Odvlhčení domu

855
31.1.11 20:28

Odvlhčení domu

Ahoj všem,
letos nás čeká rekonstrukce starého nepodsklepeného domu a jako první přijde na řadu sanace zdí. Už si různě zveme firmy na kalkulace a zatím se moc neshodují v názoru, jak to všechno udělat. Jedni radí obkopat barák a dát ipu a dál už nepodřezávat zdi s tím, že voda se tahá ne ze spod, ale z boku od zdí a druzí zase radí obkopat a podřezat…tak babo raď! Máte s tím někdo zkušenosti? Co je nejlepší udělat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2073
31.1.11 20:45

Tak asi tezko posoudit kdyz to nevidim, ale manzel je stavar a ten vzdycky rika, ze u stareho baraku je nejlepsi to podriznout.
Obkopani a drenaz, ze vetsinou pomoze, ale ze to problem vetsinou nevyresi.
Ale cenove je to velky rozdil :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7804
31.1.11 20:45

aha tak já myslela že obkopání a podřezání je to samé :think:
Nás čeká asi v létě to samé,jen si nebudeme zvát firmu,ale přítel to bude dělat sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
855
31.1.11 20:48

no obkopat barák zvládneme i samy, ale to podřezání ne, mám 65cm hrubé zdi a jde to fakt těžko.
Verveve, díky za názor stavaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.11 20:51

Taky sem pár domu obešla než sem zjistila že není nic vhodné pro nás,ale vždy jezdíme s nějakým stavařem a vždy doporučují u starého domu podříznout. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7804
31.1.11 20:58

aaa tak my budeme jen obkopávat. :think: Taky máme starý dům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
855
31.1.11 20:58

kacudko a jak jste dospěli k tomu názoru, že budete jen obkopávat? Poradil vám to někdo nebo jste se rozhodlli jen tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
31.1.11 21:03

My jsme jen obkopávali a katastrofa - vůbec to nepomohlo - takže u nás fakt zbytečnost.Navíc máme příšerně široké a kamenné zdi,ale dneska jsme měli doma odborníka a ten doporučuje injektáž - kdy se navrtá zeď pustí se do toho jakási pěna která odvede vlhkost - a pak hned to musíme zateplit - já se jen modlím,aby to pomohlo.V ložnici a dětském pokoji jsme udělali nátěr,dali polystyren a ještě obložili a máme to úplně mokré…no to člověku fakt pění krev :zed: :zed: Takže u nás vítězí ta injektáž a uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
31.1.11 21:04

Lepsi je to podriznout.
Nekdo mi to kdysi vysvetloval.Ale uz si nepamatuju :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
855
31.1.11 21:14

no tak to vidím asi na obojí, na tomhle se prostě asi ušetřit nedá .-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bamba
31.1.11 21:31

Máme obkopaný dům,ale problém to úplně nevyřešilo,soused má i podřezaný a na zdi je vidět i tak vlhkost.Ono záleží i jak je vysoko spodní voda.My nemáme izolaci pod podlahama a vlko jde i podlahou.Navíc jsou vlhký i vnitřní zdi.U nás je ale velký problém s tou spodní vodou,bo je moc vysoko.
Záleží i na základech,z čeho jsou,tady se používal pískovec,takže taky bezva.

• Nahlásit
  • Citovat
bamba
31.1.11 21:35
Luuuca píše:
My jsme jen obkopávali a katastrofa - vůbec to nepomohlo - takže u nás fakt zbytečnost.Navíc máme příšerně široké a kamenné zdi,ale dneska jsme měli doma odborníka a ten doporučuje injektáž - kdy se navrtá zeď pustí se do toho jakási pěna která odvede vlhkost - a pak hned to musíme zateplit - já se jen modlím,aby to pomohlo.V ložnici a dětském pokoji jsme udělali nátěr,dali polystyren a ještě obložili a máme to úplně mokré…no to člověku fakt pění krev :zed: :zed: Takže u nás vítězí ta injektáž a uvidíme.

Ta injektáž prý taky nepomůže a když na takovou zeď dáte ještě polistyren,tak je to ještě horsí,bo se mezi stěnou a polistyrenem ta voda sráží i tvoří,díky tepelnému rozdílu.
S vlhkostí už bojujem dlouho a řešení v nedohlednu.

• Nahlásit
  • Citovat
7804
31.1.11 21:53

Luuco o té injekáži mi nedávno říkal kamarád a jim to prý pomohlo. :think: Určitě záleží na tom jaký ten barák je.My ho až tak vlhký zase nemáme. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1672
31.1.11 22:05

Holky máme taky starý domík a řešíme to taky. Manžel obkopává a dělá nový základy k domíku, takže i vlastně podřezává. Ale můj názor je takovej, že pokud ste do toho domíku neinvestovali, tak prodat a postavit nevej. Starej dům je neštěstí :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
701
31.1.11 22:19

Tak my jsme podřezávali,dělal to přítel s kamarádama,on hloubil díry a kámoší zdili,zdi máme taky přes 60cm,dělali jsme to před třemi lety a je to teda znát,barák je krásně suchej,je důležitý izolovat i podlahy,máme to udělaný folií která se svařuje a venku se to musí vyvést nad terén aby to mělo smysl a ta vlhkost nepronikala z venčí do zdí,jo a je to z větší části kamenej barák

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama