Náhlá deprese

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 20:34
Náhlá deprese

Ahoj, mám dotaz..Je mi 30let a nikdy v životě jsem netrpěla na deprese..měla jsem v životě složité situace ale nikdy se nestalo že bych se dostala do stavu že bych neměla chuť jit dal, vždy jsem si poplakala a pak hledala řešení a těšila jsem se na lepší zítřky. Na to jsem byla pyšná i teď když téměř dva roky nemůžu otěhotnět, na to že to zvladam dobře, věnuji se synovi a raduji se z něj, nepropadám zoufalství, taková ta malá úzkost mě přepadá jen před menses v rámci PMS..Ale co se děje poslední tři dny mě dostává..citím se špatně, ani nevim jestli je to kvůli tomu. Prostě je mi všechno líto, mám stále na krajíčku, nic mě nebaví, je mi jedno jak vypadám(normalně bez makeupu nevylezu) je mi jedno bordel(nesnaším ho),je mi jedno že malej nalil čaj do gauče..Chci si jen lehnout pod peřinu, do ticha a tmy. Zimou to není, tenhle čas mívám ráda, žadné vážné potiže nemam, ani finanční, ani rodinné nebo vztahové…je tohle deprese? Modlím se ať to brzy přejde, v tomhle módu bych dlouho asi fungovat nemohla..prosim anonym, pro mě citlivé..

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 20:44

No,to není dobrý,trochu to znám,u mneto přicházelo pomalu a plížive,dovršily to rodinne potíže.Beru antidepresiva,uz 4 roky.Je mi celkem dobře,zvladám.Zajdi k doktorovi,neco ti napíše.

reny14
Ukecaná baba ;) 2424 příspěvků 02.12.18 20:45

No a nejsi v tom?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 20:53
@Anonymní píše:
No,to není dobrý,trochu to znám,u mneto přicházelo pomalu a plížive,dovršily to rodinne potíže.Beru antidepresiva,uz 4 roky.Je mi celkem dobře,zvladám.Zajdi k doktorovi,neco ti napíše.

Právě si říkám že když jsem nic nepotřebovala v dobách zlých tak teď když se mam vlastně dobře bych snad neměla prášky potřebovat..nikomu jsem se ještě nesvěřila protože se stydím že je mi tak těžko když se mam vlastně dobře.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 20:55
@reny14 píše:
No a nejsi v tom?

To by bylo super ale jsem teprve cca 3-4 dny po ovulaci takže to jistě těhotenství nebude.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 20:56
@Anonymní píše:
Ahoj, mám dotaz..Je mi 30let a nikdy v životě jsem netrpěla na deprese..měla jsem v životě složité situace ale nikdy se nestalo že bych se dostala do stavu že bych neměla chuť jit dal, vždy jsem si poplakala a pak hledala řešení a těšila jsem se na lepší zítřky. Na to jsem byla pyšná i teď když téměř dva roky nemůžu otěhotnět, na to že to zvladam dobře, věnuji se synovi a raduji se z něj, nepropadám zoufalství, taková ta malá úzkost mě přepadá jen před menses v rámci PMS..Ale co se děje poslední tři dny mě dostává..citím se špatně, ani nevim jestli je to kvůli tomu. Prostě je mi všechno líto, mám stále na krajíčku, nic mě nebaví, je mi jedno jak vypadám(normalně bez makeupu nevylezu) je mi jedno bordel(nesnaším ho),je mi jedno že malej nalil čaj do gauče..Chci si jen lehnout pod peřinu, do ticha a tmy. Zimou to není, tenhle čas mívám ráda, žadné vážné potiže nemam, ani finanční, ani rodinné nebo vztahové…je tohle deprese? Modlím se ať to brzy přejde, v tomhle módu bych dlouho asi fungovat nemohla..prosim anonym, pro mě citlivé..

A máš to tak že se na nic netěšíš,tohle dělat nebudeš protože to stejně nemá moc cenu atd?jinak ano vypadá to na depresi a teď před vánocema…řeš to

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33501 příspěvků 10 inzerátů 02.12.18 22:03

Trvá to teprve tři dny a nebude to tak zlé. .. nemyslím, že je čas se začít ládovat antidepresivy. Dopřej si pohyb na čerstvém vzduchu /i když je v tuto dobu moc čerstvý). Uvař si meduňkový čaj, nacpi se hořčíkem a vitaminy… potkej se s lidmi, které máš ráda… je možné, že jde o depresi, která je ale jen chybička v chemii,naštěstí je naše tělo šikovné a většinou si dokáže svoji chemii upravit. Tak bych nejdřív zkusila tyto způsoby, než ze sebe hned udělat lazara na práškách.

maminka189
Kelišová 5288 příspěvků 02.12.18 23:17

Takhle stavy mám už víc jak dva roky (poslední dobou se to hodně zhoršilo) a mám obavu,že to časem vygraduje k něčemu horsimu :(
Bohužel mi žádné léky nezabrali :nevim:

Ou
Kelišová 5416 příspěvků 03.12.18 11:03

1. pokud je to jen v řádech tří dnů, tak to není deprese či depresivní porucha ve smyslu psychické nemoci, ale spíš jen nějaká rozlada. Což je dobrá zpráva.

Můžete si to ověřit - tohle je základní orientační škála při diagnostice depresivních poruch.

http://www.cmhcd.cz/…va-stupnice/

Co potřebujete je být teď na sebe hodná, milá a laskavá. Odpočinout si a trošku se rozmazlovat.

A tedy zkusila bych si začít psát deník - ne o tom, co jste přes den dělala, ale spíš jako psychohygienu před spaním a nebo když na vás přijde problematičtější chvilka - prostě vypište všechno co se vám honí hlavou, včetně nesmyslných úzkostí a strachů.

Tím že je člověk zavře do slov a vypíše ven (rukou je to lepší než do počítače), tak je přeci jen trošku zkrotí. A pak to chce jednou týdně a jednou měsíčně a jednou ročně přečíst již napsané a vždycky se trošku pozastavit nad tím, jestli je to pořád stejné jako co jste psala předtím a nebo se to nějak mění.

Případně velmi šikovná metoda na to, aby člověk sám sobě lépe rozumněl a tušil, čím si podobné stavy způsobuje je focusing/tělesně zakotvené prožívání. Pomáhá to jak sebepoznání, tak sebepéči a zkliďnuje to rozvířené emoce.

http://focusing.cz/

vřele doporučuju i zajet na nějaký seminář - zejména pokud jen z knížky to pro vás nebude jasné, jak se to vlastně dělá

https://www.kosmas.cz/…a-focusingu/

Pokud to bude trvat v řádu týdnů a nebo se to začne vracet a opakovat se a pořád nebudete vědět co s tím, tak už to je známka toho, že máte fungování ve světě nastavené blbě a dost se hodí pár konzultací s psychoterapeutem, abyste sama sobě lépe porozuměla a uměla si nastavit ochranné mechanismy, abyste se do takových stavů nedostávala a uměla je řešit.

Pokud člověk takovéhle stavy ignoruje a jen to přetlačí silou vůle a dále jede v nastavených kolejích, tak po čase rozpor mezi emočními a fyziolgoickými potřebami a tím, jak člověk chce/musí/potřebuje fungovat vede právě k tomu, že si rozhodí biochemii v mozku tak, že už na to nestačí úprava životního stylu a vztahu k sobě samé, ale musí se to opravit i za pomoci léků, jinak hrozí vážné duševní poruchy.

Nepodceňujte to a zkuste o sebe a své duševní zdraví víc pečovat a porozumět pár základním faktům. A třeba se smířit i s tím, že holt jste možná křehčí, než tušíte a opravdu to chce o sebe pečovat víc, než jste ochotná si přiznat.

Ou
Kelišová 5416 příspěvků 03.12.18 11:05
@maminka189 píše:
Takhle stavy mám už víc jak dva roky (poslední dobou se to hodně zhoršilo) a mám obavu,že to časem vygraduje k něčemu horsimu :(
Bohužel mi žádné léky nezabrali :nevim:

Jaké léky? Psal vám je psychiatr? Jste někde v psychoterapii? Pokud podobné stavy máte více jak dva roky a zhoršují se, tak už je potřeba si to přiznat a vyhledat odbornou pomoc - to znamené psychiatra na nalezení vhodné medikace a psychoterapii na porozumění tomu co se děje a jak z toho ven.

Držím palce, aby se vám podařilo vybojovat si zpět klid a sebepřijetí - ale opravdu najděte odvahu říct si o pomoc a využít ji.

GabinkaCh
Závislačka 2550 příspěvků 03.12.18 14:18
@Anonymní píše:

Jak je zakladatelko?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 20:31

Holky děkuji moc, dostala jsem včera nějakou paniku jelikož moje sestra se léčila silnými léky a terapiemi z důvodů depresí…u mě to vypadá na předčasný PMS, dnes jsem dostala i obvyklé bolesti..ale je to tedy síla, tentokrát mě to opravdu ,,rozbilo", psychicky doslova semlelo..dnes je to trochu lepší protože jsem se dokopala k tréninku na který se mi teda vůbec nechtělo..pohyb mi aktivoval endorfiny..teď mám sice zase na krajíčku ale přes den jsem fungovala dobře..budu doufat že s MS to přejde, takhle jsem to ještě nezažila..Obdivuji vás všechny co s tím bojujete roky..Já doufám žw je to jen vyjímečný stav.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.18 12:55

Ahoj, prožívala jsem kdysi řekla bych až psychickou bouři, připadala jsem si jako blázen że to nedokážu vědomě ovládnout, trvalo to dlouho, brečela jsem už skoro denně, bylo mi mizerně. Svěřila jsem se svému gynekologovi a poradill mi Mastodynon kapky. Jasná úleva už po dvou týdnech, za tři měsíce zcela bez potíží. Byl to PMS.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.18 13:07
@Anonymní píše:
Ahoj, prožívala jsem kdysi řekla bych až psychickou bouři, připadala jsem si jako blázen że to nedokážu vědomě ovládnout, trvalo to dlouho, brečela jsem už skoro denně, bylo mi mizerně. Svěřila jsem se svému gynekologovi a poradill mi Mastodynon kapky. Jasná úleva už po dvou týdnech, za tři měsíce zcela bez potíží. Byl to PMS.

Díky, zkusím si to vygooglit…u mě je to spojené i s tím že se dlouho snažíme o dítě takže s PMS vím že naděje jsou pryč a tak se ta moje předmenstruační obvyklá depka ještě prohloubí.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >