Nahlížení do spisu při zápisu do MŠ?

175
19.5.17 09:33

Nahlížení do spisu při zápisu do MŠ?

Dobrý den,
může mi někdo vysvětlit co znamená, že mužete nahlížet do spisu dítěte při probíhajícím přijímání dítěte do mateřské školky?
Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19.5.17 09:37

Hm :think: Asi, že přijdeš do školky a můžeš se podívat do desek, ve kterých jsou papíry a na těch jsou poznámky a většinou i výsledek přijímacího řízení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
19.5.17 09:42

@Paralenka červená Ten výsledek se dozvíme až 30.5. - tak nevím??? Jediné co mně napadá, snad zda jsme tam vyplnili vše???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48701
19.5.17 09:45

@TTenr no víceméně Tě řeknou na jakém místě je dítě, jestli se dostalo a pokud ne proč a jestli se budeš odvolávat. my byli u zápisu loni a hned mě řekla že se malá dostane ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
19.5.17 09:55

@Markéta80 Ale to se dozvím až toho 30.5. ne? Nebo při tom nahlédnutí? Já jen abych tam nešla zbytečně se zeptat, zda dítě prošlo a oni mi neřekli, že se to dozvím ve výsledcích až toho 30.5.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
19.5.17 09:57

@Markéta80 A na co se můžu odvolat, aby ho vzali? Já nemám ani páru jak to probíhá či co mám dělat…mně překvapili už dotazem, že se hlásím jen do jedné školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48701
19.5.17 10:03

@TTenr kolik je dítěti? Tak si tam zavolej, já tam nešla až jsem si šla pro papír o přijetí. Většinou učitelky proberou společně kdo kolik podal přihlášek a kde se uvolnilo a místo a nabídnou místo v jiné mš :?. U nás je nával takže dítě 3 roky má malou šanci. navíc v mš kam chodil nejstarší a ted malá v průměru berou jen 8-12 dětí a při zápisu je cca 50 dětí :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
19.5.17 10:07

@Markéta80 v říjnu budou 3 roky…právě jsem četla na webovkách, že bylo podáno 73 přihlášek (ale nepsali v jakém věku) a volných míst je 32…tak mám starost kde to moje skončí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.17 10:09

30.6. je nějaká lhůta, výsledky můžou být známy dřív, to by právě mohlo být ve spisu. A pokud ta možnost je, tam nahlédnout, tak tam ty výsledky třeba budou. Navíc asi mají povinnost umožnit rodičům do spisu nahlédnout!
odvolávat se budeě, až budeš mít černé na bílém, jak jste dopadli (že vás nevzali), pak se odvoláš, napíše nějaké číslo jednací a že žádáš o přezkoumání rozhodnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.17 10:10

@TTenr
Nemusí skončit nikde :(
Naší taky nevzali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13047
19.5.17 10:12

@TTenr my jsme taky dostali papír, že můžeme nahlédnout. Ta možnost byla včera, to jsme nestihli, ale kamarádka ano a už jí rovnou řekli, že její dítě je pod čarou (mimochodem taky říjnové).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11238
19.5.17 10:19

@Mufina pokud jste dostali výzvu možnosti seznámit se s podklady pro vydání rozhodnutí, tak vám dítě nevzali. Podle správního řádu není povinnost tuhle výzvu posílat, pokud bylo žadateli vyhověno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.17 10:23

@mag
Nám nic takového nabídnuto nebylo a dítě nám nevzali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11238
19.5.17 10:26

@Paralenka červená záleží na okolnostech, možná jste byli poučeni při zahájení řízení a spis už nebyl doplňovaný. Jinak se jedná o zásadní procesní vadu. Nic to ale nezmění na vvýsledku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9820
19.5.17 10:34
@TTenr píše:
Dobrý den,
může mi někdo vysvětlit co znamená, že mužete nahlížet do spisu dítěte při probíhajícím přijímání dítěte do mateřské školky?
Děkuji :)

Jedna se o spravni rizeni. Podanim zadosti o prijeti bylo rizeni zahajeno. Ukonceno bude vydanim rozhodnuti o prijeti nebo neprijeti. Ve veci musi skolka cest spravni spis. Po celou dobu mas jako ucastnik pravo nahlizet do celeho spisu, coz by vv tomto pripade melo vyznam, pokud dite neprijmou. Mely by tam totiz byt podklady, na zaklade kterych dite prijato nebylo. A s temi musis byt seznamena pred vydanim rozhodnuti, proto existuje mimo jine i institut nahlizeni do spisu. Melo by probehnout i dokazovani, o kterem musis byt predem informovana, ale to asi skolky nedelaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama