Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Mám Avent a všechno - dudlíky, lahve, kroužky na lahev - myji v myččce… ![]()
@montchitchi píše:
@Babe007 Tak to je blbina, ne? Jak by se ty láhve sterilizovaly? Malý z toho nic mít nebude.
Láhve jsem dávala do myčky od začátku, voda v ní má dost vysokou teplotu, takže jsem pak ani nesterilizovala a malé nikdy nic nebylo. Dokonce i pediatrička říkala, že takhle to stačí, že ani ty mimina nejsou z cukru.
ja doufam ale cetla jsem nekolik clanku, jak se z toho uvolnuji nejaky sracky v teply vode. A ze proto svetova zdravotnicka organizace uz nedoporucuje pouzivat plast. lahve pro deti jen sklo. Ale vidim, ze to nenapadlo jen me ![]()
@montchitchi píše:
@Babe007 Tak to je blbina, ne? Jak by se ty láhve sterilizovaly? Malý z toho nic mít nebude.
Láhve jsem dávala do myčky od začátku, voda v ní má dost vysokou teplotu, takže jsem pak ani nesterilizovala a malé nikdy nic nebylo. Dokonce i pediatrička říkala, že takhle to stačí, že ani ty mimina nejsou z cukru.
jojo já jí tam dávám taky i s dudlíkem a nic malému není už je mu 5měs. A žádný zápach nebo pachuť sem nezaznamenala. ![]()
HoLky a je vam ta lahve citit cistidlem? Jaji teda uz nepouzivam ale vcera jsem ji vytahla. Nalila do ni vecer vodu, rano se napia a hnus ![]()
@Babe007 píše:
ja doufam ale cetla jsem nekolik clanku, jak se z toho uvolnuji nejaky sracky v teply vode. A ze proto svetova zdravotnicka organizace uz nedoporucuje pouzivat plast. lahve pro deti jen sklo. Ale vidim, ze to nenapadlo jen me
Jen sklo? tak proč teda vyrábí ty plastové ![]()
@pajakr píše:
Jen sklo? tak proč teda vyrábí ty plastové
to fakt netusim?? ![]()
@Šmudlajs
Do roka jsem myla ručně a sterilizovala po každém použití. Od roka dávám každý den mýt do myčky. Máme MAM. Nemyslím, že by s tím měl být problém. Naopak, ručně to tak dobře neumeju.
@pajakr Jako je pravda, že jsem nad tím nikdy moc neuvažovala, protože od začátku jsem používala jen skleněné, protože ať ty plastové myjete, jak a čím chcete, tak jsou po čase takové hnusné. Skleněné jsou pořád jako nové.
Jinak myslím, že stačí se vyvarovat takových těch levných noname značek.
@Pinkie píše:
@Šmudlajs
Do roka jsem myla ručně a sterilizovala po každém použití. Od roka dávám každý den mýt do myčky. Máme MAM. Nemyslím, že by s tím měl být problém. Naopak, ručně to tak dobře neumeju.
no holky ja to z toho duvodu taky davala obcas premyt do mycky, tak doufam, ze mu z toho nic nebude ![]()
Já měla štěstí a nebyli jsme na UM, ale lahev na večerní a později i ranní mlíko a na čaj má malej ještě po mě skleněnou a to ještě po mě a mé o sedm let starší ségře. Vzhledem k mému vysokému věku je ta lahvička už fakt dost stará
Plastová by už byla i rozpadlá ![]()
Něco jinýho je lahev na čistou vodu na pití, kterou jsem samozřejmě také nosila s sebou plastovou, ale po mlíku je tu lahev přece jen třeba pořádněji vymít než po vodě. Takže ma mlíko bych asi plastovou lahev nepoužívatal. Přece ejn si dovedete představit, jak kvalitní je ten povrch plastu a skla. Kolik se toho na tom plastu musí udržet ![]()
Dvě rady - přestańte číst a přestaňte děsit ostatní. Láhve, které se dnes používají, neobsahují BPA, se kterým byly v minulosti problémy. Láhve jsou určeny pro sterilizování, snesou horkou vodu naprosto v pohodě. Pokud láhev neobsahuje vadné látky, je jedno, jestli bude poškrábaná, nemá se z ní co uvolňovat. Všichni řeší ftaláty (je samozřejmě v pořádku, že mají u dětských výrobků stopku), ale děcko pak žužle obal od čehokoliv, kabely, kuchyňské nádobí a tam je těchto sajrajtů jak nadělaných a neřeší to vůbec nikdo. Chce to trošku zachovat chladnou hlavu.
Je to jako skleničky masozeleniny - nevíme, co tam dávají, bla bla bla. A vesele se doma vaří ze zeleniny, která je plná dusičnanů - koneckonců testy byly na netu k dohledání. Domácí zeleninou se také neuklidňujte, i u té byly při testování překročené normy pro děcko dvakrát (salát ze zahrádky). Na všem je něco, takže v pořádku vlastně neuděláte vůbec nic.
Po vzoru Churchilla už razím - poslední dobou jsem si přečetla tolik hrozných informací stran péče o dítě, že jsem se rozhodla přestat číst. Protože je to na budku, za chvíli ty děcka fakt zavřeme do ochranné bubliny a vypustíme v osmnácti.
@Poison Ivy no hurá, konečně někdo normální. Láhve Avent se vyrábějí z polypropylenu. A můžete začít vyhledávat ![]()
@Poison Ivy
Přesně tak, děti toho sežerou… ![]()
Minule při nákupu jsem si říkala, jak si to moje dítě tak hezky hraje ve vozíku se salátovou okurkou. Pak jsem zjistila, že se prožrala skrz igelitovej obal a žužlá ji i se šlupkou. A i něco toho igelitu pojedla. No a co ![]()
Ženy - hlavně takhle se z toho brzy zblázníte. Zpětně ještě xkrát zapochybujeme, dokonce uděláme chyby, které si budeme vyčítat, ne ze zlé vůle, ale prostě z toho, že vše nepodchytíme, nedojde nám to včas. Nejsme supermatky, nejsme supermanky, chybuje každý a ve všem. Výchova a péče o dítě není vyjímkou
. Sakra, já jsem dneska hodná ![]()