začít doplňovat), pokud nemá jiného uchazeče. A jakmile se najde uchazeč s aprobací, tak :mavam:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2225
26.2.20 04:58

Promin, ale toto je přesně problém českého školství. Sebevědomá rádoby učitelka s minimálními základy oboru, který učí. A představuje si, že bude mít u rodičů nějakou přirozenou autoritu. Toto mohlo fungovat před XX lety, kdy průměrné dosažené vzdělání bylo výrazně nižší, než je dnes. Vezmi si, že na jedné straně budeš stát ty, s velmi chatrnymi základy chemie a přírodopisu (ne, na szs se opravdu neucis o zvířátkách, šutrech a kytickach, do chemie ses tam také nijk moc neponorila) a naproti tobě rodiče, kteří budou mít v 50% lepší znalosti a lepší vseobecny přehled než ty. Od tebe ale budou očekávat znalosti lepší, nebo minimálně stejné, než mají sami. Při první příležitosti nutně musí vzniknout konflikt. :nevim: Buď si doplň vzdělání, o tyto obory se skutečně zajimej, a nebo se na to rovnou vykasli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.20 06:32
@Enmamma píše:

mam dobre i spatne. Bohuzel ty spatne se mnozi a to nepisu jen o sobe. Jsem znechucena.
Vsude je chleb o dvou kurkach, samozrrejme. Ale pro me to zacina byt pres miru.
Ucitelka

• Nahlásit
  • Citovat
8669
26.2.20 08:18
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem uz vice jak 12 let zdravotni sestra na detskym. Tato prace me moc bavi, ale chtela bych do budoucna vyzkouset i neco jineho.. Chci se vas zeptat, zda bych mohla ucit na ZS prirodopis a chemii. Mam pouze stredni zdravotnickou skolu, ale prave na prirodopis a chemii byl kladen velky duraz. Urcite mi budete psat ze muzu delat ucitelku na praxich na ss zdravotnicke, ale toto me az tolik nelaka. Zajimalo by me dale, co mohu delat za praci se ss zdravotnickou krome sestry. Dekuji vam

hele, já ti nevím. taky mám střední zdrávku a co mám zkušenost, jak před třiceti lety, tak před deseti, když se holky hlásily na vejšku a potřebovaly k přijímačkám biologii, tak si musely natvrdo vzít učebnice pro gymnázia. protože až takový důraz na ten předmět na zdrávce kladený nebyl a na chemii už vůbec ne. ano, byly to důležité předměty, ale „osekané“ pro potřeby zdrávky, znalosti gymplu se ani zdaleka neočekávaly. vždyť už jenom časová dotace výuky těchto předmětů byla a je na zdrávce oproti gymplu hodně omezená :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3190
26.2.20 08:55
@Enmamma píše:

To má každý pedagog. Rodiče již dávno nejsou soudní. Občas fakt koukám s otevřenou pusou, co je zase napadlo… Že by dítě mělo být elementárně vychované z rodiny, to velká část z nich nedokáže pochopit. Co taky chtít po dítěti, když rodič má chování řeznického psa?! 8o :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 08:57

Zajimave, jak sei ti ucitele porad stezuji :) kamarad meho manzela (PhD.) pred dvema lety nastoupil na stredni skolu v Brne jako ucitel a je velice spokojeny, plat uztedv pohode, prazdniny, nenarocne pripravy. Jedi e, na co si teda sezuje on, jsou jeho kolegove v kabnete :lol: Predtim byl vedecky pracovnik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5527
26.2.20 09:41
@PaníBovaryová píše:
Zajimave, jak sei ti ucitele porad stezuji :) kamarad meho manzela (PhD.) pred dvema lety nastoupil na stredni skolu v Brne jako ucitel a je velice spokojeny, plat uztedv pohode, prazdniny, nenarocne pripravy. Jedi e, na co si teda sezuje on, jsou jeho kolegove v kabnete :lol: Predtim byl vedecky pracovnik.

Věř mi, že střední škola, zvlášť výběrová, což je u bývalého vědeckého pracovníka celkem pravděpodobná volba, je úplně jiný svět než ZŠ. My s rodiči máme také problémy jen zřídka (ale pak už to většinou stojí za to), daleko častěji jim suplujeme vrbu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama