Nádor v prsu při kojení?

Anonymní
28.4.21 22:22

Nádor v prsu při kojení?

Ahoj, prosím o anonymitu, opravdu nerada bych, aby mě někdo poznal. Mám docela strach..
Kojím dvouletého sviště a první rok kojení jsem dost trpěla na různé zatvrdliny. Naštěstí jsem to vždycky rozehnala masáží, častým kojením, změnou poloh atd.
Už někdy v létě jsem si nahmatala v jednom prsu zatuhlou oblast (směrem k pospaží v horní části prsu). V té době jsem byla u gynekologa na preventivní prohlídce a on na základě pohmatu a vyšetření ultrazvukem (ovšem jen tím klasickým na gyn vyšetření, ne speciálním na prsa) řekl, že je to zřejmě zduřelý mlékovod.
Přiznám se, že v tu chvíli jsem to pustila z hlavy a prsa nějak přestala řešit. Až včera jsem ve sprše nahmatala docela velké zduření. Je to opět ve stejné oblasti jako v létě, ale větší. Zkoušela jsem to rozmasírovat, ale marně.
Strašně dlouho jsem prsa vždy jen letmo překontrolovala, nějak bylo hodně starostí s dětmi a dalšími věcmi a prostě jsem to vypustila. :oops: Dcera z prsa pije normálně, mě nic nebolí, cítím se dobře.
Sice jsem v posledních dnech kojila zrovna z tohoto prsu o dost víc než z druhého a taky jsem noc před tím kojila u otevřeného okna, takže jsem mohla prochladnout…ale u prochladnutí mě prso vždycky bolelo. Teď vůbec. Jen je trochu teplejší.
Dostala jsem strach, že jde o zhoubný nádor. Už jsem objednaná na vyšetření, ale vezmou mě až za dva týdny. Do té doby se zblázním strachy. Proto se chci zeptat, jestli třeba náhodou některá nemáte zkušenost s takovou nebolestivou zatvrdlinou…
Musela bych nádor mít nejméně 10 měsíců a to už je šance na vyléčení asi dost špatná. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10613
28.4.21 22:30

Já měla zatvrdliny v prsou celé kojení a ještě snad rok poté a nikdy mě nenapadlo to takhle hrotit. I můj gynekolog říkal, že zduřelá místa jsou v prsou ještě dlouho po odstavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 22:30

Zkusenost nemam osobni, ale muze to byt i cysta nebo nezhoubny nador. Taky bych mela strach, ale sance, ze to neni zhoubne urcite je. Zkus to pozorovat i behem dne, cyklu. A na ofouknuti neverim. V podpazi nemas zvetsene uzliny?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 22:32
@Aduš8 píše:
Já měla zatvrdliny v prsou celé kojení a ještě snad rok poté a nikdy mě nenapadlo to takhle hrotit. I můj gynekolog říkal, že zduřelá místa jsou v prsou ještě dlouho po odstavu.

Ja je mela jen v porodnici. Kontrola je urcite na miste.

• Citovat
  • Nahlásit
4185
28.4.21 22:45

Mám zkušenost, téměř shodnou. Dle ultrazvuku to byl uzel žlázy. Ale kontrola je určitě na místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
28.4.21 22:52

Skus se trošku uklidnit za dva týdny budeš vědět na čem jsi :kytka: Já mám pro změnu bulku v podpaždí, někdy je větší někdy menší, občas bolí, někdy o ní nevím vůbec. Kojim 7 měsíční. V pátek mám gyndu tak to tam konečně řeknu a ukážu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 23:02

Tak doufám, že to bude taky nějaká hloupost. Občas mě v tom prsu v poslední dny píchá, jako když se začíná rozjíždět zánět, jen při některých polohách - ležení na tom boku, běhání.. Uzliny jsou nezvětšené, nebolí. Ještě jsem si vzpomněla, že jsem předevčírem měla po dlouhé době vyztuženou podprsenku s kosticemi, tak jestli jsem tam něco nepodráždila. Ale to už fakt vymýšlím blbosti… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 23:03
@Anonymní píše:
Zkusenost nemam osobni, ale muze to byt i cysta nebo nezhoubny nador. Taky bych mela strach, ale sance, ze to neni zhoubne urcite je. Zkus to pozorovat i behem dne, cyklu. A na ofouknuti neverim. V podpazi nemas zvetsene uzliny?

Cyklus zatím nemám, během včerejška mi to přišlo celý den stejné, budu pozorovat dál…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 23:13

@Aduš8 Právě mi taky říkal gyn, že je to u kojení normální a že takové zatvrdliny bývají a nic to není, tak mě to uklidnilo a úplně jsem to přestala řešit. Ale když jsem včera zjistila, že to tam pořád je a větší než původně, dost jsem se vyděsila.
Taky jsem teď trošku posilovala i na prsní svaly po delší době, tak možná souvislost i s tím? Vím, že se utěšuji blbostma, prostě si nechci připustit, že bych něco takového měla v sobě už 10 měsíců.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 05:00

Holky, tak musím říct, že teď při ranním kojení dceři šlo špatně sát z daného prsa. Trvalo dobrých 5 minut než začalo mléko téct. Tohle znám jen u zatvrdlin. A ještě včera takový problém nebyl. Tuhý útvar se nepatrně po kojení změkčil a přijde mi, že se trochu posunul směrem k bradavce. Jinak velikostně je asi stejný.
Ukazuje to teda spíš na obyč zatvrdlinu nebo na větší problém? Že zrovna po nahmatání té boule špatně saje, nejspíš nebude náhoda? Jinak stále nic nebolí, není zarudlé, teplotu nemám…

• Citovat
  • Nahlásit
8528
29.4.21 08:42

Pokud to dobře chápu, něco sis nahmatala v létě, pak to ustoupilo a teď se to objevilo zase? To bude spíš ta zatvrdlina, asi tam máš nějaké místo, které je na to víc náchylné.
Ale dobře, že jsi se objednala na kontrolu.
Jinak mě se stalo nedávno, že se mi udělala bulka v třísle. Zvetšovala se, bolela. Objednala jsem se k lékaři, bylo to v době největšího kovidového náporu a vánoc, takže mě objednali až za měsíc a půl. Týden před plánovanou návštěvou jsem si na to mimoděk nějak víc zatlačila, prasklo to - byl tam zánět. Vydezinfikovala jsem, namazala framykoinem a na kontrole u dr. byla „za blbce“, protože už tam nic nebylo :-D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31014
29.4.21 09:45

Řekla bych, že se jedná o retenci mléka.
Nejsem laktační poradkyně, něco nastudováno mám a už sedm let kojím (ne sedmileté dítě). Mívám to, jak popisuješ. Zatvrdliny, mléko neteče, je to přesně v té oblasti směrem k podpaží. Tam se tvoří nejvíc i záněty a nádory, jedno jestli zhoubné, nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 13:15

@Hoa Mai Vloni v létě jsem si nahmatala tvrdou bouličku. U gynekologa mi bylo řečeno, že se nejspíš jedná o zduřelý mlékovod. Docela mě uklidnil, že to má pomalu každá druhá kojící žena a není třeba to nějak zvlášť řešit, jen je potřeba dát pozor, aby to nepřešlo do zánětu. Pak jsem to přestala řešit a prsa si nějak nekontrolovala. Asi to bylo pořád plus mínus stejné, ale nevím jistě.
Až předevčírem ve sprše mě napadlo to zase prohmatat a hned jsem si všimla, že je ta tvrdá část dost velká. Nebolí to, ani nemám žádné příznaky zánětu, cítím se normálně, akorát je tam prostě tvrdší hrudka a mléko asi teče hůře. Velikost hrudky odpovídá cca švestce, předtím to byl max tak lískový ořech. Takže mě překvapilo, jak to za ten necelý rok narostlo.
Ještě jsem si teď vzpomněla, že jsem někdy kolem Vánoc měla v tom místě bolestivou retenci a to jsem tehdy měla i teploty, CRP bylo negativní, takže antibiotika jsem nedostala a během asi týdne se to zase vrátilo do předchozího stavu, čili malá nebolestivá hrudka. Možná jsem velký plašan, ale dobrý pocit z toho nemám. :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 19:17

Nevím, jestli tě uklidním, ale jsem přesvědčena, že by doktor UTZ karcinom poznal.Moje doktorka dělá taky UTZ gynekolog. i prsa…má na to „papír“cerifikat. Domnivam se, ze kdyz by by byl schopen poznat napr. karcinom na vajecniku, mel by ho poznat i v prsu…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat