Myom na fundu

Anonymní
31.7.19 11:54

Myom na fundu

Dobrý den,
při negynekologickem vyšetření mi byl zjištěn myom na fundu velikosti 60×75×70mm. Můžete mi prosím někdo objasnit kde se tedy nachází a zda je to k operaci? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5970
31.7.19 12:28

Velikost k operaci je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.19 12:38

Fundus je část dělohy oproti krčku, tedy ta mezi vývody vejcovodů. Konkrétní poloha, tedy jestli je z vnější nebo z vnitřní strany, se charakterizuje dodatečně (subserózní nebo submukozní, atd).

Jestli nezpůsobuje potíže, často se neoperuje. Někdy zvykne způsobovat bolesti třeba v těhotnosti, kdy je při zvětšování dělohy někdy napínaný. Nebo může přerůst své cévní zásobení krví a pak taky způsobuje bolesti, jak odumírá. Případnou léčbu umí posoudit lékař na základě způsobených potíží a velikosti.

• Citovat
  • Nahlásit
746
28.9.19 20:31
@Anonymní píše:
Fundus je část dělohy oproti krčku, tedy ta mezi vývody vejcovodů. Konkrétní poloha, tedy jestli je z vnější nebo z vnitřní strany, se charakterizuje dodatečně (subserózní nebo submukozní, atd).Jestli nezpůsobuje potíže, často se neoperuje. Někdy zvykne způsobovat bolesti třeba v těhotnosti, kdy je při zvětšování dělohy někdy napínaný. Nebo může přerůst své cévní zásobení krví a pak taky způsobuje bolesti, jak odumírá. Případnou léčbu umí posoudit lékař na základě způsobených potíží a velikosti.

Ahojky, vypadá to, že se v tom hodně vyznáš, mohla bys mi prosím poradit? Na 1.screeningu při prvním těhotenství po IVF mi zjistili myom - cca 5×5cm na zadní stěně - ve zprávě uvedeno silně vaskulirovaný nebo tak nějak… :roll: byla jsem z toho nějak vyplašená, tak jsem se na nic ani pořádně nezeptala, každopádně mě poslali na kontrolu do porodnice v 16 tt - teď jsem začátek 15 tt a začali se mi objevovat bolesti břicha, ale nejen podbřišku ale jakoby z boků u žeber a potom až dole jakoby v ohanbí (myslím, že tak se tomu úplně spodnímu břichu v oblasti bikin říká)… moje otázka je, zda raději navštívit přímo porodnici, kam mě zasílá screeningové centrum, nebo pohotovost v nemocnici, nebo zda to je běžná bolest, která není potřeba řešit??? Jinak nejedná se o nějaké křeče, ale spíše konstantní častou mírnou, ale přesto obtěžující bolest…

Předem děkuji za tvé případné vyjádření tady nebo i před soukromou zprávu. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.20 19:19

Dobrý den, ráda bych obnovila opět mnou založenou diskuzi. Myom na fundu o velikosti
60×75×70mm a neustále chození na WC. Ve dne v noci. Vydržím max hodinu. Nevyznám se v tom jak jsou uloženy orgány, tak prosím o Vaši radu. Je možné, že mi myom utlacuje močový měchýř? K dr jsem objednaná, ale až za 2 týdny. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
5970
18.2.20 22:09

Ano je. Muze tlacit na mocak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie