Na zkušenou do Panamy

5
31.3.21 04:09

Na zkušenou do Panamy

Ahoj holky, :mavam: :mavam:
chtěla bych se Vás zeptat na názor. Před 2 lety jsem odmaturovala na gymnáziu, s vidinou, že půjdu samozřejmě na VŠ. Okolnosti rodinné situace a vážné zdravotní komplikace mé maminky (s tím převzetí domácnosti) určily, že jsem na VŠ nešla. Teď bych mohla, ale říkám si, ráda bych studovala v zahraničí. Umím dobře anglicky, učím se španělsky a když jsem nad tím přemýšlela, jako výhodná pro studentku mi přijde Panama i z těch důvodů, že je tam cenová hladina podobná jako tady. Netřeba mi psát o koronaviru, jelikož plánuji vycestovat až se situace uklidní a společnost se proočkuje. :-) Je tu někdo, kdo třeba v Panamě studoval, nebo tam žil? Chtěla bych různé pohledy na věc… :-)

Díky za názory.

P. S. To, že půjdu studovat do zahraničí jsem se už rozhodla a nemá cenu mě přemlouvat, jde spíše o to, vybrat vhodnou zemi. :-) :mavam: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64297
31.3.21 07:03

Rozhodně bych volila bezpečnější lokalitu, než je latinská Amerika :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.3.21 07:07

Vygoogli si panama girls. Ne že by se ti to nemohlo stát jinde, ale fuj :lol:
Rozhodně bych jela do bezpečnější země. Evropa, severní amerika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
31.3.21 07:10

@martina.se
Tu Latinskou Ameriku bych až tak nedémonizovala, bydlím v Mexiku a nikdy jsem neměla důvod bát se o sebe víc než v Brně.
Studium v zahraničí je super volba, jen zakladatelko počítej s možností, že se ti v Panamě zalíbí a pak je to daleko na dojíždění za rodinou 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
31.3.21 07:15

@Lily-of-the-valley vygoogli si vraždu v arboretu… To bys pak nemohla vystrčit nos z baráku. I když statisticky je nejpravděpodobnější, že tě zamorduje někdo doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64297
31.3.21 07:15

@zlobivá_matka osobně mám zkušenosti s kapelami, co jezdí do latinské Ameriky hrát a když už se fakt boji i chlapi :think: volila bych bezpečnější místo, no.. Kor samotná baba. Ale to je moje zkušenost. Něco jiného dovolená v rezortu a skutečný život :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
31.3.21 07:27

@zlobivá_matka Taky si říkám, nebezpečí hrozí na každém kroku. Jak ses dostala do Mexika, jestli se můžu zeptat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
31.3.21 07:31

@martina.se Jé, to bych šla na nějakou českou kapelu ve Ciudad de México.
O kriminalitě se hodně mluví, v praxi mi to tak dramatické nepřijde. Právě je půl dvanácté v noci a já jsem vyvenčila psa jako každý den a nikdo mě neukrad.
Víc bych se bála, že když se něco semele, nelze se tady spoléhat na systém. Úřady jsou jeden velký bordel (Česká ambasáda je ovšem skvělá), k doktorovi fakt nechceš, v nemocnici je běžné chytnout tetanus nebo žloutenku, v kohoutku améba, na silnici polovina lidí bez řidičáku… Tyhle věci je třeba si uvědomit taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
31.3.21 07:35

@walexa ve zkratce… Jela jsem na výlet, pak přišel koronavirus, zavřeli letiště, když ho otevřeli, už jsem byla v pokročilém těhotenství a nesměla lítat a teď mám 8 měsíčního kojence a do letadla jí tahat nechci. Mám tu ale rodinu a chlapa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
31.3.21 07:40

@zlobivá_matka Jo, takhle relativně krátce… :-) To jak píšeš s lékařskou péčí a obecně systémem si tak nějak trošku myslím, proto chci vyjet, když nemám rodinu, závazky a zodpovědnost jen sama za sebe. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
31.3.21 07:47

@walexa jasně, jdi do toho. Nepřemýšlela jsi třeba o Španělsku, když chceš španělštinu? Třeba Barcelona je krásná… Bylo by to administrativně jednodušší a pokud budeš v EU, uznají ti studium i doma. Na to bacha, já jsem doma mudr a tady si s diplomem můžu… víšco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64297
31.3.21 07:56

@zlobivá_matka jo, ono je toho hodně.. Jako je tam krásně, o tom žádná, ale jiná mentalita atd.. Osobně bych určitě našla jinou zemi na dlouhodobé žití. Plus by mi vadil systém a zdravotnictví, přesně jak píšeš :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.3.21 07:56

@zlobivá_matka to mi vyloženě jen hned naskocilo, samozřejmě, že kriminalita je všude :D ale můj názor je neměnný, jela bych do statisticky bezpecnejsiho místa.

Ale to neznamená, že kdo pojede do Jižní Ameriky, bude zákonitě minimalne okraden. :nevim:

Takže ty jsi rodila v mexiku? Jak to tam mají s přirozeností x medicínsky vedeným porodem? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
31.3.21 08:01

@zlobivá_matka Nepřemýšlela jsem o Barceloně, na druhou stranu, asi z důvodů následného (pravděpodobného) žití v Česku, nebo každopádně v EU, by bylo určitě jistější vydat se touto cestou. :-) Můžeme si vyměnit několik SZ? :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2882
31.3.21 08:24
@walexa píše:
Ahoj holky, :mavam: :mavam:
chtěla bych se Vás zeptat na názor. Před 2 lety jsem odmaturovala na gymnáziu, s vidinou, že půjdu samozřejmě na VŠ. Okolnosti rodinné situace a vážné zdravotní komplikace mé maminky (s tím převzetí domácnosti) určily, že jsem na VŠ nešla. Teď bych mohla, ale říkám si, ráda bych studovala v zahraničí. Umím dobře anglicky, učím se španělsky a když jsem nad tím přemýšlela, jako výhodná pro studentku mi přijde Panama i z těch důvodů, že je tam cenová hladina podobná jako tady. Netřeba mi psát o koronaviru, jelikož plánuji vycestovat až se situace uklidní a společnost se proočkuje. :-) Je tu někdo, kdo třeba v Panamě studoval, nebo tam žil? Chtěla bych různé pohledy na věc… :-)

Díky za názory.

P. S. To, že půjdu studovat do zahraničí jsem se už rozhodla a nemá cenu mě přemlouvat, jde spíše o to, vybrat vhodnou zemi. :-) :mavam: :mavam:

Co tam chceš studovat a jestli se pak chceš vracet do ČR, tak jestli Ti to vzdělání tady (nebo v EU) uznají a k něčemu tu bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat