Nadýmavé potraviny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ZdenkaB
Stálice 88 příspěvků 15.12.09 19:16
Nadýmavé potraviny

Ahoj, chci se zeptat, máte někdo seznam nebo v paměto co je nadýmavé??Každým dnem mám porodit a nerada bych při kojení malému přidělávala prdíky…Čerstvé pečivo?(z druhého dne tedy ne?), cibule, česnek, fazole, čočka, hrách ještě něco???porek??dě­kuji

Reakce:
monda
Ukecaná baba ;) 2094 příspěvků 15.12.09 20:16

Ahoj,

nám v porodnici dávali normálně čerstvý rohlíky, dokonce i omáčku s knedlíkem… Někde jsem četla, že pokud to nenadýmá tebe, tak by i mímísek měl být v pohodě. Ono je to těžký takhle poradit, jsou děti který nadýmá všechno možný třeba i řízek. No a někdo může skoro všechno v rozumný míře…

Já od začátku se snažím jíst všechno, čerstvý pečivo (jím teda jen celozrný), když vařím dávám cibulku i česnek (v rozumným množství). Kojím už téměř 4 měsíce a malej na prdíky nikdy moc netrpěl díky Bohu…
Neříkám že ho nikdy nějaký prdík nepotrápil, ale na to jak všichni strašili že kluci na to trpí víc to bylo v pohodě…
A to jsem jedla i kynutý knedlíky s borůvkama když mu byly asi 2 měsíce.

Já teda jím hodně živé jogury a piju fenyklový a kojící čaj, ale na každýho to působí asi jinak…
Ani jsem nikdy nedávala žádný protiprdíkový kapičky.
Malej se naštěstí naučil brzo prdět sám :-)

Přeju pohodový zbytek těhu, v rámci možností dobrý porod a hlavně bezprdíkový miminko :kytka:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 15.12.09 20:19

Ahoj. Já teda nejedla několik týdnů pečivo skoro vůbec. Pamatuju si, že mě teda nadýmalo skoro všechno a nejhorší ze všeho bylo hroznové víno, které mi známí nosili s dobrým úmyslem, abych mohla dobře na WC (měla jsem trochu problémy). Stejně si to ale asi budeš muset hodně vyzkoušet. Pak mě napadá ještě květák, kapusta, syrová zelenina skoro všechna. Jinak na kurzu před porodem nám PA doporučovala v případě problémů pít fenyklový čaj (my maminky, ne dávat miminkům) nebo sníst lžičku kmínu (normální kmín, který přidávám do brambor, pořádně rozkousat).

Zebra
Echt Kelišová 9351 příspěvků 15.12.09 20:37

Taky myslím perlivý nápoje. Nám dávali v porodce čerstvý rohlíky každej den, knedle taky, kapustu a kiwi. Docela jsem čuměla, kiwi ani kapustu jsem teda nejedla :roll: . A taky třeba nadýmají slupky - jablka jsem si ze začátku loupala (poradili mi to v porodce)
A pozor i na to, co jíš těsně před porodem. Já jsem asi poslední měsíc před porodem pila kiwi sirup a malej se narodil a byl flekatej. Sice to hned po pár dnech zmizelo, ale prý to bylo z toho 8-o

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 15.12.09 20:40

Tak na to, že se říká, že holčičky na prdíky netrpí…Nates si břichabolu tedy užila. Kromě toho, co už je tu napsané, se malá nafukovala po banánech a mléčných nekysaných výrobcích. Koho by to napadlo,že 8-o

Mondo: ke stravě v porodnici se radši nevyjadřuju. Nám dávali též čerstvé pečivo, knedlíky, koblihy skoro ještě teplé… :roll:

evík
Ukecaná baba ;) 2229 příspěvků 15.12.09 20:43

Tak můj malý na prdíky trpěl ze začátku, tak jsem razantně omezila nadýmavé potraviny a 3× denně piji fenyklový čaj a je to super. Fakt je, že opravdu dost hlídám co sním - takže vůbec teď nejím česnek, cibuli, zelí, květák, čerstvé pečivo /to jím vždy den staré/, nepiju kafe /ale párkrát jsem zhřešila/a pokud si nejsem něčím jista, tak to prostě raději „pro jisotu“ nejím.

Nouky
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 16.12.09 09:08

Nejhorší jsou, jak psaly holky, perlivé nápoje - takže pij jen vodu. Pak taky zelí, luštěniny, květák, brokolice, naše malá trpěla, když jsem si dala cokoli ze sóji. Taky čokoláda se moc nedoporučuje.
A pak jsou tu alergenní potraviny - po porodu nebudeš moct jíst citrusové plody, zpočátku ani rajčata, papriku, prostě všechno, co je takové ostřejší v chuti. Zpočátku jsem neměla jíst vůbec žádné ovoce ani zeleninu, asi po týdnu začít jablky, hruškami, prostě tím, co je z našich luhů a hájů, po dvou týdnech zkusit přidat další zeleninu nebo ovoce. Citrusům bych se zpočátku vyhýbala úplně. Nejlepší je pravidlo zavádět postupně jednu potravinu po druhé a odpozorovat na mrňousovi, jak to snáší.
Obecně se říká, že co nevadí Tobě, nebude nejspíš vadit ani jemu, a že co jsi jedla v těhotenství, tak snese i mimi, ale nemusí to být vždycky pravda.
Super je ten fenyklový čaj, taky hodně používej kmín - třeba do brambor atd., nebo stačí jen kmín svařit a vypít.
Pokud zapátrám ve své paměti, tak jsem měla pocit, že nemůžu jíst a pít skoro nic :wink: (Samozřejmostí jsou kořeněná jídla, kofein, alkohol atd.)
Tak ať to období v klidu a pohodě zvládnete :mavam:

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.09 09:53
Nouky píše:
Nejhorší jsou, jak psaly holky, perlivé nápoje:

Já teda nevim, všude se to píše. Maminku, která je pije může nadýmat - bublinky dělaj ve střevech brajgl. Ale nechápu mechanismus, jak perlivé nápoje nadýmají mimino. Jediný rozdíl od neperlivé vody je natlakování CO2. CO2 se ale do krve dostane jedině v rozpuštěné formě (určitě ne ve formě bublinek) a pokud nemáme v prsou kompresor, tak už se zpátky do bublinkaté podoby dostat nemůže. Nebo snad někdo věří na perlivé mléko?

Stiflerova mama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.09 11:18

Ahoj, taky mě to přišlo jako nesmysl, tak jsem malinko pohledala a je to tak http://www.ulekare.cz/…/detail-2009 ,tomu bych verila

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 16.12.09 11:23
ZdenkaB píše:
Ahoj, chci se zeptat, máte někdo seznam nebo v paměto co je nadýmavé??Každým dnem mám porodit a nerada bych při kojení malému přidělávala prdíky…Čerstvé pečivo?(z druhého dne tedy ne?), cibule, česnek, fazole, čočka, hrách ještě něco???porek??dě­kuji

No… mlíko, banány, hrozno, meloun… :mrgreen:
Nebo taky úplně všechno - 1. dítě (anebo taky skoro nic - 2. dítě).

Nechtěla jsem Tě vyděsit, je super, že jsi takhle poctivá, ale uvidíš prostě sama. Nejde to takhle říct.

ZdenkaB
Stálice 88 příspěvků 16.12.09 12:00

Zajímavá diskuse :lol: je fakt že mě snad nenadýmá nic:-) tak uvidíme, mám pocit, že po Vašich radách nesmím nic a nebo vše??? :lol: :lol: tak uvidíme, asi všeho s mírou no rodit mám každým dnem tak jsem zvědavá jestli strávim svátky v porodnici jak nám dopřejí:-) díky

monda
Ukecaná baba ;) 2094 příspěvků 16.12.09 14:18

Zdeni, já jedla vše v rozumné míře… no ale mě osobně taky nenadímá skoro nic. Každopádně přeju, ať seš na svátky doma, a ať mimíska prdíky netrápí :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >