Mykóza, nevím si rady

30
25.5.17 18:38

Mykóza, nevím si rady.

Ahoj Holky, už od prosince 2016 mě trápí mykóza. Teď ji mám nejspíš zase, a už si s ní nevím vůbec rady. Přítel se léčí taky i přes to, že nic nepociťuje. K doktorce už s tim jít nechci, jako poslední (před 2-3 týdn) mi dala krém Lomexin a prášky na 3 dny Mycomax. Bohužel, 3 dny po MS a mám to zase. Dneska jsem si teda zavedla česnek, tak doufám, že to zabere :-(. Přítel i já se před každým stykem myjeme. Snažím se nezapařit. Na MS používám tampony Ellen. Ale ta sv*ně se prostě vždy vrátí. Budu ráda za jakoukoli radu, která Vám pomohla! :-( Ještě dodávám, že si nemůžu dovolit něco dražšího, studuji, a tak nemám nějak velké příjmy a navíc do sebe nechci cpát pořád nějakou chemii. Děkuji za pochopení. :,( :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1343
25.5.17 18:51

Zkus si najit protikvasinkovou dietu..v zasade je to omezit hooodne cukr, bilou mouku a mleko (i vyrobky). Ja takto vyresila ekzem u syna a protoze jsem kojila, drzela jsem ji ja. tak krasnou plet jsem nikdy nemela a zadnou mykozu. Jist hodne zelene zeleniny a kup si probiotika Hylak v lekarne (cca 120 kc) - jsou hnusny ale fakt ucinny a muzou se uzivat dlouhodobe (v priblalaku je napsane jen tyden myslim, ale to je blbost). Jsou to i prebiotika, takze lepsi nez jakykoliv drahy preparat, jen je to kysele. Ale da se to hned zapit a je to ok. jinak teda vim, ze se doporucuje i wobenzym, ale ten bude asi drahy. Sla bych cestou te stravy a pak teda..nekdo to s jednim muzem ma porad a s jinym vubec..proste nekdy si „tela nesednou“ :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.17 18:56
@niky163 píše:
Ahoj Holky, už od prosince 2016 mě trápí mykóza. Teď ji mám nejspíš zase, a už si s ní nevím vůbec rady. Přítel se léčí taky i přes to, že nic nepociťuje. K doktorce už s tim jít nechci, jako poslední (před 2-3 týdn) mi dala krém Lomexin a prášky na 3 dny Mycomax. Bohužel, 3 dny po MS a mám to zase. Dneska jsem si teda zavedla česnek, tak doufám, že to zabere :-(. Přítel i já se před každým stykem myjeme. Snažím se nezapařit. Na MS používám tampony Ellen. Ale ta sv*ně se prostě vždy vrátí. Budu ráda za jakoukoli radu, která Vám pomohla! :-( Ještě dodávám, že si nemůžu dovolit něco dražšího, studuji, a tak nemám nějak velké příjmy a navíc do sebe nechci cpát pořád nějakou chemii. Děkuji za pochopení. :,( :nevim:

Kup si bílý jogurt s živými kulturami. Nanes na tampon, a zaveď vždy na noc.Taky je na to dobrý Wobenzym. Kamarádce to pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
448
25.5.17 19:02

No já bych to s tím zaváděním všeho možného moc nepřeháněla. Po tom všem musíte mít úplně vytřískanou přirozenou mikroflóru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12802
25.5.17 19:05

Jo, nizkosacharidova je na tohle jak usita, proste ty potvory vyhladovis pryc :D Ja na to taky trpivala, obcas jsem uz ani nevedela, jestli je to zase ono nebo uz ani nevim jake to je byt zdrava…od te doby co jsem na nizkosacharidovce nic. Pres ctyri roky. Joa plet se mi spravila taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16744
25.5.17 19:08

Určitě začni dodržovat protikvasinkovou dietu, žádný sladký, alkohol, bílé pečivo, kvasinky nesnáší syrovej česnek a všechno co je ostrý a štípe, zelený potraviny, dobrý jsou boraxový globule, stojí 120kc, je jich tam deset a jako prevence se zavádí jedna týdně, docela dobrá je spirulina, podporuje dobrou mikrofloru ve střevech a oregánový kapky, ty likvidujou kvasinky, wobenzyn mi nepomohl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1419
25.5.17 19:24

Ja na ni trpela pet let. Skoro kazdy mesic, no byl to mazec. Me pomohl intimni gel s Tea tree oil od dr. MÜLLER. Umyva se s nim i manzel pred sexem a od te doby tuk tuk. Nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.17 19:37

@niky163 Mě hodně pomohla úprava stravy - žádné mykózy, lepší pleť, už konečně žádné opakované záněty průdušek, žádné zahleňování, jo a už nepoužívám tampóny, ty prý také mohou nadělat svým složením a výrobou dosti paseky tam vevnitř:

https://youtu.be/6BNgvAjYjcY

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.17 19:44

Můžeš mít jako já kandidozu :) u mě je to taky tak, vylecím se, sladké skoro nejim, dodrzuji čistotu, beru probiotika, piju Mykotin a stejnak. Oba se mažeme Canestenem, nevím, uz jsem se s tím asi naučila žít… asi jsem to vzdala :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
281
25.5.17 20:00

Vynechat intimni gely, nekoupat se ale jen sprchovat a pouzivat konopný mycí gel Cannaderm, je sice drahy, ale na ten spodek staci kapka a vydrzi tak dlouho…taky je dobra vyplachova kura Rosalgine… jo a nezapomen prelecit i chlapa napr mastickou canesten

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16744
25.5.17 20:15

Rosalgin nepomáhal, ale štípal, mám doma přírodní gynekologickou sul a začala jsem užívat intimní sprcháč od pana Hádka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
469
25.5.17 20:57

Mně vždy vyléčí jenamazol, ale ne trvale. Mně vadí hlavně chlór, před vstupem do bazénu se namažu gyn-laktem a pomáhá to, většinou ji nechytnu. Možná pomůže se tím občas namazat, není to drahý. Já začala na kvasinky trpět kvůli ha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
25.5.17 21:56

Začnu s tou protikvasinkovou dietou, sice to s tim sladkým nebude moc lehké, ale tu mykózu už opravdu nepřetrpím!
K mytí používám Lactagel. A právě HA beru už skoro dva roky (Minerva), ale na mykózu jsem takhle vlastně každý měsíc začala trpět až od toho prosince 2016… :-( a s přítelem spím vlastně také tak nějak 2 roky, takže tím, že bychom si nesedli to určitě není.. Jinak taky bych chtěla začít používat i lubrikační gel s tea tree olejem.
A sakra, tampóny jsou pro mě nejlepší, hlavně, když to mám opravdu dost. Tak s tím se hold taky budu muset vyrovnat… :lol:
Strašně moc Vám všem děkuju za odpovědi, věřím, že tu potvoru přemůžu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
658
26.5.17 15:31

@niky163 Ahoj, já na kvasinky trpěla cca od října 2016 až do půlky letošního dubna. Ze dne na den jsem měla klid, přešlo to ve chvíli kdy jsem cca už měsíc zobala každý den probiotika Biopron, doporučila mi je obvodní, když už jsem si nevěděla rady a zašla krom na gynekologii i za ní. Navíc mi řekla, že protikvasinková dieta, kterou jsem v té době držela, je dle jejího názoru spíš jenom podpůrná, ale problému mě nezbaví. :nevim: Tak jsem s dietou švihla, protože mě to hodně omezovalo.
A i bez ní mám zaplať bůh už přes měsíc klid. Ty probiotika to chce teda brát dlouhodobě, říká se minimálně tři měsíce, aby se zabránilo dalšímu návratu kvasinek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
26.5.17 22:26

@Kačta, a mohi se zeptat kolik tak ten Biopron stojí a kolik je v tom balení tabletek? Moc děkuji za radu, zkusím cokoli, jen abych se jí konečně zbavila.

Jinak také mě napadlo, v srpnu pojedeme k moři, to by mi také mohlo pomoci, ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama