Nafouklé břicho jen v leže 14tt...

Anonymní
7.12.20 16:36

Nafouklé břicho jen v leže 14tt

Dobrý den, chci se zeptat. Už pár dní se mi stává že se mi jakoby nafoukne podbřišek…jako bych tam najednou měla pomeranč. Vždycky to zacne větším tlakem a nakonec se musím přetočit nebo projít aby to zmizelo. Stává se mi to pouze v leze na zádech… Jinak celý den cítím jemný tlak v podbřišku. Je to normální? Doktora jsem se ptala ale řekl mi jen že se tam dítě hýbe a že to jsou pohyby… Jinak nic špatně neviděl. Přikládám foto před a po.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1495
7.12.20 16:40

Normální těhotenské břicho. :nevim: Ten pomeranč je děloha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 16:42

@Lil Kitkatt jj ale přijde mi zvláštní že se takhle nafoukne jen v leze… Čekala bych že to tak bude pořád…

• Citovat
  • Nahlásit
1495
7.12.20 16:57

Jsi ve 14tt. Já jsem v 17tt a vleže mám vidět mnohem menší pomeranč a to jen, když mám plný močák, jinak vůbec nic. Ve stoje je to vidět ještě později. Buď v klidu, je to normální těhotenské břicho. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10514
7.12.20 17:00
@Anonymní píše:
@Lil Kitkatt jj ale přijde mi zvláštní že se takhle nafoukne jen v leze… Čekala bych že to tak bude pořád…

a netvrdne ti břicho? Někomu se to stává už takhle poměrně brzy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 17:03

@ivašot. Právě jsem jela k doktorovi s tím že mi tvrdne břicho ale netvářil se že by tvrdlo…řekl mi jen že můžu už cítit pohyby.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 17:20

@Lil Kitkatt a cítíš přitom i nějaký tlaky nebo ho máš prostě jen nafoukly? Já vzdyck cítím hroznej tlak pak se nafoukne a pak většinou když se projdu nebo vycuram tak zas splaskne…

• Citovat
  • Nahlásit
775
7.12.20 19:00

Je to úplně normální ;) Nejsou to pohyby plodu, ale takto prostě pracuje děloha, ze začátku vykukuje hlavně poránu, s plným močákem, já sama ji takto dokážu nahmatat od ukončeného 9.-10 týdne těhotenství. Postupně se zvětší tak, že se neschová ani s prázdným, taky může vytvořit dost nesouměrný tvar mimo osu a pak se zase schovat. Je to úžasné, když těhotenství začíná být takto hmatné, já se na to vždy těším, určitě to není nic špatného…Nakonec bude děloha hmatná i vestoje, ale ona se ze začátku gravitací a tak ve vertikální poloze skoro celá schovaná v pánvi a dlouho hmatná není, nebo ne tak dobře jako vleže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 19:05

@eryby takže myslíš že to je opravdu normální? I ten tlak když se nafukuje? Je fakt že většinou mám plnej mocak…taky hodně trpím na prdy :( obzvlášť teď když beru utrogestan… Mě to děsí proto že minulé sem měla něco podobného a pak mi v 19tt praskla voda :( ale jestli to mělo spojitost to vážně nevím…na příčinu se nepřišlo…jen vím, že sem to cejtila taky od nějakýho 15tt. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
775
7.12.20 20:34
@Anonymní píše:
@eryby takže myslíš že to je opravdu normální? I ten tlak když se nafukuje? Je fakt že většinou mám plnej mocak…taky hodně trpím na prdy :( obzvlášť teď když beru utrogestan… Mě to děsí proto že minulé sem měla něco podobného a pak mi v 19tt praskla voda :( ale jestli to mělo spojitost to vážně nevím…na příčinu se nepřišlo…jen vím, že sem to cejtila taky od nějakýho 15tt. :roll:

Porodila jsem postupně a krásně 4 děti a teď to mám úplně čerstvě v paměti s 5., zažila jsem to opravdu pokaždé (teda pokud se mi tak daleko v těhotenství podařilo dostat), když bříško zaujme určitý tvar, je cítit často takový tlak (ale rozhodně ne na konečník), taky ten tlak není jasně časově ohraničený (narozdíl od kontrakce, ač bezbolestné, je to fakt úplně něco jiného), někdo to asi může vnímat nepříjemně, ale mě to bylo vždy spíše příjemné, protože je to takové setkání, přiblížení k miminku uvnitř a těhotenství mi to taky nezkrátilo. Voda mi naštěstí nikdy takto předčasně neodešla, to muselo být hrozné :,( Prý se to stává, když třeba obaly oslabí nějaká infekce, které se podaří dovnitř proniknout, ale samozřejmě nevím, naštěstí jsem mohla zažít tolik normálních - úspěšných těhotenství a tohle k nim právě vždy patřilo, tak snad tě to uklidní a budeš si takové chvíle moci užívat stejně jako já ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 20:39

@eryby moc děkuji :) jo v nemocnici si mysleli že to je infekce ale hystologie žádnou neprokázala…i když na genetice nám říkali, že dělají testy jen na určitý druh infekce takže tam klidně být mohla jen to na ní netestovali…nevím co se stalo…miminko bylo podle všeho zdrave…uvidíme jak to dopadne teď no :( musíme věřit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat