Reklama

Myastenia Gravis u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lluciferek
Kecalka 215 příspěvků 09.01.17 22:21
Myastenia Gravis u dětí

Dobrý den,
zrovna se synem (skoro 6 let)obíháme doktory s podezřením na Myastenii. Máme za sebou návštěvu neurologa, oční, odběry a 20.1. jdeme na EMG. Synovi se to projevuje častým mrkáním, pokleslým levým víčkem. Tyto příznaky se začaly projevovat před 3 týdny. Dnes jsme zjistili, že vidí ostře pouze cca 3-5 vteřin, pak musí mrknoun. Pokud nemrkne, tak vidí zdvojeně. Chtěla jsem se zeptat, zda je tu i jinám maminka mající dítě s touto diagnozou. Všude jsem našla záznamy a zkušenosti dospělých. děkuji :think:

Reklama

Reakce:

lluciferek
Kecalka 215 příspěvků 09.01.17 22:25

Po případě má-li někdo třeba i zkušenosti s alternativní léčbou této nemoci. Děkuji :kytka:

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17421 příspěvků 10.01.17 07:53

Ahoj, sice nejsem z těch, co hledáš, ale tuhle nemoc má můj tatínek a vím jak je to složité. Tak jsem ti jen chtěla říct, že držím palce, ať to dobře zvládáte. Je super, že se na to přišlo tak brzy. Někdy trvá i roky, než se to diagnostikuje.

sunny7
Kecalka 209 příspěvků 10.01.17 08:46

Dite neznam, ale ma to mamka uz spoustu let, ma kvuli tomu invalidni duchod, museli ji operovat a vyndat brzlik… taky se to u ni zacalo projevovat tak, ze videla zdvojene, pak i obcas nemela cich… preju hodne stesti at to dobre dopadne :hug:

lluciferek
Kecalka 215 příspěvků 10.01.17 10:46

Moc děkujeme. Právě, že diskuzí o této nemoci jsem našla poměrně dost. Nikde nemohu najít nikoho, kdo má zkušenost s touto chorobou u dětí. Teda krom Rómů, kteří mají trochu jiný druh. Mají to v genech. Děti, co jsem našla, tak jsou z USA, kde je trochu odlišný přístup. Jsme z Ostravy už samotný odběr byl problém, jelikož jediná laboratoř, která dělá tyto testy je v Praze. 2 a půl hodiny si nás přehazovali, jak horký brambor až musela zasáhnout naše neuroložka a nakonec nám odběry udělali. Teď čekáme na výsledky a 20.1. na EMG. Dnes si už stěžoval na bolesti hlavy a narazil do dveří, protože si myslel, že tam nejsou. (skleněné samo otvírací)On je viděl více otevřené. No snažím se najít co nejvíce informací abychom mu mohli pomoct. Ještě na Mikuláše to byl naprosto zdravý chlapec. V tento moment je to pro nás těžké. Potřebujeme to pořádně vstřebat, nasbírat co nejvíce informací a naučit se s tím žít. Děkujeme za každé info. :srdce:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama